Skocz do zawartości

[54L] ogólne nowe fotki str.3


ISSAC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W planach było 30L ale znalazło się miejsce na 54L więc na wodzie oszczędzać nie wolno ;)

 

Akwa:

60x30x30 + pokrywa [zestaw]

 

Oświetlenie:

oryginalne 15W

Plany:

dodać jedną świetlówkę

 

Napowietrzanie/filtracja:

filtr wewnętrzny AQUAEL FAN-1 plus

 

Ogrzewanie:

grzałka AQUAEL AQ-100

 

Roślinki:

1x Żabienica (już trzy i rosną kolejne :D )

3x Kabomba (szlag ją trafił :( )

3x Nurzańco podobne roślinki

?x Mech jawajski

i inne

 

Obsada:

jak w opisie + zatoczki które wyławiam a ciągle pojawiają się 2/3 nowe sztuki

 

Parametry:

Akwa: ...........................Kran:

NO3 50-100 :cry: .................50 (w akwa już około 50 ;) )

NO2 0 :D ........................0

GH 4"d-7"d :D ..................4"d-7"d

KH 0-3 :) .......................3-6

pH ok. 6,4 :D ...................6,8-7,2

 

to NO3 mnie martwi :(

 

temp. wody od 24*C do 26*C

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Pan i władca ;)

Dołączona grafika

 

Cztery z pięciu szajbusków

Dołączona grafika

 

Walka o mini wafelka :P

Dołączona grafika

 

sorry za jakość ale fotki robione K800i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kabomby rosły przed grzałką ;) ale urosły i się skrzywiły, już raz je mocno skróciłem no ale znowu urosły

 

a ta żabienica chyba jakaś karłowata bo puszcza nowe listki ale w góre nie rośnie...

 

EDIT:

 

jaką wysoką roślinkę dać przed filtr żeby wytrzymała maltretowanie strumieniem wody??

kabomba mi marniała gdy strumień był skierowany w jej stronę chociaż rosła po drugiej stronie akwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego porównujesz kibel do mojego akwa :?: 3 stopnie różnicy to nie tak dużo, bojownik ma się świetnie, nie wiem może Twoja grzałka daje rade utrzymać temperature na stałym poziomie, więc gratuluję :lol: moja widocznie jest felerna napisz mi jaką mam kupić bo widocznie masz więcej doświadczenia w akwarystyce niż ja :geek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie porównuję kibla do Twojego akwa.

 

Po prostu wpienia mnie, kiedy ktoś nie zapewnia bojownikowi optymalnych warunków, argumentując to tym, że w sklepie miał gorzej.

 

Wahania temperatury o 3 stopnie nie są może duże dla Ciebie, który jesteś zwierzęciem stałocieplnym o masie o wiele większej niż rybka. Rybka odczuwa te 3 stopnie znacznie mocniej. Dopuszczalne wahania temperatury dla bojownika to 1-2 stopnie. Przy czym dolna granica temperatury nie powinna być niższa niż 25 stopni, a u Ciebie jest 23. Ja się bardzo cieszę, że Twój bojownik ma się świetnie, i oby tak dalej, ale jednak dobrze byłoby mu ustabilizować temperaturę.

 

Skoro pytasz o grzałkę, to ja uzywam grzałek firmy Sera i uważam, że są najlepsze, mają dobre termostaty i jeszcze nigdy żadna mnie nie zawiodła. I tak, mam stałą temperaturę w akwariach. Miałam grzałki innych firm, ale te inne już mi się popsuły.

 

Tak na marginesie, to właśnie ze względu na odmienne przedziały tepmeraturowe, neony i bojowniki to niezbyt dobrane towarzystwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tą grzałkę AQUAELa mam ponad 5 lat i jak pamiętam od nowości miała wahanie 3 stopni a jeżeli działa tyle czasu bez zarzutu to po co ją wymieniać, temperatura neonkom też odpowiada bo rosną i to szybko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tą grzałkę AQUAELa mam ponad 5 lat i jak pamiętam od nowości miała wahanie 3 stopni a jeżeli działa tyle czasu bez zarzutu to po co ją wymieniać, temperatura neonkom też odpowiada bo rosną i to szybko ;)

Skoro ma takie wahania, to nie działa bez zarzutu.

 

Poza tym ja odnosiłam się do temperatury w kontekście bojownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj byłem w zoologu i kupiłem kilka roślinek :mrgreen:

więc mały upload fotek... jak zawsze przepraszam za jakość ;)

 

rano

Dołączona grafika

 

wieczorem

Dołączona grafika

 

i po skosie

Dołączona grafika

 

teraqz tylko czekam aż busz się rozrośnie ;) ewentualnie jakiś trawniczek dojdzie, co mi doradzicie łatwego w hodowli na trawnik??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Przemeblowanie ;)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

jak się nazywa ta roślinka :?::?:

Dołączona grafika

 

tej też nie znam nazwy

Dołączona grafika

 

jaka to żabienica :?::?:

Dołączona grafika

 

kiryski 2 z 5

Dołączona grafika

 

odpoczywający otosek

Dołączona grafika

 

otosek i neon

Dołączona grafika

 

zbójownik

Dołączona grafika

 

krewecie, reszta się wstydzi pozować do zdjęcia :P

http://img7.imageshack.us/img7/7033/img0475cyy.th.jpg

 

i jak się Wam podoba?? prosze o komentarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze lepiej by wyglądały na czarnym drobniejszym takim zaokrąglonym żwirku no ale cóż nie ma źle ;) szkoda że się mnożyć nie chcą :( na 6 szt. pewnie mam 6 samic albo 6 samców :P no chyba że im coś w wodzie nie odpowiada :|

ale za to jeden otosek jest coraz grubszy tak że zobaczymy co z tego wyniknie ;)

 

ten mech już dwa razy przycinałem :P rośnie jak wściekły, tak samo żabienica, kabomby też rosły szybko ale zaczęły się "kruszyć" i je wywaliłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...