Skocz do zawartości

Różne pytania początkującego-akwa 60L


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 101
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Aha. Sprobowac mozna. Nie zaprzeczam ;) Za tydzien wpuszczam rybki ;) mysallem o ukladzie

 

2-3 Platki

-5-6 neonko

- 2-3 gupiki

- 2-3 kiryski (dokupie poznnije)

 

Moze byc?

neonki ryba stadna co najmniej 8 szt

gupiki haremowo (3samce na 1 samice) lub co najmniej 2 samców na 1 samicę

kiryski - ryba stadna ok 6szt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem, tylko narazie chce kupic kilka rybe, aby zobaczyc czy srodowisko jest ok. Pozniej, w miare czas będe dokupowal rybki. Teraz jeszcze od wewnątrznej stron akwarium osadziło mi się cos w stylu kamienia. tylko ze to schodzi za pociągnieciem palca, i tworzy podluzne paski. Co robic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaznacz sobie na bocznej krawędzi stały poziom wody , który będziesz utrzymywał. Żeby nie było efektu osadzania się kamienia po wyparowanej wodzie możesz nakleić na całej długości pasek taśmy matowej do szkła ( np takiej jak mają w szpitalach, żeby szkło było matowe i nieprzeźroczyste ) w jakimkolwiek innym kolorze ( choć najlepiej czarnym lub białym matowym ) z naciskiem jednak na czarny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o typ filtra ;) kaskadą potocznie akwaryści nazywają filtr zewnętrzny, w którym woda podczas filtrowania spada przez kolejne wkłady filtracyjne. Efekt jest dość głośny, bo woda "chlupie" o obudowę, a wygląda to jak nic innego tylko kaskada :D

 

jak zrobić? myślę, że teraz to pytanie nie ma sensu... Ja nie wiem, a raczej się nie opłaca na własną rękę tylko kupić estetycznego i wydajnego "gotowca"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahaaaaa ja myślałem że to jakis wodospadzik mały xDD W takim razie nie potrzebuje takiego filtra :))) Ten moim zdaniem jest dobry. Jutro kupię chyba platki. ze 2,3 sztuki. A czy gdy bede wpuszczał nowe okazy, to czcy tamte platki nie będą agresywne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha. A jeszczce mam pytanie. czy do tego wyżej wymienionego zestawu, pasują jeszcze skalary jakieś? Bo tak troche onich zaczcąłem my ślec, bo bardoz ładnie się prezentują. Ale czy są to rudne w utrzymaniu ryby- nie wiem? a JEŚLI NIE TA RYBA, TO JAKIE JESZCZE POLECACIE MI ŁATWE W HODOWLI, DLA POCZATKUJACEGO, ŁADNE I ŻYWE RYBKI?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chciałem Płatki, Gupiki, Danio lub neonki i kiryski xD Aha. Obalmy ten mit.

 

CZY NEONKI ŚWIECĄ W CIEMNOŚCI!!!!????

 

mod: czerwony kolor jest zarezerwowany wyłącznie dla modów i admina! Pisz poprawnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki mit? :shock:

 

Nikt nie mówił, że świecą w ciemności Oo'

W ciemności sam z siebie świeci fosfor, a nie neon :D Chyba że jest podłączony do prądu.

Tylko mają takie neonowe kolory, odbijają lekko światło od siebie. Są jaskrawe. Nie świecące w ciemności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo pani w zoologu mi mówiła, że one świecą w ciemnościach O.o I dlatego nie wiedziałem. Dzisiaj kupię może 2-3 platki, w stosunku 1 samiec 2 samice :)) Postaram się dodac fotki :))

Chociaż nie wiem. Kupię może pierwszą lepszą rybke, która mi się spodoba. Wycągnę o niej informacje, cyz sie wogole nada do mojego aqwa, i do niej będe dobierał inne gatunki. A co myślicie o akwarium jednogatunkowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo pani w zoologu mi mówiła, że one świecą w ciemnościach O.o

Tak z "doświadczenia" wiem, że nie zawsze należy sobie brać do serca tego co mówią w zoologach. Dla nich ( szczególnie jeżeli sprzedawca jest właścicielem ), żeby towar czyt. rybka zeszła ze stanu a nie na tym czy ona faktycznie się nadaje czy nie... wiele jest mitów i ściem sprzedawców. Polecam lekturę: viewtopic.php?f=33&t=4937&hilit=%C5%9Bciemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RYBKI W DOMU!!!

 

zakupiłem dzisiaj 3 mieczyki, 3 gupiki (dwie samice ciężarne xDD) i 6 neonków. Narazie wystarczy, bo chce sprawdzic jak im będzie w akwarium. Aktualnie torebeczka pływa po tali xD (tak jak w poradniku). Czy takie rybki wogole moga byc ze soba, bo sprzedawczyni mowila ze "tak, nic im nie będzie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze myślałem o molinezjach żaglopłetwych. Nie zrobią one nic mniejszym rybkom? Jak już wspomniałem, niedłgo będe miał pród :)))) Podwójny =D Obie samice gupika są wciązy xD

 

 

POMOCY!!!! PILNE!!! GUPIKI MI SIE ROZMNOŻYŁY!! XD

 

to moja pierwsza ciąza, znaczy sie moich rybek. znalazłem 4 małe, i przełożyłem do osobnego pojemnika. Reszte pozostawiłem w zbiorniku (ok. 5-6 rybek). Co mam z nimi zrobic? jak sie nim zaopiekowac?!?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. molinezje, to była porażka xD nie postanowiłem ich kupowac. Ale wciąż myśle o nowych, kolorowych rybkach. Odnośnie narybku. Druga już jest wciązy, rodzi lada dzień ;p.

Właśnie sprobuje podac pokarm tym małym.:)))

 

A jakie jeszcze KOLOROWE rybki, moglbym miec w moim akwarium?!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...