Skocz do zawartości

[112l] ogólne - aktualizacja str. 6


thomasse
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W pierwszym poście mi nie wyszło i wszystkie informacje o moim akwarium skasowałam... :oops:

Postaram się je uzupełnić... :oops:

A na chwilę obecną: kilka nowych fotek. Moje skalarki mają się chyba u mnie dobrze już drugi raz składają ikrę, co prawda z pierwszej nic nie wyszło, może tym razem?

Mimo wszystko proszę o kolejne opinie i rady!!!!

 

A bojek... moja największa miłość! :lol:

post-979-1368515541829_thumb.jpg

post-979-13685155418629_thumb.jpg

post-979-13685155418955_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czas na małe podsumowanie kilka elementów się zmieniło. Mam nadzieję, że będzie się podobało i liczę na nowe sugestie!

Woda może wydawać się zamulona, ale to przez nowy deszczownicę mimo regulacji bardzo dużo tych bąbelków. Jak zmniejszę przepływ to jest naprawdę super.

 

Kirysku bardzo bardzo Ci dziękuję!!!! :P

 

Zestaw Diversa 112l

 

Oświetlenie:

2x20W aqua glo, power-glo

 

Filtracja:

Tetra Tex 700

 

Ogrzewanie:

Hailea 100W z termostatem

Temperatura 27st

 

Fauna:

2xskalar para

1xdanio

8xneon inesa

3xkosiarka

6xkirysek

2xglonojad

1xbojownik

2xotosek

 

Flora:

Żabienica ocelowata

Kakomba

Mech jawajski

Cabomba Caroliniana

Rotala rotundifolia

Alternanthera reineckii

Nurzaniec

Ludwigia

Lileopsis

 

Dekoracje:

korzeń

kokos

 

Nawożenie:

JBL Kugeln

JBL Ferropol

 

Pokrywa:

oklejona srebrną-aluminiową taśmą samoprzylepną

 

Bimbrownia:

od 12.05.09r. czekam na efekty

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ah dopiero teraz przeczytałem o inkubacji tj. że pytasz :D a więc tak:

jak złożą ikre najlepiej obserwuj po jakim czasie zostanie zjedzona- jeśli tak mniej więcej po 2 dniach od złożenia to w pierwszą noc jak złożą zabierz im ją(oczywiście możesz tak od razu zrobić nie musisz analizować po ile zostanie zjedzona), najlepiej właśnie w nocy bo wtedy ryby nie będą się tak stresować utratą potomstwa(co za ironia potem i tak by zjadły :D ), wcześniej miej przygotowany mały baniak, może być 5l z taką samą wodą jak w akwarium a podczas kradnięcia ikry musisz pamiętać aby nie miała dostępu do powietrza tj. musi cały czas być w wodzie, baniak gdzie będzie ikra mocno napowietrzaj i najlepiej dodaj jakiegoś preparatu co zapobiega pleśnieniu ikry(taki zielonkawy z tropicala) sam używałem i powiem że jest różnica jak się używa i jak się go nie używa, pamiętaj też że ikra może umrzeć wtedy musisz usunąć białą ikre(tak właśnie wygląda martwa) bo zrobi się na niej pleśń i będzie zarażać inne dookoła :)

na razie to tyle jak uda Ci się to zrobić to dalej będziemy gadać :D

Powodzenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kirysku niczego się nie pozbyłam. Ta kakomba jest w cała, tylko podzieliłam na pół i części dałam na przód, a druga część jest tuż za nią. Przy następnej podmianie coś jeszcze pokombinuję. Na razie nie chcę nic robić, bo skalary znów złożyły ikrę i nie chcę ich stresować. A na marginesie niezły mają temperament, jak w zegarku co tydzień są jajeczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! Przedstawiam wam kolejne zdjęcia moich pupilków! Skalary wręcz z zegarmistrzowską punktualnością składają ikrę, z której niestety nic nie wychodzi. Czy to normalne, że skalarki raz w tygodniu mają tarło? I tak tydzień w tydzień, od około 1,5 miesiąca. Wiecie pewnie co się wtedy dzieje w akwarium, u mnie wygląda to tak, że skalary siedzą po lewej stronie, a reszta towarzystwa po prawej a środek jest pusty, a niech ktoś spróbuje wypłynąć na środek. Czy kiedyś z tej ikry coś się urodzi?

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Trochę się w moim akwarium zmieniło, otóż kosiarki i skalary zmieniły dom, a przybyło neonek i gupików. Doszłam do wniosku, że chcę mieć sympatycznie i kolorowo.

Jeżeli chodzi o rośliny to jest dość ubogo, ponieważ kosiarki wszystko pozjadały tzn. nurzańca i poobgryzały żabienicę, że już nie wspomnę o blyksie... :cry:

 

Mimo wszystko mam nadzieję, że będzie się podobać... ;)

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...