Skocz do zawartości

[52,5l] Początki akwarium roślinnego. Prośba o opinię


Mexico
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zielenice

1) Nadmiar no3 w stosunku do po4 --> 10:0,5 = 20:1 <--główna przyczyna

2) mikro - nie wiem ile wlewasz , nie czytałem

3) żelazo - za mało, czasem powoduje zielenice

 

Dołóż po4 bo:

1) Zielenice

2) Wypuszczenie korzeni bocznych - objaw niedoboru fosforu.

 

Nie mam czasu. Czytnij z mojego podpisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 83
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Mi się wydaje , że trzeba ilość chelatu 13 % (gram) pomnożyć razy 3 jeżeli chcesz otrzymać 0,3 ppm po tygodniu czyli: 3gx3=9g.

Wychodzi na to , że musisz zrobić 500 ml roztworu z 9g chelatu 13 % aby otrzymać po tygodniu 0,3 ppm . Jeżeli napisane przeze mnie obliczenia są złe to proszę tak nie robić ;)

Pozdrawiam ;) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne tysiące ludzi na świecie robi roztwory z chelatu żelaza, tylko nieliczni mieszają go z mikro plus intermagu. ;)

Ja osobiście porwałem się dzisiaj na to karkołomne zadanie. Wziąłem 4g chelatu 8%, zrobiłem 500ml roztworu i przy dawkowaniu 7,2ml dziennie powinienem w akwarium 112l otrzymać 0,29ppm tygodniowo. A podając dodatkowo mikro otrzymać powinienem 0,44ppm.

Aha, do wyliczeń tego użyłem kalkulatora zulixa (oczywiście starszej wersji bo tamta posiada moduł dla chelatu 8%, w nowym jest dla 13% to co tu napisałem to oczywiście bzdura, bo przecież wystarczy sobie zmienić % :lol:).

Edytowane przez ahr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg tego co mam w kalkulatorze Zulixa do mojego 53l akwarium robiąc roztwór 500 ml powinienem dodać 0,30 g chelatu żelaza 13% który dawkując codziennie po 2,5 ml w połączeniu z profito 2,5ml raz w tygodniu powinien dać mi stężenie 0,42mg/l. Jeżeli coś źle piszę to poprawcie mnie :)

 

 

post-9118-0-39911200-1369504539_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem że powoli zaczynam już wymiękać z tym akwarium. Jakich dawek nie podasz czego nie zmienisz to tylko ciągle ten glon i glon. Dawkuje jedno dochodzę do oczekiwanej dawki , przestaję podawać a po kilku dniach mam takie braki...

 

Coś mi się nie podoba. Wprowadziłem dane tak samo jak Ty odnośnie MIKRO (MAKRO nie patrz bo moje z 112l), i wyszły mi inne wartości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...