Skocz do zawartości

AMATOR - 30L (dla dzieci)


Maxu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Założyłem akwa w pazdzierniku 2012, jako amator (bardziej dla dzieci), nie jest zle (trzy ryby odeszły). Na dzień dzisiejszy wygląda to tak (foto). Proszę o opinie i komentarze (co tam mam? jakie rybki? co robie źle? co dobrze?) Takie pęcherzyki jak larwy nad wodą i na szybie to są rybki czy jakieś szkodniki? Wygląda jak mały ślimak bez i takie wąsy ma jak sum :D

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletny brak wiedzy z Twojej strony nie usprawiedliwia mordowania zwierząt.

 

Opisz akwarium wg schematu:\

 

1.Kiedy akwarium zostało zalane (data)-

2.Litraż i wymiary akwarium -

3.Jakie jest oświetlenie(rodzaj,oznaczenie,moc-W/L)-

4.Jak długo świecisz (ile godzin)-

5.Podłoże - dokładny opis lub nazwa handlowa

6.Filtracja -

7.Typ zbiornika (Twoje założenie lub cel do jakiego dążysz,np.ogólny,roślinny itd.) -

8.Ozdoby (jakie)-

9.Rośliny (ile,jakie)-

10.Ryby - obsada (jw.)-

11.Podmianki (jak duże,jak często, jaka woda, kiedy ostatnia podmiana?)-

12.Nawożenie akwarium (czy podajesz nawozy,jakie,ile? )-

13.CO2 (czy jest,jak dystrybuowane?)-

14.Parametry wody/ aktualne wyniki testów jakie posiadasz NO3, PO4 , KH, GH, , Ph ,Fe -

15.Czy ostatnio robiłeś coś co mogłoby zdestabilizować zbiornik ?

16.Jak często są karmione ryby i czym/ jak szybko ryby zjadają pokarm i czy zostaje po karmieniu?

17.Fotka całego zbiornika i fotka detali -

Opis problemu-

 

Ponadto zacznij czytać o akwarium i jego funkcjonowaniu. Może uda się uratować resztę ryb.

 

Ps. Chcesz coś dla dzieci ? Kup im czekoladę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż dokładniejsze zdjęcia kirysków, może mogą zostać (zależy co to za gatunek).

Proponowałbym restart akwarium: nowe podłoże, nowa obsada ryb (razem z krewetkami, dzieci sobie pooglądają ciekawe stworzenia). Jeśli się na to zdecydujesz to napisz jakim sprzętem dysponujesz bo o tym nic nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radził bym ci postąpić tak:

1. Oddać ryby do zoologicznego

2. Wybrać sobie biotop.

3. Dobrać podłoże, rośliny, obsadę do biotopu, choć w tym litrażu to tylko krewetki, bojek albo gupiki, więc możesz sobie zrobić akwarium typu Low-Tech.

4. Odczekać 2 tygodnie, niech zbiornik dojrzeje (na starcie posadź rośliny)

5. Wpuścić ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to forum dla expertów, ale:

1) nie morduje zwierząt :)

2) ktoś kupuje dzieciom czekoladkę, inny zwierzątka (kwestia wyboru),

3) 30 L

4) 5W -mini spiro (zimna barwa)

5) filtr wewnętrzny ( po konsultacjach bez deszczownicy - po prostu rurka i bulga :))

6) Podłoże (pamiątki z nad morza i kamczyczki (były w zestawie z akawa))

7) Bez nawozów

8) Podminaka ok 25% raz w tygodniu (plus jakies dopalacze dla wody wg. zaleceń)

9) Karmię raz dziennie (zdarza sie dwa, pokarm nie zostaje, a mam taką rybke co ma zjadac pokarm z podloza),

10) Dużo nie dużo, czytałem o akwarium przed założeniem, (brzanki (takie złote rybki nie wytrzymały), ale to był początek, teraz jest ok,

11) z roslinami próbowałem, miałem w takich koszyczkach, później osadziłem w żwirku, ale posypały się i poszły w filtr,

12) i tak jestem z siebie dumny, mimo wszystko chciałem usłyszeć opinie ekspertów, a nie krytyków :)

 

Opinie expertów nie zawsze są pochlebne. Dumny nie masz być z czego... Męczysz ryby.

Jak sam napisałeś kilka z nich zgineło i nie z przyczyn naturalnych a przez Twoją niewidzę. Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co do 30l, max ile ryb ??? Czy gatunków? Za dużo?

Ryby potrzebujące małego litrażu ( nie oznacza małe )

 

Może lepiej kupić większe akwa łatwiej o utrzymanie warunków w nim . Na forum w dziale obsady są wypisane obsady do takiego litrażu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...