Jump to content

Recommended Posts

U mnie helenka mało co działa może lekko pomaga, a raczej pomagała bo gdzie zniknęła ale one podobno lubią się zakopać na parę tygodni i pokazać tylko w nocy. Ja też mam plagę zatoczków. Sparzona sałata pomaga ale na pewno nie licz,że wyciągniesz wszystkie dzięki temu. Na noc sałata w dzień wybieram co widzę i ich populacja zmniejszyła się mocno. Nawet restart nie gwarantuje ci tego, że się ich wszystkich pozbędziesz ;) trzeba z tym żyć :| ale wszystko od nowa założyć .

Link to comment
Share on other sites

Helenka zdecydowanie pomoże opanować plagę zatoczków, oczywiście nie należy oczekiwać cudów, więc na pewno nie pozjada ich w tydzień czy dwa. Ale ponieważ zjada też ich jajka, to z czasem zatoczki powinny albo zniknąć, albo ich ilość będzie minimalna. Jeśli akwarium jest duże i zatoczków jest naprawdę bardzo wiele, warto kupić kilka helenek.

Link to comment
Share on other sites

Polecam kilera ślimaków czyli Antenome Helena... To ślimak, który jest drapieżnikiem... Sam przywlokłem ślimaki z roślinami do świeżo założonego akwarium... Po około dwóch tygodniach nagle pojawiła sie ich istna plaga... Codziennie wybierałem po kilka, łacznie około 50 ślimaków... Dodatkowo kupiłem 5 helenek po kolejnych dwóch tygodniach problem ślimaków zniknął... Ślimak ślimakowi ślimakiem... :)

Link to comment
Share on other sites

neo180 dobrze mowisz... przeczytaj wszystkie posty a dojdziesz do wniosku ze kazdy jest inny a liczy sie kazde zdanie i kazda opinia... i nie nabijaj postow jesli nie odpowiadasz na pytanie zwiazane z tematem...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...