Skocz do zawartości

akcja korzeń !!!


montreja
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jakiś czas temu pisałem ze zamierzam suszyć świeży korzeń przez jeden miesiąc w temp.około 60 stopni,tak też zrobiłem.Wygotowałem go w wodzie z solą przez dwie godziny,następnie jedną dobę moczyłem w czystej wodzie i po tym czasie wygotowałem go w czystej wodzie przez trzy godziny.Po następnych dwóch dniach moczenia korzeń zatonął i od razu włożyłem go do akwarium.Po dwóch dniach na korzeniu pojawiła się w kilku miejscach pleśń (nie ma jej dużo) Czytałem w necie na ten temat i ilu ludzi tyle opini. Jedni twierdzą że korzeń trzeba ponownie wygotować,drudzy ze pleśń sama zniknie.Bardzo bym prosił o poradę czy mam z nim coś robić czy zostawić i poczekać jakiś czas. Dodam jeszcze że nie zauważyłem żadnych zmian w zachowaniu rybek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest pleśń czy taka galaretka?

Pleśń sugeruje, że korzeń nie jest za dobry i będzie gnił. Wydaje mie się, że pleśń rozwija się gdy w drewnie jest dużo powietrza a drewno jest miękkie. Mam taki jeden korzeń, który pow wysuszeniu jest lekki jak piórko a w wodzie potrzebuje b. dużo czasu by zatonąć. Po włożeniu do wody po tygodniu pojawia się pleśń (biały nalot jak na drewnie na powietrzu).

Pleśń nie powinna być szkodliwa dla ryb lecz może do wody uwalniać toksyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pleśń czy galaretka? hm trudno wyczuć.Powiedział bym że taki kotek.Ale z tego co dzisiaj zauważyłem to prawie znikło, mam (kotka) jednym miejscu gdzie dwa odnóża zachodzą na siebie i trochę kory zostało. Zobaczymy co będzie się dalej działo.

 

Pleśń czy galaretka , nie ma znaczenia powinno zniknąć samo lub rybki to "wszamają" , u mnie gurami się tym zajada i praktycznie problem został zjedzony :D (korzeń nowy , znaleziony w lesie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...