Skocz do zawartości

Coś wcina mi rybki


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pytałeś o te 6 testów brakuje w nich PO4 a to jest też potrzebny test. Niedojrzałe akwarium nie ma absolutnie nic do podgryzania płetw ale wiadomo, że jeżeli są podtruwane przez NO2 to rybki są osowiałe i mniej ruchliwe, więc podgryzanie płetw może być łatwiejsze. ;)

 

Regulamin. Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam jeśli coś przeoczyłem ale....

Po jakim czasie zostały wpuszczone rybki?

Obsada do zmiany! Masz gatunki o różnych wymaganiach.

Trzeba zapoznać się parametrami wody... zrobić testy lub sprawdzić na stronie wodociągów

jakie są parametry głównie chodzi o PH i GH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok spoko mam tylko jedno pytanie jakim cudem przeżywały kiedyś akwaria (jak pamiętam dużo starszego brata jak miał) bez pomiarów wody, bez odzywek itp itd? bo z tego co czytam i widzę to bez wydania na sprzęt masy pieniędzy (butla co2 sterowniki sondy ph odżywki itp itd) ani rusz z akwarium. Po jakim czasie najpierw włożone w worku który dostałem z zoologicznego odczekałem jakiś czas 5 min ok może 10 i wpuszczałem je.

 

Edit:

 

Załączam skład wody (mnie to nic nie mówi tyle że kamieniem w głowę nie dostanę jak będę się kąpał). Dodatkowo pytanie takie dlaczego obsada do zmiany co w nich nie pasuje? Poproszę o konkrety.

 

Poproszę o zapoznanie się z regulaminem. Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze widzę masz wodę miękką, więc obsada powinna być dopasowana do parametrów wody chyba, że masz filtr RO?

Obsada nie jest idealna bo:

Akwarium ma 112 litrów więc jest średniej wielkości z wskazaniem na trzymanie w nim jednej ławicy... plus "coś jeszcze",

przykładowe obsady dla takich zbiorników znajdziesz tu: projekt-101-obsad-biotopowych-dla-112-litrow-t48395.html

Teraz pewne niedociągnięcia:

- żałobniczka i neon mogą być jako ryba ławicowa ale jedno z tego i w ilości ok. 10-20 sztuk są to rybki z ameryki południowej.

- gupik całkiemupiki szt. 2 (4 poszły) - rybka mało wymagająca ale raczej trzyma się w haremach 1+2/3

- molinezja szt.3 (jedna poszła) - także trzyma się w haremach zamieszkuje amerykę środkową, wskazana woda lekko słona

(wielkość akwarium zależna od gatunku molinezji)

kosiarki szt. 4 - według mnie za małe akwarium i przydał by się ponad 6 sztuk...

kirysek szt. 1 - ryba stadna (!) z Ameryki Południowej minimum 6 sztuk... o ile masz odpowiednie podłoże (zalecany piach lub bardzo drobny żwirek)

piskorki szt. 2 - ryba stadna (!) z Azji minimum 6 sztuk... o ile masz odpowiednie podłoże (zalecany piach lub bardzo drobny żwirek)

brzanka odeska szt. 4 - ryba z Azji stadna minimum 6-8 sztuk inaczej może być "agresywna" w stosunku do innych rybek

zbrojniki niebieskie i złote szt 6 - trochę za dużo tych zrojników do tej wielkości zbiornika

Poczytaj o wymaganiach poszczególnych rybek, wtedy zobaczysz dlaczego obsada jest do wymiany.

Ogólnie nie jest najlepszym pomysłem łączenie rybek z Azji i Ameryki Południowej oraz Ameryki Środkowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko do tego czasu coś mi zeżre ryby :P Kolejna poszła gupik wszystkie idą w nocy wieczorem jeszcze była. Rano się do niej dobierał brzanka odeska i zbrojnik

Już Ci to pisano, ale powtórzę: ryby zdychają w złych warunkach, a reszta zjada padlinę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...