Skocz do zawartości

na starcie coś na korzeniu


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Po 4 dniach od zalania akwarium zauważyłam że na korzeniu ze sklepu zoologicznego pojawiło się takie oto paskudztwo około na ok 2% powierzchni korzenia.

Niedługo zabieram się za jego oczyszczenie i gotowanie (dodam że wszystko zarówno korzeń jak i żwirek poddane zostały czyszczeniu i gotowaniu przed założeniem akwarium).

Moje pytanie brzmi. Czy można coś z tym zrobić i czy konieczna jest całkowita wymiana i dezynfekcja zbiornika.

Z góry dzięki za odpowiedzi.

post-16461-1368517322581_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja 2 tyg temu kupiłem ładny duży korzeń. Zalałem wrzątkiem z sola, potem czystym. Wsadziłem do akwa, i 2 dni później biały glut, zrobił mi straszny syf w akwa. Do tej pory usuwam :) Korzeń poszedł do innego akwa, tam się moczy i pleśnieje. Nie mam takiego sagana, aby korzeń wygotować. Ten glut zejdzie, z czasem. Ale wolę mieć czyste akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w końcu jak bo nie wiem?

Woda jest już przejrzysta i mam zamiar jutro kupić testy i zrobić?

Czy wystarczy wyszorować i wygotować korzeń czy muszę wymieniać wodę i zrobić restart startu?

Przyznam się że jeśli chodzi o akwarium to jestem zielona jak roślinki w nim rosnące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie musisz robić restartu , usuwaj to mechanicznie cienkim wężykiem ściągaj to do wiadra , jeśli możesz wyciągnąć korzeń bez demolowania wnętrza to go wyjmij i wyszoruj pod kranem lub wygotuj , być może za krótko go preparowałaś.

Nie przejmuj się tym , że po wyczyszczeniu może wrócić ten nalot , z czasem powinno ustąpić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...