Skocz do zawartości

gruby brzuch u gurami, leży na dnie


eweryst
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukałem różnych forach, ale niestety nic nie znalazłem co do mojej gurami ... niestety jestem mało doświadczonym awkwarystą i proszę o jakąs podpowiedź. Otóż rybka z jednej strony jest bardzo gruba, i leży ciągle przy dnie ... czasami wypływa do tafli zaciągnąć powietrza lub podczas jedzenia i później spływa na dól jak liść. niezauważylem spuchnietych oczu, ani żadnych zmian na łuskach ... temp. ok 25 stopni a akwarium 212 litrów. skład jest 3 gurami, 6 kirysów i ok 15 glonojadów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolorowy żwirek, ceramika, muszle, okropne delfiny w szkle, stresowanie ryby łapaniem ją w siatkę, rośliny w koszyczkach i coś plastikowego. Masakra. Maaaasakra. Twoje ryby żyją w strasznych warunkach. Podaj jaki masz filtr, parametry, jak często podmieniasz wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok 20% podmiany wody, a filtr pod bierzacą wodą. wogole ten filterek jest jakos malo dobry... najpierw mialem FUN-3 aquarel ale niestety wada produktu fabryczna, wymienilem na inny czeskiej produkcji .. nie pamietam nazwy, skladal sie z kilku warstw, niestety sie uszkodzil i po miesiacu oddali mi kase wiec kupilem taki jak mam teraz... nie wiem czy nie lepiej bedzie kupic filtr zewnetrzny ???

 

Luna: Na forum wymagana jest poprawna pisownia.

Zaczynaj zdania z wielkiej litery i używaj polskich znaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podmieniaj 20% co tydzień, a nie co dwa i filtr płucz w wodzie odlanej z akwarium przy podmianie, a nie pod kranem, bo zabijasz w ten sposób pożytecznie bakterie.

Najlepszy filtr według mnie to będzie kubełek np. Jbl e900.

 

A co do wystroju, to wymień żwirek i te wszelkie plastikowe i ceramiczne ozdoby bo to źle wpływa na jakość wody przez co ryby mogą chorować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wystroju to na prawdę jest zły, w akwarium najlepiej mieć same naturalne "ozdoby" jakie jakie ryby mogły by spotkać w naturalnych warunkach.

15 glonojadów na 200l wody? ;)

 

A wracając do gurami, tez kiedyś miałem taki problem z jedna rybka w akwarium, wszystko było dobrze, ale jedna rybka zaczęła sie nienaturalnie zachowywać, potem własnie zrobił się jej taki gruby brzuch, po kilku dniach zdechła. Od tamtej pory nie miałem już żadnego innego podobnego przypadku. I nie wiem co jej tak na prawdę mogło zaszkodzić.. Może to są po prostu tylko jakieś odosobnione przypadki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to bede musial "remont" zrobic w akwarium... po świetach nowy zwirek itp. ale dalej nie wiem jak moge pomoc mojemu gurami .. :( a co do glonków, pisze ze jest ok 15 bo ostatnio sporo mlodych sie urodzilo :)

 

Forum wymaga poprawnej pisowni.

Następnym razem pójdzie ostrzeżenie!

Dulle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to sporą! Postaraj się zacząć wszystko od nowa, i w akwarium miej tylko naturalne przedmioty, proponuje zwykłe kamyczki rzeczne, ładny korzonek na środek, na tył duże nurzańce, i z przodu jakieś małe roślinki.. :) A masz ładne, duże akwarium, to można wymyśleć coś ładnego. I uwierz, że będzie to wyglądało o wiele lepiej niż obecnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samice gurami muszą się regularnie wycierać. Jeżeli tego nie robią to mogą zdechną. Jeżeli to samiec to na pewno nie przeżyje. Nic nie napisałeś o wcześniejszym zachowaniu. Taka opuchlizna od razu przywołuje na myśl puchlinę lecz po samym dużym brzuchu nie można mieć pewnośći.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...