Skocz do zawartości

Akwarium 25l horoby


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam problem, kupiłem akwarium takie średnie chyba 25l. Mam tam już od 3 tygodni w nim parkę neonków.(czytałem że tylko neonki w takim akwarium mogę miałem 4ry ale dwa takie białe obok skrzeli miały to wyrzuciłem do kibla bo i tak by umarły)

Do tego mam też bojownika, którego trzymałem do tej pory w takim większym słoiku.

 

Wczoraj wpuściłem go do tego dużego akwarium i bardzo mnie zaniepokoiło zachowanie bojownika do neonków.(strasznie je goni, a one chowają się w takim zameczku co mam) Ogólnie to problemów mam więcej bo i strasznie dużo glonów mam już i będę musiał wyczyścić akwarium, tylko gdzie ja te ryby dam wtedy? W słoiku mogą byc przez 10-15 min z bojownikiem? czy do kubka bojownika dać na chwile?

 

miałem też glonojada, ale wyskoczył mi - bojownik też lubi skakać, czasem nawet pokarm mu daję z ręki :D

 

Zauważyłem, że woda też jest zimna dosyć, chciałbym rozmnożyć neonki bo mam parę akurat, ale podobno one wtedy ciepło wolą? I też podobno woda wtedy mineralna musi być. Co jeszcze potrzebuję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Twoją wiedzą zapomnij o rozmnażaniu neonów. Neony lubią miękką wodę. A Ty tym zameczkiem tylko ją zatwardzasz. Druga sprawa to źle przeczytałeś. Neony min. 50l. ryba stadna min. 10szt. Po trzecie akwa 25l to nie średnie tylko raczej małe. Za średnie można uznać ok. 100l. Gdy wyrzuciłeś rybki do sedesu męczyły się one bardziej niż w akwa. Chorobę mogłeś wyleczyć, lub jak Ci się nie chciało jej leczyć to mogłeś je chociaż zabić i wtedy wywalić. Na glonojada 100l. Po drugie nie trzyma się ryb w kulach i słoikach. Od wypukłości i okrągłości kręci im się w głowach i ślepną.

Poczytaj trochę na temat akwarystyki.

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie nie przestaną mnie zaskakiwać....

Szkoda zachodu.

Sam musi poczytać dużo, bo my mu nie pomożemy.

Tylko Nikodem powiedział to co trzeba było, czytając ten kawałek tragedii, a całą resztą musisz się zając sam, jak chcesz hodować ryby akwariowe.

 

Powiedz mi jedno- kto Ci powiedział, że neony się trzyma w parach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem bojowniki w kubkach w sklepie i one tam żyły. Chyba w sklepach wiedzą jak ryby chodować lepiej niż wy. Bojownika chyba oddam albo kupie grzalke bo przeczytałem że on lubi ciepło, a ja nie ma grzałki i on skacze chyba bo mu zimno.

 

Neonki są stadne miałem 4ry ale tamte były chore, jutro kupie jakieś 4 albo 6 żeby im raźniej było. Tylko ja chciałem hodować i trochę kieszonkowego zarobić, do tego dwa neony wystarczą chyba?

 

Nie męczę ryb, one pływają sobie fajnie i mają lepiej niż w sklepie, jedzą itd

 

A tamte neony i tak by zdechły to co miałem zrobić? Jak miałem je zabić? One i tak długo juz by nie żyły raczej bo w sklepie mówili że to ospa i że one zdechna i żeby kupić parę nowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Żeby wyleczyć ospę zwiększasz temperaturę do 30stopni.

2.Za%^%%ie, ze żyły. Ciebie też wsadzę do takiego kubka człowieku,.

3.Rzeczywiście lepiej wiedzą niż my :lol: . Masz rację, nie zdziwię się, jak oni Ci pomagają w kupnie ryb.

4."Skacze, bo mu zimno" większej głupoty nie słyszałem dawno. Zainwestuj w grzałkę albo chociaż termometr,

5.Stado to 10szt, a nie 4.

6.Nie dokupuj nenów, możesz tu trzymać bojownika.

