Jump to content

Zu12la

Użytkownik
 • Content count

  58
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About Zu12la

 • Rank
  Forumowicz
 1. Pytanie jak w temacie. Mam zamiar kupić welonki, na wakacjach czyszczę akwarium i zaczynam "od nowa"
 2. Jak podawać rybkom "Metronidazol"? Kupiłam go dzisiaj w tabletkach. Proszę o szybką pomoc, to ważne!
 3. Mam parkę bojowników... Zrobiłam im akwarium tarliskowe,wszystko tak, jak powinno byc. Rybki są w nim od wczoraj. Samiec wyznaczył sobie swoje terytorium, ale co chwila podpływa do samicy i płynie za nią z "otwartymi" skrzelami! Czy to dobrze? Może to jakaś część godów bojowników? Wieczorem dałam na powierzchnię wody malutką, okrągłą pokrywkę, ponieważ wyczytałam, że właśnie pod nią samiec może zbudować gniazdo. Mój ciągle pod nią stoi, a przez noc pojawiło się pod nią troszkę pęcherzyków powietrza, ale jakoś to nie wygląda na początek gniazda... Więc co jest? CZY TO DOBRZE, ŻE SAMIEC GONI SAMICE TAK, ŻE ONA AŻ LEKKO PODSKAKUJE RUSZAJĄC TAFLĘ WODY?! POMOCY! Liczę na szybką odpowiedź!
 4. Zastanawiam się, czy ta molinezja jest 'w ciąży'. I jeśli to możliwe, może można określić kiedy urodzi? Nie wiem, czy wsadzić ją do kotnika, bo jest mały, a nie chcę, żeby się męczyła... ZDJĘCIA:
 5. Zu12la

  Obsada 76

  A nie chcesz do tych samców dokupić samic? Może tak pół na pół?
 6. Zu12la

  Kolejna... ciąża;)

  Mam taki specjalny kotnik z siatki, z zoologicznego. Nie ma żadnego rusztu czy tam przedziałki. Tylko taki "szkielet" i siateczkę. Moim zdaniem jest najlepszy... Tylko nie mam jak ich rozdzielić... Nie mogą być razem? Nie urodzą jeśli będzie ich dwie w kotniku? Mod: Skoro uważasz że się nadaje no i że jest najlepszy to sama sobie odpowiedziałaś poniekąd na to pytanie.
 7. Wiem, wiem:) U mnie w 13 l akwa będą tylko jakieś 2,5 miesiąca zanim dorosną, może szybciej:)
 8. Zu12la

  Kolejna... ciąża;)

  A jak mam je oddzielić?
 9. errykz, myślisz że już wkrótce urodzi? PS: Chciałabym, żeby dzisiaj;) heh... Ile zamierzasz zakładać tematów tego typu ? Kolejny temat z Twojej strony z ciążą rybki żyworodnej, z którego nie wyciągasz żadnych wniosków.
 10. Zu12la

  Kolejna... ciąża;)

  Odłowiłam ją do kotnika. Dzięki za rady:) Teraz tylko czekać na małe:)
 11. Zu12la

  Czy jest w ciąży??

  Trudno stwierdzić... Molinezje balonowe mają takie "wybrzuszenia", do tego niska jakoś zdjęć... Nie uda Ci się zrobić mniej zamazanych? To o wiele ułatwiłby sprawę!
 12. W moim mieszkaniu jest taki czujnik, i można włączać i wyłączać ogrzewanie kiedy się chce. Niestety nigdzie indziej nie mogę dać akwarium... Ale jeszcze się nad tym zastanowię. Czyli jednak, mimo wszystko, trzeba kupić grzałkę?
 13. Akwa stoi na parapecie, a pod parapetem jest kaloryfer. A biurko jest zaraz obok z lampką, więc mogłabym ją włączać. Tylko na ile? I czy to wystarczy?
 14. Mam nadzieję, że znajdę coś taniego i dobrego:) I popytam znajomych, oni też mogą mieć jakieś grzałki. DZIĘKUJĘ:*
 15. I myślisz, że dziś urodzi? A może przeszkadza jej to, że w kotniku jest jeszcze molinezja..., też w ciąży?
×