Skocz do zawartości

Różne pytania początkującego-akwa 60L


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem początkującym akwarystą. Rybkami interesuje sięod ok. 2 miesięcy. Mam pytanie. Pragnę założyc akwarium, w pojemniku o pojemnosci 60l. Nie wiem za bardzo jakie rybki mogę tam wstawic, aby nie był aż takie duże (chciałbym coś wielkosi mieczyka, gupika).

Które gatunki mogłyby sprostac moim oczekiwaniom? Aha, i jszcze jedno: Jeżeli kupię akwarium z płytą, i pod nią bedzie oświetlenie, o czy rybki tego nie oczlapią? Albo gdy któraś bedzie skakała, to czy nie kopnie jej prąd?? proszę o pomoc :))) Pozdrawiam, Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 101
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

5gupików

3zmienniaki plamiste,kupisz je pod nazwą platka zapewne

5neonów lub danio pręgowane

4-5kiryski

 

Tak nawiązując do twojego pytania chciałeś coś wielkości gupika lub mieczyka..... :roll: nie bardzo rozumiem,mieczyki hellera są ponad dwa razy większe od gupików i nie nadają się do zbiornika 60l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Akwarium 60l już mam. Do tego kupilem pompke, grzalke, termometr. Ze środków to MFC i Antychlor. Kupilem tez jakies 4 roslinki, wiezyczne taka fajna z piaaskowca, i taką grote. co do rybek ciągle nie wiem :)

myslalem żeby umiescic a akwarium moze

- 3 Platki

- 4-5 gupiki

- 4-5 neonkow

- 2 kiryski

- i małego glonojada, ktory nie rosnie zbyt duzy.

 

Czy taki uklad rybek zda egzamin??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- 3 Platki - może być

- 4-5 gupiki - w stosunku 3 samice- 2 samce lub 4 samice- 1 samiec

- 4-5 neonkow - stadne, czyli ok 6, 7. Dość wrażliwe rybki, na początek radziłabym gupiki.

- 2 kiryski - stadne, ale ok do 60 l. Kup ze 5

- i małego glonojada, ktory nie rosnie zbyt duzy. - Glonojad, czyli - otosek, zbrojnik... Określ :D Otoski ok, ale jak będą kirysy to nie trzeba. A 'glonojad' czyli podejrzewam że zbrojnik, to od 100 przynajmniej, a i to mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, iż takie ustawienie nie dało rady. Wlasnie znalazlem inne, ktore nie wiem czy bylo by zgodne z naturą :) :

 

- 3-4 platki

- 4-5 gupikow

- 2-3 Danio pregowane

 

Pozniej pomyslalbym o dokupieniu kilku kirystko. Czy moze tak byc?

Jakie są jeszcze ładne, kolorowe rybki w stylu gupików którer są dobre dla poczatkujacego akwarysty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do gupików,jednym z układów które proponuje Patrycja JEST 2SAMCE +3SAMICE

Ja w swoim akwa 63l.miałem jeszcze niedawno układ 2samce+2samice,samice jeszcze jedną chciałem dokupić późnij ale...

to mi się jeszcze nigdy nie zdarzyło,jeden samiec zaczął być agresywny wobec tego drugiego,gonił ko po akwarium aż w końcu rozszarpał mu płetwy i zabił,teraz mam układ 2samice i jeden samiec(ten zabójca z avatara)

Nie mówię że to był zły układ,zazwyczaj się sprawdza ale nie tym razem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

je tez mam gupiki i czasami mogą się zagryźć 2 samce tak jak bojowniki miałem identyczna sytuacje co michał84

ja ci proponuje do 60l

8 neonow innesa

5 kiryskow pstrych

3 gupiki 1+2 czyli 1 samiec i 2 samice

i może 2 paltki (????)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha. Kurcze, az mi glupio ale od tego jest forum zeby pytac. Ostatnio na mojej nowonabytej oslince, zauwazylem liczne krotkie wyspustki, przypominajaze glony. co z tym zrobic?

 

Tu zalączam fotke roslinki, z zaznaczonym miejscem występowania

 

Dołączona grafika

 

A tu moje akwarium :)) Może jakieś dugestie?? czekam :)

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już widzę na zdjęciach że masz filtracje AQUAEL Fan 2 jeest ok na taki litraż a nie myślałeś o jakimś mały kubełeczku albo o kaskadzie ? A jak mogę coś do wystroju dodać to wiele lepiej będzie wyglądało jednolite tło, a nie fototapeta średnio to wygląda (ale to kwestia gustów) pooglądaj galerie u ludzi niektórzy naprawdę mają ciekawe rozwiązania na tła ja w Malawi mam własnej roboty strukturalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tło najlepiej jednolite ( najlepiej czarne ). Można je wykonać z czarnego brystolu, z pogniecionego worka na śmieci lub pogniecionego czarnego papieru ( daje efekt szczelin w 3D ). Można użyć innych kolorów np. niebieskich, fioletowych ale na czarnym najładniej wybarwiają się rybki i roślinki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...