7.Ty chcesz rozmnażać neony, jak ty nawet nie wiesz jak je hodować.

8.Męczysz ryby, wierz mi. :patyk:

 

Ogólnie to widzę, że twoje ego i pewność siebie jest jeszcze większa niż twoja niewiedza.

Gratuluję ekspertów w sklepie, nie radź się nas, tylko ich, bo oni wiedzą lepiej. Nawet moja mama może iść tam sprzedawać, oni nawet nie mają pewnie akwarium w domu.

 

EDIT: Masz jakiś filtr?

 

JEDNO MI SIĘ NASUWA-MASAKRA. :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisało ze własnie nie trzeba filtru nawet, tylko woda musi byc czysta! poki nie będę miał grzałki to obok kaloryfera bym dał, tam jest ok 24st bo termometrem sprawdziłem.

 

Mam parkę neonow i akwarium 25l, wiem ze musi to byc woda specjalna w sklepie mi powiedzieli ze ona 5zl za 1l kosztuje, ale zainwetstuje wkoncu mi sie zwroci. DO tego bedzie cieplo, pokarm to tez w sklepie maja taki drobniutki.

 

Tylko teraz zauwazylem ze te neonki tez maja takie jakby wloski biale przy oskrzelach, wiec pewnie bede musial nowe kupic. Jak rozpoznać samca od samicy? czy to niemaznaczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem bojowniki w kubkach w sklepie i one tam żyły. Chyba w sklepach wiedzą jak ryby chodować lepiej niż wy. .......

..........Nie męczę ryb, one pływają sobie fajnie i mają lepiej niż w sklepie, jedzą itd

 

A tamte neony i tak by zdechły to co miałem zrobić? Jak miałem je zabić? One i tak długo juz by nie żyły raczej bo w sklepie mówili że to ospa i że one zdechna i żeby kupić parę nowych

W sklepach nie zawsze wiedzą lepiej. Tu przykład ospy, wystarczyło podnieść temperature, podać do wody np ICHTIO a rybki by przeżyły. Ja miałem u swoich rybek na początku kilka razy ospę i zawsze udało mi się je wyleczyć.

 

Bojowniki w sklepach są w kubkach nie dlatego że tak im lepiej. Ale trzymając je w jednym akwarium by się atakowały. Kubki to ostateczność. :/

 

Temat ogólnie cięzki. Musisz zacząć od czytania podstaw jak już koledzy wyżej napisali. Nauka i to od samego początku. Powodzenia życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisało ze własnie nie trzeba filtru nawet, tylko woda musi byc czysta! poki nie będę miał grzałki to obok kaloryfera bym dał, tam jest ok 24st bo termometrem sprawdziłem.

 

Mam parkę neonow i akwarium 25l, wiem ze musi to byc woda specjalna w sklepie mi powiedzieli ze ona 5zl za 1l kosztuje, ale zainwetstuje wkoncu mi sie zwroci. DO tego bedzie cieplo, pokarm to tez w sklepie maja taki drobniutki.

 

Tylko teraz zauwazylem ze te neonki tez maja takie jakby wloski biale przy oskrzelach, wiec pewnie bede musial nowe kupic. Jak rozpoznać samca od samicy? czy to niemaznaczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młody albo sobie jaja robi, albo powinien podskoczyć pod sufit tak wysoko, by przywalić główką mocno, może szare komórki się obudzą.

A samca od samicy odróżnisz zaglądając pod łuski w miejscu, gdzie powinny mieć gacie.

I szaliki im kup, by nie zmarzły. A kaloryfer najlepiej włóż do akwarium, zaoszczędzisz mnóstwo miejsca w pokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisało ze własnie nie trzeba filtru nawet, tylko woda musi byc czysta! poki nie będę miał grzałki to obok kaloryfera bym dał, tam jest ok 24st bo termometrem sprawdziłem.

