Skocz do zawartości

Zakladam akwarium 30l


Rekomendowane odpowiedzi

Jak chcesz ryby, które będą miały większe rozmiary to, bez większego zbiornika się nie obędzie.

Jeżeli masz miejsce, to zakładaj większe. Łatwiej utrzymać równowagę w takim zbiorniku.

 

Jednak, jeśli nie masz warunków, to są takie piękne akwaria z krewetkami.

 

Pozdr. Yakasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

a jak by "na siłę" upchnąć harem prętników? Są potencjalnie większe, ładne i powinny sprostać wymaganiom właścicielki. Mogę zostać obrzucony, ale to tylko moja propozycja na wyrost. Jak już musi być coś "większego" to chyba prętniki się nadają.

 

Niektórzy trzymają w takich małych zbiornikach parkę ramirezek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy jakie akwarium... 30l może dać kostka 30cmx30cmx35cm (dokładnie 31.5l) a można mieć akwarium 60cmx25cmx20 (30L) wiadomo, że to też ma znaczenie. 60cm to już jakaś odległość do pływania. Dodam, że mieszkam w kawalerce (26m kw) mam 190 wzrostu, 100kg wagi i wcale nie skarłowaciałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce gupików bo są głupie i mi się nie podobają.

dlaczego? może przyjdzie jeszcze taki okres w Twoim życiu, że docenisz te piękne rybki :D ja też tak mówiłem, jednak gupiki to tak wielki temat, że mało kto sobie wyobraża... polecam kompedium o gupikach :Dviewtopic.php?f=2&t=4058

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrycja ma 100% racji, to akwarium nie nadaje się dla prętników. Nie można ryb "wpychać na siłę".

 

Jeśli chciałaś mieć duże ryby, to dlaczego kupiłaś małe akwarium? Dość nielogiczne postępowanie.

 

Nie podobają Ci się gupiki, to kup modrooki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh...jeszcze się nie zdecydowałam. Ale chyba Prętniki, są podobne do Gurami.

Akwa za małe...

... jeżeli ktoś nie da sobie powiedzieć przez 4 strony forum, że 30l to nic wielkiego i nie można tam trzymać każdej rybki to niestety nie da się jej przekonać żadnymi siłami... jak mawiają górale "jak się nie przewrócisz to się nie nauczysz"... sztuka wyważonej obsady do litrażu to nie taka łatwa sprawa, często młodzi akwaryści chcą więcej niż faktycznie powinno być... nie da się jednoznacznie kogoś przymusić do takiej a nie innej obsady. Wiem, że w niedługim czasie problemu z za dużymi rybami wyjdą i będą dwie opcje:

1. nowy, piękny większy baniak (polecają wszyscy bez względu na płeć, rodzaj skóry, wyznania itp ;))

2. redukcja w obsadzie (polecana w przypadku braku możliwości pierwszej)

 

lub 3 opcja ( niepolecana ) ogólne nieporadzenie sobie z baniakiem i koniec przygody z rybkami czego oczywiście nikomu nie życzę!

 

PS. A gupiki są na prawdę cool :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycję.....Patrycja, Ty tylko sprzeciwiasz się wszystkiemu, bo tobie nie pasi! A poza tym chyba chłop ma rację co do tego. Prawda? Nie chce gupików bo są głupie i mi się nie podobają.

Gupiki to mądre rybki.

Bym coś jeszcze napisała, ale się powstrzymam.

 

Nie pasi? Bo nie pasi! Prętniki do 30 litrów? Proszę, nie rozśmieszaj mnie.

 

Sprzeciwiam się, owszem. Chcę żebyś dobrała obsadę według warunków, jakie możesz spełnić, a nie odwrotnie...

 

P.S. Biedne prętniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Jejku! Ty mnie nie rozumiesz! Powiedziałam, że "chyba...." , a nie na pewno. Jeśli nie rozróżniasz słów, to już Twój problem. A tak na szczegół....każdy ma swoje opinie o rybach. Nie da się kogoś zmusić, żeby lubił daną rybkę. Więc, tak jak powiedziałam, spróbuje załatwić większe akwa, i włożę do tego Prętniki. Zresztą, to już mój wybór. Ale jak masz jeszcze jakieś plany co do tego, to doradź. Jestem ciekawa, tylko od razu mówię: NIE CHCE TAM TRZYMAĆ ŻADNYCH BOJOWNIKÓW, MIECZYKÓW I GUPIKÓW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale i tak zostanę przy prętnikach....sam zaproponowałeś. Wiem jestem uparta ale....

 

Więc mi nie wmawiaj że

No Jejku! Ty mnie nie rozumiesz! Powiedziałam, że "chyba...." , a nie na pewno. Jeśli nie rozróżniasz słów, to już Twój problem.

Pierwszy cytat świadczy o czymś innym.

 

A tak na szczegół....każdy ma swoje opinie o rybach. Nie da się kogoś zmusić, żeby lubił daną rybkę. .

Nikt Cię nie przekonuje do gupików, ja też nie jestem nimi zachwycona ale nie nazywam ich ot tak głupimi itd. Gupiki. Nie głupiki. Może to ten błąd w nazwie czasami kogoś wpędza w błąd :/

 

 

Więc, tak jak powiedziałam, spróbuje załatwić większe akwa, i włożę do tego Prętniki. Zresztą, to już mój wybór. Ale jak masz jeszcze jakieś plany co do tego, to doradź.

Poszukam i wtedy Ci coś zaproponuję.

Nic wcześniej nie pisałaś o większym akwa...

Twój wybór? Szanuję Twoją dezyzję, ale to nie znaczy że jest trafna.

 

Jestem ciekawa, tylko od razu mówię: NIE CHCE TAM TRZYMAĆ ŻADNYCH BOJOWNIKÓW, MIECZYKÓW I GUPIKÓW.

ooo, co to to nie. Twoje akwarium jest 4 razy za małe na mieczyki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

modrook bardzo ładny, jednak nie miałem przyjemności nawet go zobaczyć na żywo, bo żaden ze sklepów zoologicznych (jest ich 5) nie miałem przyjemności spotkać tego gatunku. Każda rybka ma swojego odbiorcę, trendy się zmieniają... w końcu akwarium staje się nudne i trzeba coś zmienić. Najpierw wystrój, potem drobne zmiany w obsadzie, aż ostatecznie restart i zupełnie inny kierunek. To nieuniknione. A tym co przeszkadzają trudne warunki dla rybek niech zapytają siebie ( jeżeli posiadają ) lub sąsiadów, znajomych etc.. co mają w mieszkaniu w bloku psa typu doberman, golden retriver i inne wielkie psy: jak się czują te psy w mieszkaniach? Na jedno wychodzi. Jak ktoś chce mieć koniecznie psa to go kupuje. Jak stwierdza, że już brakuje mu miejsca w łóżku, bo pies zajmuje całe łóżko to znów dwie opcje :D :

 

1. wydaje zwierze i kupuje ratlerka

2. zmienia mieszkanie na dogodne warunki

 

nieunikniony konflikt...

PS. pozdrawiam greenpeace ;)

PS2. Jak już coś do tych prętników to tylko krewecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh...jeszcze się nie zdecydowałam. Ale chyba Prętniki, są podobne do Gurami.

Po pierwsze, Chodziło mi o to "chyba..."

Po drugie, nie napisałam i nie wymyślam nowych nazw takich jak "głupiki" itd.

A po trzecie, czy Ci tak bardzo przeszkadza, że mam inne zdania o rybach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...