Skocz do zawartości

Gurami a Brzanki


Wilczyca
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No mam takie pytanie. Chciałam dokupić inne gatunki gurami. Bo posiadam aktualnie 2 gurami niebieskie i żyją bardzo dobrze z moimi brzankami różowymi. Ale doczytałam się, że np. gurami księżycowe nie mogą żyć z brzankami. Jak to jest z pozostałymi gurami ? Np. marmurkowymi, złotymi i tak dalej. I jeszcze jedno pytanie czy mogą żyć ze sobą pomieszane gatunki gurami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzadko wchodzę na ten dział, inaczej napisałabym Ci szybciej. Co do mieszania kilku guramich w grupie, mam mieszane odczucia. Jeden samiec + samice mogą być, nawet pomieszane: ja mam samca złotego i samicę marmurkową i żyją w zgodzie, natomiast kiedy miałam dwa samce, była tragedia. Kiedy próbowałam stworzyć harem, też była tragedia, bo samice się gryzły. Być może u Ciebie, w większym akwarium będzie inaczej. Jednak unikałabym większej ilości samców - nie wiesz, z jakim charakterkiem rybki nabędziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że te moje brzanki różowe to jakiś wybryk natury. Pokąsały mi bojownika tak mocno, że stał się jak samica bojownika. Pokąsały mi tez moje sumiki rekinie, ale teraz już je nie kąsają. Także Może zaryzykuje. Bo mam 2 gurami niebieskie i nic im nie robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam brzanki różowe ze skalarami oraz gurami księżycowe , i jest wszystko w porządku. Wydaje mi się że niektórym osobom ponosi wyobrażnia , to tak jak z moją obsadą że jest okropna , a jakimś cudem wszystko jest w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a jednak w porzadku nie jest. Tak jak myślałam brzanki różowe podgryzają moje gurami. Na razie jest spokój, ale moje gurami mozaikowe mają odgryzione ogonki. Wiec gdzie mnie ponosi wyobraźnia tos25 ?

Teraz może uda mi się sprzedać te diablice zanim wykończa moje gurami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam skalary z gurami dwuplamym i jest dobrze chociaz jak były gurami małe to skalary je goniły i dałem je do innego akwa teraz jedno gurami ma 6cm drugie 3moze 4cm i jest dobrze alew teraz czsami gurami gonia sie miedzy soba nie robiac sobie krzywdy

mam pytanie czy gurami dwuplame to to samo co gurami niebieskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gurami dwuplamiste jak już.

Gurami dwuplamiste jest bardzo podobne do gurami niebieskiego a do tego wchodzi jeszcze gurami marmurkowy. Ale wydaje mi się, że gurami dwuplamisty i gurami niebieski to dwa oddzielne gatunki. Tym czasem gurami niebieski i gurami marmurkowy to ta sama ryba. Niech ktoś mnie poprawi jak się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi , ale widzisz gurami niebieskie nie były skubane , dałaś inne gurami i są atakowane , pewnie dlatego ponieważ jeszcze się z nimi nie oswoiły. Ja tak jak pisałem mam gurami księżycowe z 15- stoma brzankami w 300 l akwarium i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gurami dwuplamiste jak już.

Gurami dwuplamiste jest bardzo podobne do gurami niebieskiego a do tego wchodzi jeszcze gurami marmurkowy. Ale wydaje mi się, że gurami dwuplamisty i gurami niebieski to dwa oddzielne gatunki. Tym czasem gurami niebieski i gurami marmurkowy to ta sama ryba. Niech ktoś mnie poprawi jak się mylę.

 

 

Gurami niebieski i marmurkowy to dwie różne ryby, a obydwie są odmianami gurami dwuplamistego. Taki jest stan mojej wiedzy na dzień dzisiejszy. A wydaje mi się, że jest to na tyle pomieszane, że chyba nikt tak do końca nie jest pewny, jak jest naprawdę 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...