Skocz do zawartości

Pytanie dot. nowego Malawi 112l


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie! Mam do was kilka pytań chłopaki (albo kobitki :)) imam nadzieję, że pomożecie mi chociaż trochę :)

 

Szykuję się do restartu baniaka 112l. Zbiornik stoi 2 lata i już troszkę się znudził. Jest to akwarium ogólne. Mam zamiar zrobić z niego Malawi w miarę moich możliwości. I tutaj rodzi się kilka pytań które mnie nurtują.

 

 

Na początek powiem kilka szczegółów:

 

Zamierzam w końcu kupić kubełek i myślę o czymś takim http://allegro.pl/jbl-cristal-profi-e700-filtr-zewnetrzny-w-wa-metro-i3105026261.html. Co o tym myślicie?

 

Grzała 100W

 

Oświetlenie mam 2x T8 (jedna standard z pokrywy 18W i jedna 20W AQUA-GLO). Od razu mówię, że nie zamierzam przerabiać pokrywy ale jakie świetlówki zastosować do Malawi? Mogę zostawić tą 20W?

 

Parametry wody będą na dniach.

 

Podłoże piasek, do tego skałki (piaskowiec albo łupek).

 

Jedna roślinka żeby dodać jakiś skromny zielony akcent. Co zapodać żeby utrzymać biotop Malawi?

 

 

Co do obsady planuję:

Pseudotropheus saulosi (Pyszczak Saulosa) 2+5

 

 

Proszę Was wszystkich o porady i czekam na konstruktywne wypowiedzi :)

 

Pozdrawiam, Artur

 

PS: Mam jeszcze jedno pytanie - mogę zatrzymać jednego zbrojnika niebieskiego (dł. ok. 10-12 cm)? Zakochałem się w draniu i nie chcę go oddawać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubełek w zasadzie na styk by wystarczył ale radziłbym trochę dołożyć i wziąć model e901 (pyszczaki to brudasy). Co do oświetlenia śmiało możesz zostawić jedną 20W. Teraz obsada nie wiem czy uda Ci się z dwoma samcami w 112 ale możesz spróbować najwyżej zostawisz jednego jakby co. Ale pamiętaj jak będziesz kupował "młodzież" czyli ryby nie wybarwione jeszcze weź dwa razy więcej niż potrzebujesz bo często jest większość samców. Zbrojnika bym oddał jak ma być biotopowo ale niektórzy trzymają je w malawi ja osobiście nie mieszałbym. Sprawdź parametry testami szczególnie ph powinno być pomiędzy 7,6-8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względów finansowych najprawdopodobniej zastosowany będzie filtr http://allegro.pl/hanza-filtr-kubelkowy-hw-302-1000-l-h-wklady-i3094203050.html. Jakie są wasze opinie o tym sprzęcie?

 

A co z drugą świetlówką? 20W AQUA-GLO zostaje ale tą 18W warto by na coś mocniejszego wymienić prawda? Czy niekoniecznie?

 

I co polecacie z roślinek? Będzie mała kępka z jednej ze stron. Ale co zastosować aby zachować biotop?

 

Co do obsady 2+5/6 pyszczak saulosi to planuję sporo skałek i kryjówek. Lecz jeśli będę widział, że im ciasno to zostawię 1+4

 

Mam jeszcze pytanko co stosujecie pod kamienie? Bo chyba prosto na szkło ich nie kładziecie? I co sądzicie o opieraniu skałek o ścianki akwa? (nie mówię oczywiście o gigantach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malawi musi być bardzo dobrze napowietrzone, ja oprócz tego, że w moim 102 mam filtr wew. zew też kupuję to dodatkowo napowietrzacz też będę miał._Miałem też deszczownicę w ogólnym na równi z poziomem wody ale w malawi chyba zrezygnuję z niej.

 

 

 

_______________

 

Malawi - 102 l 1+3 saulosi ( w trakcie )

Krabarium - 74 l

- 13.05.2012 - pierwsza wylinka

- 05.11.2012 - druga wylinka

- 19.01.2013 – trzecia wylinka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W malawi nie ma potrzeby dodatkowego napowietrzania wody wystarczy jak w każdym akwarium ruch tafli wody spowodowany wylotem z filtra (np. deszczownia). Chyba, że podobają się Tobie te bąbelki z wylatujące z napowietrzacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Posiadam filtr kubełkowy JBL e901 i założenie było takie, że miał służyć jako filtr biologiczny oraz mechaniczny. Po dokładniejszym zapoznaniu się z tematyką rozważam zakup dodatkowo filtra wewnętrznego tylko do filtracji mechanicznej. Ostatecznie jeszcze decyzja nie została podjęta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...