Skocz do zawartości

jak to podłączyć?


Rekomendowane odpowiedzi

od dawna myślałem o zamontowaniu lepszego oświetlenia w 54L :roll:

i dzisiaj zdobyłem taki oto statecznik :D

jestem całkowicie zielony jeżeli chodzi o elektronikę :oops:

prosiłbym o propozycję oświetlenia ;)

nie wiem na ile realne jest jego wykorzystanie więc proszę o wyrozumiałość :oops: (ew. skasowanie tematu po wyjaśnieniu sprawy :) )

mile widziane też schematy połączenia wszystkiego :twisted:

zdjęcia statecznika :) ; szczerze mówiąc nie mam pojęcia co to znaczy ale może się przydać ;)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze jak masz akwarium 54l to takie oswietlenie jak na zdjeciach ci wystarczy , jak podłaczysz statecznik z dwiema lampami po 35 wat przy 35l to ugotujesz rybki . jedna taka lampa bedzie kosztowała koło30 zł wiec jak prosto policzyc nie opłaca ci sie to .ale jak chcesz to bardzo prosze z 1 strony w stateczniku masz wejcie na 220 a z drugiej 2x35w wiec do drugiej podłaczysz dwie jarzyny po 35w tylko musisz wiedziec jakie parametry ma ten statecznik ile hercow ,amer itp. a podłaczysz tak:

http://www.libra.com.pl/SKLEP/images/st ... /3_EMC.jpg POWODZENIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież masz schemat na stateczniku

Co za szczescie, ze facet w sklepie mi tak nie powiedział jak byłam pytać o oświetlenie :roll:

Nie każdy musi sie znać na elektronice i schematach..

Wielkopłetw proponuje iść do jakiegoś fajnego sklepu z oświetleniem i poprosić kogos miłego z obsługi o pomoc. Mnie to nie kosztowało nic a przynajmniej mam pewność, że czegoś źle nie podłączyłam itp. Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel, nie kozakuj :P Mi w Łodzi też będziesz musiał pokazać dokładnie jak to się podłącza.... Wiadomo, że jak się przysiądzie nad schematem dłuższy czas to może się coś wymyśli ale chyba lepiej jak ktoś ładnie i prosto wytłumaczy 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ale wielkopłetw jest facetem,więc kto mu w sklepie radośnie wytłumaczy :?:lol:

Mimo wszystko statecznik jest OK 70W /54L to dużo...teraz problem lamp.Takie świetlówki będą miały swoją długość,ale nie katuj się bo możesz założyć mniejszej mocy.Twoim zadaniem teraz jest dobranie rur do długości baniaka.Później poprowadzimy Cię z duchem rozwoju elektrycznego ... 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i "doctorx" powiedział prostymi słowami to co ja ci napisałem ja mam 2x18w a świeci tylko 1 lampa bo biorę pod uwagę to ze dwie dawały by nie naturalne światło a chodzi przede wszystkim oto żeby klimat w akwarium był jak najbardziej zbliżony do naturalnego, nie stawiaj ie tylko daj sobie pomóc , bo po to to jest :-) POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrrrrrr :evil: byłem dzisiaj przetestować owy statecznik i jest coś nie tak :roll:

nie potrafił odpalić jarzeniówki 18w :x:x:x

uznałem, że wywalę nawet seryną elektronikę a w to miejsce wrzucę 2 takie kompakty 6400K :twisted:

i jeszcze jedno pytanie :oops: bo moja pokrywa jest wiecznie mokra... :x

i czy taki kompakt się nie zaleje? :idea:

ew. jak go zabezpieczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuję zamontować chłodzenie/klimatyzację... Chodzi mi o zainstalowanie w pokrywie wiatraczka komputerowego co wyciąga powietrze z nad tafli wody poza pokrywę. Jeżeli nadmiar pary wodnej ( która u Ciebie się skrapla na zimnej pokrywie ) zostanie wywiana to problem powinien zniknąć, jednak ma to też swój minus. Musisz się wtedy liczyć z częstszym uzupełnianiem odparowanej wody. Innym sposobem to położenie kawałka szyby i na nią dopiero pokrywę. Woda skropli się na szybie i nie będzie moczyć pokrywy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... jednak ma to też swój minus. Musisz się wtedy liczyć z częstszym uzupełnianiem odparowanej wody. Innym sposobem to położenie kawałka szyby i na nią dopiero pokrywę. Woda skropli się na szybie i nie będzie moczyć pokrywy :)

drugi minus z wodą odparuje temperatura i wzrośnie zużycie energii przez grzałkę...

trzeci minus przez skroploną wodę światło nierównomiernie się rozchodzi i baniak będzie gorzej oświetlony

...minus szyba z czasem zacznie blednąć zabrudzi się nastąpi brak przezroczystości...brak światła,rośliny nie żyją...

do tego szyba musi być odpowiednio docięta i w ogóle kłopot z karmieniem...przycinaniem - masakra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...