Skocz do zawartości

Dylematy z aranżacją akwarium roślinno-skalistego.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem w trakcie zakładania nowego akwarium ~140l, ma to być proste akwarium roślinne. Z założenia miało być oczywiście super ładne, ale chyba nie do konca takie wyszło.

Mam cztery duże skały i jedną małą.

Trzy rośliny: z tyłu Eleocharis acicularis, z przodu Eleocharis parvula i Hemianthus callitrichoides.

 

Zastanawiam się nad wyrzuceniem skały 1 i 3 i tej malutkiej i zostawieniem tylko dwóch skał z lewej skała nr.4 a z prawej nr.2. Co tym sądzicie ? Będzie dobrze wygladać czy może jednak zostawić tak jak jest ?

 

 

post-17802-0-22406700-1375031609_thumb.jpg

 

 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie można coś sensownego z tego ułożyć. Zrób tak, żeby skały nie stały na baczność, poopieraj je o siebie. Możesz rozbić tą skałkę nr 2 i powkładać w niektóre miejsca, żeby takie gratowisko się z tyłu zrobiło ;)

Edytowane przez Kamil123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest zbyt symetrycznie. Te dwa duże nie powinny stać obok siebie, a ten malutki może stanowić przedłużenie jednego z tych "trójkatnych". 

Numerując je: 1,2, 3( ten malutki), 4,5 od lewej to ja spróbowałabym dać kamień 4 jako pierwszy, potem  1 i 2,5 a mały 3 gdzieś upchnąć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odniosę się do przeróbki, żeby nie namieszać: Usuń całkiem skałkę o kanciastej budowie (nr 3). Największą ustaw w środku, dwie średnie po bokach, jedna może zachodzić na większą, kolejna powinna już być w odstępie kilku cm. Jeszcze jakaś jedna płaska malutka by się przydała- albo i dwie, coby tak leżały jak ta jedna samotnica od frontu. Rozumiem, że chcesz miec takie coś w stylu iwagumi, ale proponowałabym trochę pokombinować z mchami i wątrobowcami na skałkach. Może jakieś wąskolistne delikatne mikrozorium? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za zainteresowanie i sugestie akwarium już zmienione :)

Po lewej są razem dwie skały, po prawej w odstępie 20cm jedna, a po  środku ta mała. Chyba to najlepsza opcja i chyba mi się już podoba :)

Jak zamulenie trochę opadnie wstawię fotkę.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...