Skocz do zawartości

Które akwarium lepsze: 200l, czy 240l?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z jednej strony im większe akwarium tym łatwiej tą czystość utrymać przy takiej samej obsadzie. Jeśli jednak obsada będzie większa to pojemność nie ma znaczenia.

Z drugiej strony łatwiej wymienić 20% wody w akwarium 50l niż 300. Jeśli więc będziesz robić regularne podmianki wody to im więcej litrów w akwarium, tym więcej spuszczania i dolewania. Chociaż 200 a 240 to już nie taka duża różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony im większe akwarium tym łatwiej tą czystość utrymać przy takiej samej obsadzie. Jeśli jednak obsada będzie większa to pojemność nie ma znaczenia.

Ilość ryb i ich wielkość będzie idealnie pasować do akwarium 200l, ale ja wolę żeby miały więcej miejsca do pływania, dlatego kupuję akwarium 240l.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej gdy akwarium ma dużą powierzchnię dna. Łatwiej je zaaranżować. Najlepiej wyglądają akwaria w proporcjach 3:1:1. Niestety zwykle warunki nie pozwalają i stosuje są "zamienniki". Ja mam akwarium o powierzchni dna 80x35 cm i uważam, ze te 35 cm jest zdecydowanie za mało. Ciężko rozmieścić coś tak by była głębia. Akwaria o wysokości powyżej 50 cm trudniej doświetlić i w zasadzie powinno się stosować HQI. Jak masz miejsce i finanse to kup większe.

Po ustabilizowaniu większe akwarium trudniej zdestabilizować a co za tym idzie łatwiej je prowadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...