Skocz do zawartości

Wypławki WOJNA


matisss
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar walczyć z wypławkami za pomocą soli kuchennej, jeśli nie wyjdzie to spróbuje czegoś innego.

A więc do rzeczy:

 

Jakie jest bezpieczne stężenie soli dla roślin i bakterii w filtrze.

Udało mi się ustalić, że przy 10 ml soli na 500 ml wody po około dwóch minutach wypławki przestają wykazywać czynności życiowe.

 

Znalazłem informację że gęstość soli kuchennej to 2,17 g/cm³(1 ml)

 

Z tego wynika, że:

10*2,17 : 510 * 100% = 4,25%

 

Czy takie stężenie jest bezpieczne dla roślin?

Mam mech java moss i trawkę z rodzaju eleocharis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na opakowaniu piszą:

Specyfikacja NO - PLANARIA:

-zabija wypławki szkodliwe dla krewetek i roślin

-jest całkowicie bezpieczny dla krewetek, roślin i pożytecznych bakterii

-nie zmienia twardości i pH wody akwariowej

-jest biodegradowalny (rozkładany przez mikroorganizmy naturalnie występujące w akwarium)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogłaskałem i mi drzazga weszła.

 

Dobrze że nie znalazłeś w tym płocie źle podpisanej dziury...

 

Na opakowaniu piszą:

Na biostarterach [i na środkach opartych o antychlor] jest napisane że po 24h można wpuszczać ryby, na środkach przeciwglonowych w stylu alginu jest informacja że są one w pełni bezpieczne dla roślin itd.

 

Może zabić florę bakteryjną, ale jak nie ma tam ryb [bo gdyby były to autor nie chciałby zrobić zasolenia większego niż mamy w Bałtyku] to można próbować tej złej chemii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mawiają że niektórzy lubią deski, ale nie róbmy już OT. :lol:

 

Ja bym się chciał dowiedzieć czegoś więcej o samym akwarium. Czy już jest dojrzałe i czy tam będzie coś pływać [niektóre ryby lubią szamać wypławki, więc czasami taki naturalny pokarm nie jest problemem].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój instynkt wyroczni podpowiedział, że w zoologu nie znajdę NO PLANTARII i że mogę użyć soli. I się nie mylił w zoologu nie było tego specyfiku, a mój materialistyczny charakter nie pozwoli mi kupić na allegro, ponieważ

cena wysyłki = cena towaru.

 

Ja bym się chciał dowiedzieć czegoś więcej o samym akwarium. Czy już jest dojrzałe i czy tam będzie coś pływać [niektóre ryby lubią szamać wypławki, więc czasami taki naturalny pokarm nie jest problemem].

Akwarium nieprofilowane około 20L netto >40x25x25h<

Działa już rok czasu.

Obsada to RC niestety nie wiem ile bo ciągle ubywa i 2x amano od tygodnia (o ile żyją)

Rośliny to java moss, trawka z rodzaju eleocharis i trochę wgłębki.

Trawka i mech niedawno ruszyły i nie chce robić restartu bo znowu będę długo czekał na jakikolwiek przyrost.

Podłoże to piasek z jeziora.

 

Z moich obserwacji wynika, że mech przez całą dobę w solance 4,25% nie uległ żadnym zmianom, niestety nie pomyślałem żeby sprawdzić od razu wytrzymałość trawy na sól.

Jak myślicie czy wytrzyma okres dezynfekcji przez... ( no właśnie jak długo. 24h starczą, a potem powtórzenie kuracji? )

I czy bakterie dadzą sobie rade, a może gąbka jest już "skażona" jajkami wypławków i nadaje się na wyrzucenie?

 

Odpowiem od razu na pytanie o krewetki:

Mam puste akwarium 8L i profilowane 54L (czyli de facto 45L) na chodzie ale w tym większym musiał bym je oddzielić bo tam też jest kilka krewetek i są krwisto czerwone, a te blade i nie chce ich wymieszać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...