Skocz do zawartości

gupiki


Żanetka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć , Mam mały problem z gupikami , martwią mnie . Kupowałam je ze tak powiem "na raty " za pierwszym razem kupiłam 4 sztuki , i po 2 tygodniach znowu 4 sztuki . Za pierwszym razem ... po 3 dniach" pływania" a raczej tylko poruszania sie w miejscu przy powierzchni padła najpierw jedna a po 2 dniach druga (2 samiczki ) , natomiast 2 pozostałe mają się bardzo dobrze :) A za drugim razem dokupiłam 4 samiczki i znowu sytuacja się powtarza ale tylko z jedna rybką . Oczywiście zdechła po 2 dniach a reszta ma się świetnie. Nie wiem co jest grane ... parametry wody są dobre ... sprawdzałam sama testem i zaniosłam próbkę wody do sklepu zoologicznego do zbadania tez tam nic nie wykryli niepokojącego . Dodam również ze ma to miejsce tylko przy gupikach inne rybki mają się dobrze . Akwarium mam 160l filtr Ehemi , temperatura 26 stopni .

Obsada :

5 gupików

5 skalarów

8 neonek

1 glonojad

4 kiriski

3 labeo

Luna: Dbaj o pisownię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skalarów o wiele za dużo- w rodzinie w akwarium 400 litrowym 6 dorosłych skalarów i tak miało problemy z rozłożeniem agresji i włąsnymi rewirami. Jeśli koniecznie skalary- zostawiłabym 2 sztuki, najlepiej dobraną parę.

 

I nie dokładałabym gupików- 2 samce + 4 samice są wystarczające, bo i tak po pół roku będzie ich o wiele za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium dojrzewało 2 tygodnie bez ryb , filtr Ehemi 2213 załączony non stop. Mam dodatkowe napowietrzanie Hydor ario do 100l poinformowano mnie że taki wystarczy bo ponoć filtr dobry i grzałka z termostatem . Nie stosowałam żadnej chemii . Karmie je 2 razy dzienne rano suche a wieczorem mrożone . Temperatura 26 stopni . Podmianę wody robię raz w tygodniu 1/3 akwa , odmulanie robię w trakcie podmiany wody .

Parametry :

no2 0

no3 50 czasem 25

PH 6,8

KH 6

GH >7

CL2 0

 

 

Te gupiki które zostały ( 2 samce i 4 samiczki ) mają się dobrze , nie zauważyłam nic niepokojącego . Tylko dlaczego tamte 3 padły ?? Nie chciała+bym żeby sytuacja się powtórzyła ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...