Skocz do zawartości

wlochate rosliny


Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich i prosze poraz kolejny o rade. Mam problem z moimi roslinkami od pewnego czasu zaczely na nich rosnac czarne wloski nie wiem cz to glony czy cos innego stosowalem juz srodki przeciw glonom ale jakos nic nie pomaga. Prosze mi doradzic co mam zrobic i co to wogule jest :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zawsze miałem i mam z tym problem...

Rośnie to tylko na żabienicy, roślinkach nurzańcopodobnych i szybach, tak jest i było u mnie. "Zdrowa" jest tylko kabomba i mech jawajski.

To są krasnorosty moim zdaniem. W tym miesiącu chcę kupić 3-4 otoski bo na kosiarki mam za małe akwarium niestety :| może sobie z tym dziadostwem poradzą, jeżeli nie to niech mnie ktoś uświadomi zanim kupię te rybki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam takie krótkie bardzo ciemnozielone prawie czarne kupki włosków,

wypożyczenie rybek ze sklepu odpada a znajomi akwaryści amatorzy mają przeważnie "glonojady" zbrojniki bo w sklepach takie polecali :evil:

więc jak kupie rybki to już u mnie zostaną, na mój litraż to chyba jedynie otoski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam widze ze zdania sa podzielone co do kosiarek i otoskow, ja kupilem w czwartek 4 kosiarki i jakos nie sa zbytnio zainteresowane moimi krasnorostami, malo tego widzie tego coraz wiecej praktycznie kazda roskinka jest juz obrosnieta na niektorych lisciach sa juz wlosy nawet do ok. 2 cm. Denerwuja mnie te glony bo brzydko wygladaja i nie wiadomo jak sobie z tym poradzic .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam widze ze zdania sa podzielone co do kosiarek i otoskow, ja kupilem w czwartek 4 kosiarki i jakos nie sa zbytnio zainteresowane moimi krasnorostami, malo tego widzie tego coraz wiecej praktycznie kazda roskinka jest juz obrosnieta na niektorych lisciach sa juz wlosy nawet do ok. 2 cm. Denerwuja mnie te glony bo brzydko wygladaja i nie wiadomo jak sobie z tym poradzic .

Też to miałem - tzn. krasnorosty i inne gloniska. Kupiłem 3 kosirki (niestety jedna zdechła) i na początku (przez jakieś 2 tygodnie) myślałem, że nic się nie dzieje. Dalej były te gloniska. Dopiero po tym czasie zaczęło się wyraźnie zmniejszanie ich ilości. Dodam jeszcze, że niedawno kupiłem jeszcze 5 krewetek (redek) i może to one trochę pomogły. Od dawna mam jeszcze 2 otoski - nie dawały rady, 2 duże krewetki amano i ampularię. Poza tym, co wydaje mi się ważne trochę głodzę ryby. Żyworódki zjadają część glonów. Sam widziałem jak platka wyrywała krasnorosty.

A więc musisz poczekać - glony nie znikną od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym zeby usunąc przyczyne a nie skutek. Jesli to krasnorosty to w woda jest stara za duzy poziom NO3 a wiec ciągła podmina na czystą wodę zmiejsznuie prądu wody w akwarium przez deszczownie. Do tego dobrze by było zakwasic torfem ..... Jak juz opanujesz to co masz to wiecej sie nie pojawi . Klucz to podmiana wody ..... Regularnie .Wiem bo jak tylko raz odpuściłem sobie podminakę miałem wysyp tych glonów a teraz nie mam z nimi problemu ... Dobrym sposobem na NO3 jest Hydroponika w swoim zbiorniku 1300 l mam taki filterek i musze przyznac ze poziomu tego pierwiastka nie da sie zmierzyć 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też to mam i nie da sie usunąć, wyrywałem nawet liście na których to obrastało, ale i tak odrastało to na innych. Jak zauwazyłem to jak nie karmie rybek, to podskubują sobie kępki. Zjada to głownie narybek. A co do glonojadów to ich nazwa sprzedawców jest nieprawdziwa, zbrojniki nie jedzą glonów jak dorastają zjadają głownie zwłoki innych rybek i inne pokarmy mięsne.

 

A i Shadow, używaj edit a nie nabijasz posty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tylko jak ktoś ma rośliny w akwarium to NO3 powinno się utrzymywać na poziomie 5-10mg żeby rośliny mogły rosnąć. i tu jest ta wada hydroponiki, a szkoda bo sam nad tym myślałem.

Jezeli mamy ustalony poziom N-P-K w akwarium gdzie sa rosliny to efekt zaglonienia nie powinien istniec. Shadow ma racje. Hydroponika napewno by pomogła chociaz to rozwiazanie juz dla profesjonalistow. U goscia napewno jest nadmiar azotanow i fosforanow co jest bezposrednia przyczyna powstania krasnorostow.

Ogranicz karmienie, stosuj wiecej podmian, zwieksz czas oswietlenia akwarium, zmniejsz ruch wody, zaopatrz sie w kosiarki, ogranicz do minimum liscie zakazone, zakwas wode.

 

Zmniejszenie zawartosci azotanow uzyskamy takze (pomijajac powyzsze sposoby) obasadzajac akwarium wieksza iloscia roslin. Szczegolnie tymi ktore chlona NO3 jak erktrolux - moczary, cabomby, pistie a nawet rzesa.

 

Dlugoby trza prawic,

Witam wszystkich po dlugiej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...