Skocz do zawartości

Różne pytania początkującego-akwa 60L


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 101
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tak. Na początku może Ci się wydawać, że odstają od grupy. Moja przyjaciółka dokupywała kiedyś 2 neonki Inessa -byłam z nią. Po wpuszczeniu do akwarium najpierw były osobno, a potem dołączyły do reszty ;) Ale to może trwać troszkę. Myślę, że tak z 2 godzinki. max całą dobę.

Potem będą wszystkie razem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh nie jestem od początku tematu. Wiec jak byś mógł napisać jakie już masz rybki (i dodaj już te neonki, co chcesz kupić), to się wypowiem wtedy;)

to już nie łaska przeczytać cały temat tylko spamować?

 

Śmiało możesz dokupić neonów tak ze 4 sztuki i kirysków też z 4-5szt

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Chciałem się podpiąć pod temat bo zbliżam się do założenia swojego Akwarium po 15 latach przerwy i też mam kilka pytań z tym związanych, zbiornik 55-70 decyzja nie zapadła jeszcze (lepiej większy?)

Mianowicie z obsady jaka planowałem już odpadły mieczyki (szkoda bo ładne) teraz mam typ -

8-10 neonków,

4-6 kirysków,

3+1 gupików

czyli standard, zastanawiam się jednak nad

pielęgniczkami ramireza 1+1

czy będą one pasowały do takiej obsady ?

Tak żeby na całej wysokości zbiornik pływały rybki. Czy może jeszcze dołożyć do tego kilka kardynałków?

I jeszcze się zapytam o roślinki - jakie polecicie tak na początek.

Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o zbiornik to wiadomo - zawsze lepiszy będzie większy. Jeżeli zdecydujesz się na tą największą opcję to obsada bardzo zrównoważona do litrażu ( nawet z parką ramirezek ). Jeżeli chodzi o kardynałki to odradzam ( ryby zimnolubne jak welony ). Na roślinach się nie znam, ale wszystko co dobrze rośnie i nie wymaga super warunków. Moczarka, kaboma, żabienica, mchy itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy do tej odsady pasowałyby może Molinezje? Taka parka żółtych?

zamiast wspomnianych kardynałków, które już odpadły.

A jeszcze się zapytam jak u Was cenowo się kształtują wspomniane gatunki - trzeba by oszacować fundusze.

A zapomniałem jeszcze o Ludwiku - bojowniku, który zmieni siedzibę :) z 10 L na nową większą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze dopytam jakie akwarium będzie lepsze - chodzi mi o to czy z prostą szybą frontową czy może z wypukłą. Czy rybki nie będą miały jakiś kłopotów z tą wypukłą - ewentualnych zaburzeń dla oczu w związku z załamywaniem się światła ?

Z drugiej stronu moze ta wypukła będzie stwarzała większe odczucie głębi zbiornika. Co sądzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdania sa podzielone :) Większość akwarystów w tym ja o ile mogę się nazwać akwarystą :D uważa, że jeszcze nikt nie wymyślił lepszego akwarium niż prostopadłościennego typu holenderskiego. Profilowana szyba jednak ma swój urok jeśli chodzi o wystrój mieszkania, lecz załamuje światło i przekłamuje widok z boku. Przy oglądaniu go vis a vis nie ma zniekształceń, jednak już pod kątem one powstają. Im mniejszy zbiornik tym większe znikształcenie, bo promień krzywizny mniejszy. Jeśli chodzi o szkodliwość dla ryb to zasada podobna do kuli, jednak znacznie mniej wpływająca, bo zniekształca tylko w jednym wymiarze (walcowym) a nie sferycznym w przypadku kuli. Osobiście niestety musiałem kupić profilowane, bo inaczej moja przysła żona nie chciała się zgodzić - siła wyższa :D Jednak uważam, że proste jest lepsze. Dodam na koniec, że ma tą zaletę, że jak się szyba frontowa porysuje to zawsze przy restarcie można je odwrócić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram. Ja kupiłem profilowane, ze względów estetycznych, lecz podziwanie stworzonek jest troche uporczywe. Nie ze wszystkich stron idealnie widac, i dostaje sie przysłowiowego zeza :))

Nalepiej patrzy się z boku szyb.

Kolejny gupik u mnie wciąży. zRESZTĄ, ONE TO CHYBA SIE TEN TEGES CODZIENNIEI :) BO AK JEDNA URODZI, TO DRUGA MA MAŁE :))

 

przepraszam za capslock :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale... ktore TO? :P

 

Rybe, czcy ozdobe?

Napowietrzanie działa. Niedawno zmniejszyłem napowietrzanie, lecz teraz chodzi na maxa. Ona jest dziwna :/ Teeraz jeszcze u samicy gupika zobaczylem cos takiego czerwonego pod pyszcziem.

Matko boska, tak sie boje :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rybka już zdechła :((

Po mojej dizgnozie, stwierdziłe że miała zanik płetw. jej płetwy miały biłe końcówki, a właściwie zakończenia niektoreych płętw... Dziwi mnie to, że zamiast wypłynąc do góry, leżała na dnie O.o Troche mnie to dziwi, bo zaawsze myślałem że one lecą do góry...

Ozdobe wyjme zaraz po pszyjściu ze szkoły (pizse ze szkoły ^^)

 

Dodac fotki "tego czegoś"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak :) to była martwica. Przestudiowałem tą chorobę ;) Ciekawi mnie jedynie to, czy to coś nie przeniesie się na inne ryby :/ Niby nie powinno, ale zawsze :)

Aha, i kolejne pytanie :) Stosuje teraz preparat na bakterie i kulorzęski Tropicala MFC. Czy nie przeszkadza to rybom? Może być stosowany w ich towarzystwie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytanie :)

 

Wyjąłem tą felerną ozdobe z akwarium :/ co a teraz mam z tym zrobic? próbowałem to wymoczyc we wrzątku, ale brązowe kuleczki doslownie wytryskały! teraz pozostały takie zielone glutki :/

 

Co mam z tym zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...