Skocz do zawartości

Problem z mętnieniem wody w akwarium 50l


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć otóż,byłem już w kilku sklepach akwarystycznych i ciągle słyszę to samo.

Mianowicie nie miałem nigdy akwarium ale wielu kolegów,_znajomych ma więc postanowiłem założyć.

Akwarium ma 50l mam w nim rybki takie jak mieczyki,_gupiki,_neonki,_glonojady,_molinezje.

Zawsze gdy wymieniam wodę to po około 24h woda mętnieje nie wiem dlaczego. :(

Znajomi koledzy itp. maja idealne akwaria woda krystaliczna itp. wszystko takie piękne, że mi robi się żal.

Wymieniałem wodę już z 10 razy w ciągu 14 dni i nic to nie dało...

 

Kamyki wyparzałem około 20 razy, ale troszeczkę zostaje woda mętna jak je wypłuczę._Ale troszcze (?) i zostaje tak zawsze, bo nawet jak płukałem 30 razy to nic.

Mam 2 zamki również ale to nie ich wina i mam roślinki (2).

 

 

Dodaje preparaty:

-Uzdatniacz

-Crystal Water

-Żywe kultury bakterii

-Healthosan

+Coś na roślinki

 

Nie wiem dlaczego to się tak dzieje w sklepach z rybkami._Mówili, że te preparaty pomogą [...]

Wydałem pieniądze na marno około (200 zł już i dalej nic nie ma poprawy).

 

Proszę was! Pomóżcie mi naprawdę nie wiem co mam robić a porady w tych sklepach to szkoda gadać! Liczę na konkretną pomoc zrozumcie mnie.

 

Pozdrawiam Patryk :)

 

Luna: Dbaj o pisownię i nie używaj caps locka, gdyż oznacza on krzyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamki są ceramiczne i wydzielają chemiczne substancje, które są szkodliwe dla ryb. Poczytaj trochę o obsadzie w zbiornikach, bo u Ciebie się zrobiła zupa rybna. Dodawać chemie do akwarium należy ostrożnie, a Ty piszesz, że używasz preparatów. A co do ciągłej zmiany wody (całkowitej) to nigdy nie powinno się tego robić. Moim zdaniem powinieneś zacząć dokładnie czytać to forum i stosować się do wskazówek bardziej doświadczonych akwarystów oraz fanów akwariów. Oddaj ryby na przechowanie, poczytaj o obsadzie, dekoracjach i dojrzewaniu wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przepraszam bardzo to co ja mam zrobić :(

Przestać używać tych preparatów,wyjąc zamki ? Co jeszcze przez 14 dni akwarium ma dojrzewać bez ryb?

Przepraszam ale nie ogarniam tego :(

 

 

Oto jaką mam wodę

 

Regulamin

6.5. Grafika wklejana do tematu nie może być większa niż w rozdzielczości 1024x1024 pikseli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta mała rybcia (glonojad na dole) to jak mi się wydaje jest zbrojnik lamparci a one rosną większe niż długość twojego akwarium. Daj spokojnie dojrzeć akwarium przez 2-3 tygodnie wpuść bardziej zbilansowaną obsadę, wywal zameczki, zastąp je naturalnymi ozdobami typu kamienie korzenie łupiny kokosa, dodaj więcej roślin i pomyśl nad lepszym filtrem najlepiej zewnętrznym bo pat-mini nie jest za rewelacyjny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...