Skocz do zawartości

Microrasbora Galaxy/ Niebiański Danio Perłowy - narybek


Goosia
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś w mojej omszonej 25-ce, którą dzielą rc i Galaxy, pływa narybek - zauważyłam 3 ok 6mm sztuki. Jakieś dwa tygodnie temu też z zaskoczeniem zaobserwowałam pojawienie się identycznej wielkości narybku, jednak o poranku już zniknął - uznałam, że zjedzony został przez rodziców albo po prostu padł. Tym razem chciałabym utrzymać rybki przy życiu i je odchować. Co robić?

Dziś mogę je tylko odłowić do słoika, jutro zorganizuję mini akwa i zainstaluję tam kaskadę hbl 301 z prefiltrem i paroma gałęzatkami i mchem na dnie.

Proszę o porady dot. dalszego postępowania, włącznie z dot. żywienia narybku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odławiaj ich. A już na pewno- nie do słoika. Narybek często zdycha przy dużej zmianie parametrów wody- czyli przerzuceniu ich z jednego akwa do drugiego.

 

Z czystej ciekawości- jakie warunki masz w akwarium, że udało Ci się rozmnożyć, nawet niechcący te ryby ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rozmnażaniem tej rybki nie ma problemu. U mnie się trą cały czas. Dwa razy było potomstwo. Za pierwszym razem nic nie przetrwało. Cały narybek został zjedzony przez dorosłych. Teraz szykuje osobny zbiornik na narybek. Jeśli nie masz gęsto zarośniętego zbiornika to marne szanse na przetrwanie i przerzucenie do innego zbiornika to jedyna szansa. Młode karmie artemią w żelu i ładnie rosną. Z siedmiu sztuk zostały dwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quieen, nie wiem ile dni mają te maluszki. Jednakże pierwsze zauważyłam po kilku dniach po podniesieniu temperatury wody do 23 stopni z 21 - uznałam bowiem, że będzie to dobre dla rc.

 

Parametry:

ph. - 6,6

kh - 0( ?)

gh - 14

 

testy Dajana - nie wiem czy testy są wiarygodne.

 

Wodę podmieniłam ostatnio w miniony piątek - 5l mineralki z Biedronki, wcześniej ro plus kranówka raz na 10 dni 1:1,

teraz z bidry, bo był temat na forum o niej , no i mam remont w domu... masakra ogólna, więc poszłam na łatwiznę :?

 

Kurde, teraz myślę, że to złe wyniki dla krewetek :(

 

Nantai - z 7 sztuk? To tak mało zwykle jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...