Filtr, termometr, itp itd. nie będe wszystkiego wymieniać. tu potrzeba poczytać o PODSTAWACH. :shock:

 

Mam parkę neonow i akwarium 25l, wiem ze musi to byc woda specjalna w sklepie mi powiedzieli ze ona 5zl za 1l kosztuje, ale zainwetstuje wkoncu mi sie zwroci. DO tego bedzie cieplo, pokarm to tez w sklepie maja taki drobniutki.

Bez komentarza :shock::?

 

Tylko teraz zauwazylem ze te neonki tez maja takie jakby wloski biale przy oskrzelach, wiec pewnie bede musial nowe kupic. Jak rozpoznać samca od samicy? czy to niemaznaczenie

Z takim podejściem to ja bym zabronił sprzedaży zwierząt Tobie, no sorry ale zanim kupisz kolejną rybkę, zwierze - PRZECZYTAJ, poświęc troche czasu i ogarnij temat od podstaw, z takim podejściem i przygotowaniem jak teraz to i żwirek ci zdechnie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że to jakaś prowokacja. Ktoś sobie robi z Was,Nas jaja.. To nie jest normalne ? Czy Ty potrafisz czytać co Ci znawcy akwarystyki radzą ? Neony nie do takiego litrażu. Jakby Cię zamknęli w celi 2 x 2 też byś żył.. Tylko jak ? Wystraszony i zeschizowany. Jeść byś jadł.. Ale co to za przyjemność z życia. Poczytaj trochę, bo ludzie Ci tutaj dobrze radzą, a zamiast słuchać ich, słuchasz ludzi w sklepie, którzy guzik wiedzą o tym. Po drugie jak może nie być filtra w akwarium ? To jest jedna, najważniejsza rzecz po samym akwarium. Chciałbyś żyć w syfie, swoich odchodach i resztkach zgniłego pokarmu ? Zapewne wymieniasz ciągle wodę na świeżą i dlatego ''jest czysta''. Po trzecie na rozmnażaniu ryb to Ty dużo nie zarobisz, bo trzeba mieć do tego warunki, a po co komu ryby, które będą brzydkie, krzywe i upośledzone, czy jeszcze jakieś z błędów hodowli ? Pomyśl nad ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozpoznać samca od samicy? czy to niemaznaczenie

Tak, ale masz parkę pisałeś. :?

I do tego "czy niemaznaczenia"- Człowieku ty nie tylko z akwarystyki masz zaległości.

Nie,nie, koniec spamu. Naprawdę nie chcę Cię obrażać, ani w jakikolwiek sposób urazić, więc najlepiej zablokujmy ten temat(admin działaj) bo ktoś tutaj może napisać coś, co będzie żałować. Jedynie chłopaka zniechęci do korzystania z forum.

Dawno nie widziałem podobnego tematu.

Tak nawiasem mówiąc bardzo, ale to bardzo bym chciał porozmawiać ze sprzedawcą z twojego zoologa. To jego wina, że masz takie poglądy.

 

Zabierz się za czytanie, galerii zdjęć gdzie są ryby takie, jakie ty chcesz mieć, popatrz jakie są akwaria, jaki sprzęt, parametry, co inni w komentarzach mówią o akwarium, jakie są spostrzeżenia właściciela itp. Nie tylko "neon inessa- Wikipedia".

 

Admin działaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakladanie-i-utrzymanie-akwarium-kompedium-wiedzy-t6354.html

 

obieg-azotu-w-akwarium-t11573.html

 

Masz tu dwa tematy które powinieneś na pewno przeczytać.

Temat zamykam. Jak się czegoś dowiesz więcej, poczytasz o akwarystyce i wprowadzisz odpowiednie zmiany u Siebie w akwarium. Dopiero wtedy będziesz mógł rozwijać dalej Swój temat. Jak na razie nawet nie próbuj komuś doradzać, bo po prostu nie masz co.

Co do reszty. Ten temat to jeden wielki Off top, nie będę w nim nic egzekwował bo prawie wszyscy by dostali po bonusiku.

Następnym razem -> po prawej stronie od postu jest taki czerwony !, którym zgłaszamy posty a nie "nabijamy" niepotrzebnie temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...