Jump to content

kostka99

Użytkownik
 • Content count

  247
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

kostka99 last won the day on June 6 2013

kostka99 had the most liked content!

Community Reputation

9

About kostka99

 • Rank
  Dyskutant

Informacje o profilu

 • Płeć
  Kobieta
 • Lokalizacja
  Kalisz
 1. kostka99

  [112l] ogólne

  Jeśli ktoś jeszcze tutaj zagląda... Minęło 9 miesięcy i akwarium kompletnie zarosło. Zaniedbałam je niemiłosiernie, jednak dzisiaj postanowiłam przywrócić je do porządku. Okazało się, że mam teraz odwrócony harem gurami. Trzy samce na jedną samicę... A w zoologu tak zapewniali, że to same samiczki... Dzisiaj oddaje dwa samce znajomej, zostanie stary samiec z samiczką. Są także 4 kirysy albinosy i mam nadzieję, że gdzieś jest zbrojnik, od dawna go nie widziałam. Myślę nad kupnem 12 razbor klinowych i jeszcze jednej samiczki gurami, jak uda mi się takową upolować bez niemiłych niespodzianek... Wody jest mało, bo odstawiłam za mało...
 2. kostka99

  [112l] ogólne

  Pokrywa przyszła zadziwiająco szybko - w niedzielę zamówiona, w poniedziałek zapłacona, we wtorek do południa dostarczona... Zdziwiło mnie to trochę... Rybcie przed chwilą wpuszczone i śmigają, gurami i kirysy zwiedzają teraz całe akwarium. Na zdjęciu neony są schowane pod roślinami, jednak teraz pływają po całym zbiorniku. O dziwo korzeń nie przewalił się pod własnym ciężarem .
 3. Przyszła pokrywa, jutro wpuszczam rybska do ogólniaka ;]

 4. kostka99

  woda w baniaku

  Odwrotnie, inaczej samce zamęczą samiczki. 2 samce + 4 samiczki.
 5. kostka99

  woda w baniaku

  Rób częstsze i większe podmianki. Co tydzień wymieniaj ok. 50% wody. Poza tym obsada... Kirysy ryby stadne, min. 6 sztuk. Jakiej płci gupiki? Najlepiej trzymaj je w haremach 1+2/3 lub same samce jak nie chcesz mieć zupy rybnej.
 6. kostka99

  [112l] ogólne

  Białe kamienie usunę . Były największe jakie miałam. Wymyślę jakiś sposób, żeby korzeń nie przewalał się na piasek. Kolejne zdjęcia po otrzymaniu pokrywy i wpuszczeniu ryb .
 7. kostka99

  [112l] ogólne

  Po restarcie... Jest całkiem nieźle Okazało się, że z roślin zostały mi jedynie anubiasy, pistia, nadwódka i parę gałązek rotali. Do tego uszkodziłam pokrywę... zawszę muszę coś zepsuć przy okazji... Teraz oświetlenie stanowi lampka biurowa Kupuję nową pokrywę na allegro, jutro mama zapłaci, we wtorek pewnie wyślą, do końca tygodnia może przyjdzie. Dopóki pokrywy nie będzie, nie wpuszczam ryb. Wszystkie mają się dobrze w przejściowym akwa. Daję zdjęcie, niestety słabej jakości, aparat się zepsuł i zostało mi jedynie fotografowanie telefonem. Na korzeniu są białe kamienie aby go dociążyć. Z powodu kosztów wydanych na nową pokrywę jestem zmuszona na zostanie przy 2x18W = 0.32W/l. Wgłębka wcześniej rosła nieźle, kupię ją i przyczepię do korzeni, będę musiała tylko regularnie usuwać pistię z powierzchni i czyścić świetlówki z kamienia. Zastanowię się także nad zakupem odbłyśników. Proszę o oceny i sugestie, mogę jeszcze coś poprzestawiać puki nie ma ryb.
 8. kostka99

  Akwarium 54l/ obsada

  Dokładnie. Pod korzenie możesz dać kulki gliniano torfowe aby rośliny lepiej rosły. Jak akwarium dojrzeje, podaj nam wyniki testów na pH, GH i KH to doradzimy ci w sprawie obsady.
 9. kostka99

  [46l] fluval edge pierwsze morskie

  Akwarium piękne, krewetki także . Jakie myślisz dodać ryby?
 10. Tak, kupiłam dwa identyczne do starych startery. Może to świetlówki - których za nic odkręcić nie mogę - może statecznik - obudowany w sposób uniemożliwiający jego obejrzenie. Nie mam pojęcia, nie znam się, kupuję nową pokrywę .
 11. Startery wymieniłam i nic, jednak już postanowione, kupuję nową pokrywę.
 12. Zrobię odkop bo problem mam ten sam, przez przypadek przewróciłam pokrywę, która była oparta o ścianę i przestała działać. Startery raczej w porządku, do statecznika nie mam pojęcia jak się dostać. Poza tym druga część się jakby oderwała: I pokrywa statecznika, bez żadnych śrub, niczego: Od góry nie ma możliwości się dostania no niego. Świetlówki są całe. Edit. Zauważyłam, że oba startery są lekko pęknięte, leczy ma to aż taki wpływ na oprzyrządowanie w środku?
 13. kostka99

  112l ku Azji. Gurami z danio?

  Ja bazaltu nie mam, żwirek z mojego akwarium: http://desmond.imageshack.us/Himg845/scaled.php?server=845&filename=kiryski.jpg&res=landing . Na zdjęciu wygląda to gorzej, kirysy są bez żadnych zadrapań. Teraz wystarczy upchnąć gdzieś neonki i kiryski... Popytam w zoologach. Dziękuję za pomoc .
 14. kostka99

  Problem z akwarium

  Lepiej by było jakbyś żadnej chemii do wody nie dodawała. Nie wiem jak z preparatem z bakteriami, ale co do chloru wystarczy że odstawisz na noc miski z wodą sam wyparuje.
×