Skocz do zawartości

Coś wcina mi rybki


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem początkujący mam akwarium od 4 tygodni. Coś zaczęło mi zjadać rybki a konkretnie gupiki i jedną molinezję, skład rybek żałobniczki szt 6, neonki szt. 5 gupiki szt. 2 (4 poszły) molinezja szt.3 (jedna poszła) kosiarki szt. 4 kirysek szt. 1 piskorki szt. 2 brzanka odeska szt. 4 - To właśnie ją obstawiam ponieważ jako ostatnia była dokupiona do zbiornika (około tygodnia temu) i już straciły mi się 4 rybki natomiast jeden gupik ma poszarpany ogon. Czy to będą one czy jednak choroba jakaś? zbiornik 112l. Dodatkowo zauważyłem że zbrojnik złoty bardzo lubi wcinać roślinę Alternantera Reineckego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze mogło się na to złożyć więcej czynników np. niedojrzałe akwa i kupiłeś brzanki, roznosicielki jakiejś choroby, no ale chyba zauważył byś jakieś oznaki ?

Ja miałem taki przypadek, w dojrzałym akwarium ok 1 roku, kupiłem mieczyka bez żadnych objaw choroby, po dwóch dniach wszystkie ryby oprócz tego mieczyka miały ospę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpisze się tak. Nie znam parametrów wody dlatego ponieważ kiedyś nie było pomiarów nawozów a roślinki żyły i rosły co prawda wolniej ale było ok. Dlatego nie chce mieć żadnych wymagających rybek.

Co posiadam

Akwarium wymiana wody jedni piszą wymieniać inni nie wymieniać sam nie wymieniam jedynie co to dodaje do wody mikro i makro elementy ( nie podaje firmy ani konkretnego modelu bo zawsze ktoś sie znajdzie i powiem że to jest lepsze a nie to)

 

Oświetlenie 2 neonówki t8 28W i t5 18W ( razem 74W czytałem że minimum to 0,6W na 1 litr więc potrzebuje minimum 67,2W ok 20000 K)

 

Filtr zwykły kaskadowy

 

Co do ryb masz racje poszalałem troszkę (bardziej to jest darowizna od ludzi co nie chcieli już tego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj nie straszy mnie to mówcie szczerze jestem niedoświadczony i tyle no w życiu jedyne co miałem to żółwie i nic więcej. Co do choroby to nie mają żadnych zmian na sobie kropek czy czegoś innego. Sam na początku myślałem że to choroba bo poszły mi same gupik płci męskiej no ale poszedł jedna molinezja i gupik żeński.

 

Edit:

 

A o tym to nie doczytałem. Więc ile wymieniać wody 1/4 zbiornika co tydzień czy 1/3 co 2 tygodnie.

 

Regulamin. Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz niedojrzałe akwarium rób podmianki przynajmniej co 5 dni 20% kup test NO2 i NH3 i NO3 przynajmniej te bo jeszcze ważne są PH, GH PO4 i sprawdzaj czy nie ma już w akwa NO2 bo na pewno teraz masz jakiś procent jeżeli NO2 bedzie = 0 znaczy się akwa dojrzewa i rób podmianki co 7dni :) 20%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autorze proszę uzupełnij informacje:

-wielkość zbiornika (wymiary dlugość, szerokość, wysokość)

-okres funkcjonowania akwarium oraz metoda filtracji wody (jaki filtr)

-obsada ryb (gatunki i ilość poszczególnych rybek)

-parametry wody - temperatura, PH, GH

-jakie masz podłoże w zbiorniku oraz inne ozdoby

-stosowana chemia

-jak często i czym karmisz rybki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkość zbiornika 80x40x35 112l

-akwarium dopiero ma 4 tygodnie filtracja filtr kaskadowy (było pisane)

-skład rybek żałobniczki szt 6, neonki szt. 5 gupiki szt. 2 (4 poszły) molinezja szt.3 (jedna poszła) kosiarki szt. 4 kirysek szt. 1 piskorki szt. 2 brzanka odeska szt. 4, zbrojniki niebieskie i złote szt 6 (było pisane)

-parametry wody brak pomiarów (było pisane)

-podłoże żwirek granulacja 2-3 mm kolor

-chemia środek na klarowność wody, do odkażenia wody, do roślin mikro i makro elementy żelazo.

-karmienie raz dziennie rano z tropika jakieś listki do tego larwa komara czarnego (musze zmienić na ochotkę) i osobno dla glonojadów jedzonko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...