Skocz do zawartości

[37l] Pierwsze krewetkarium AKTUALIZACJA STR.4


mivao
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chcę wam przedstawić moje pierwsze krewetkarium.

Zbiornik jest w fazie dojrzewania, ma dopiero 10 dni.

Może zacznę od sprzętu:

 

Zbiornik: 37l

Filtr: HBL-301 gąbka

Podłoże: ASII+

Ogrzewanie: Elite 50W

Oświetlenie: Philips Master 865 24W

 

Rośliny:

-Mech jawajski,

-Hemiantus zwyczajny,

-Anubias nana,

-blyxa japonica

-gałęzatka

 

Obsada:

Baniak dojrzewa w planach 10Rc

 

Parametry:

No3-25

No2-2

Gh-7d

Kh-0d

Ph-6.5/6.4

 

 

Wszelkie podpowiedzi i komentarze mile widziane. Dodam że to moje pierwsze krewetkarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Ja jak najbardziej na tak! Jak na kilka dni to bardzo ładnie się zapowiada !!

Tylko czemu podłoże tak płasko?

Woda jeszcze nie jest jeszcze czysta na 100% ale to zrozumiałe w świeżym baniaczku.

Usuń papier toaletowy spod stolika,bo zakłóca odbiór obrazu :D

I rób fotki wieczorem ;)

A poza tym to:o by tak dalej !!!Zapowiada się wyśmienicie !!

 

Czekam na dalszy rozwój zbiornika !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh. co do papieru to prawda xD Myślę nad zmiana szafki bo na zdjęciach chyba widać że nie komponuje się ona z meblami :/

 

Myślę dołożyć wgłębkę i pistię (czy coś takiego, roślina pływająca na powierzchni wody) Co o tym myślicie?

Moim zdanie woda jest krystaliczna ale wtedy była mętna gdyż ruszałem podłoże itd. A tak w ogóle to zdj. robione w 7dni

Aktualne zdjęcia dodam za parę dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testy kupię w najbliższym czasie. hmm krewetki wpuszczę myślę że za 2tyg zależy jaki poziom No2/no3 będę miał.

 

A to nie jest belka tylko odbłyśnik oparty o akwa :) W środku jest świetlówka a statecznik przyklejony od spodu do stolika

NP. http://allegro.pl/item621624186_odblysnik_50cm_24w.html

Akwa ma 50cm i odbłyśnik kosztuje poniżej 20zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze poziom no2 za wysoki, żeby wpuścić tam stworzonka, musisz poczekać jeszcze, zbiornik niedojrzały

ASII wydziela dużo minerałów, trzeba pilnować NO3

 

widzę ze całkiem przemyślane będzie to krewetkarium

co do krewetek wychodzących z akwarium to z autopsji wiem że redki nie wychodzą z otwartego akwarium (mam 45 l z belką oswietleniową)

 

a jeśli chodzi o twardość wody to powiedz mi jak to sie stało ze masz kh na poziomie 0? dolewasz ro?

nie powinno być zerowe

 

ale ogólnie uważam ze jest bardzo dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nic nie bedzie położone :P, ale co do podróżowania to podobno tylko gdy jest zła woda(za wysokie ph), właśnie leje czysta kranówe bo mierzyłem jej parametry i były w normie ph 7,5 gh9 kh no2/no3 0 odstawiłem ją na 24h i wlałem do baniaka i juz w 5dzień kh spadło do 3 a gh do 7. Ph miałem strasznie niskie bo 6,2 więc włożyłem do filtra muszle morska i podniesło sie do 6,8. Kh lekko waha się między 0 a 2 i nie wiem czy muszę je jakoś podnieść czy Rc mogą w takim być a No2 spadlo do 2 a no3 do 5. wiec w tym tygodniu pierwsze rc wpuszczam

 

 

Od razu mały update 17dzień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na dostawę Kreweci ale w tym tygodniu do piątku, gość obiecał że jak na hurtowni nie będzie to sprzeda mi z awłasnego akwa :D

I ostatnio była przycinka heńka przyciołem i rozsadziłęm, gałęzatke scagnałem z kamienia i połozyłem na podłozu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...