Skocz do zawartości

100W grzalka w 35l akwarium, na chile? i czy w ogole


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam akwarium 35 litrowe, musze stworzyc srodowisko od nowa - wiadomo. wyczytalem ze do tego jest potrzebna grzalka. jak narazie mam zapasowa 100w do 90 litrow. w pokoju jest tak cieplo ze w moim glownym akwa jest 24 stopni C. i wydaje mi sie ze potrzeba w takim wypadku grzalki. odnosnie do tego mam kilka pytan:

1. czy koniecznie musze wsadzic grzalke do stworzenia srodowiska.... czy nie wystarczy temperatura pokojowa?

2. jesli musze to czy moge na czas klarowania wody wsadzic te 100w grzalke

3. a moze nie ma zadnego problemu zeby byla w nim taka grzalka

z gory dziekuje za odp

 

 

Pisownia. Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 240l i też nie mam grzałki, wystarczy temperatura pokojowa, wręcz czasem otwieram pokrywę bo temperatura przekracza 27st...

Grzałkę jakąś małą możesz wsadzić, po wyłączeniu świetlówek temperatura może spaść a jej wachania to dla ryb nic dobrego. Moim zdaniem grzałka 15-20W to w sam raz. :)

 

 

Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm to juz sam nie wiem wpierw piszesz ze nie masz i ze wystarczy temp pokojowa a potem ze jakas mala grzalke moge wstawic. to juz sam nie wiem. w moim glownym tez nie mam ale mi chodzi czy przy zakladaniu akwa musze wlozyc grzalke a jesli tak to czy moge wlozyc 100w bo taka mam a nie chce niepotrzebnie wydawac kasy

 

 

Pisownia. Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ta 100watowa jest z termostatem, a nowa jesli trzeb bedzie kupic to tez bym wolal z termostatem. ale wszedzie rekomenduja 50w, z reszta potem zmienie na 45 litrow jest troche wyzsze i bardziej mi sie podoba wiec chyba wezme te 50w

 

 

Przeczytaj regulamin, jak dostaniesz ostrzeżenie, to żebyś wiedział za co. Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz najważniejsze jaką temperaturę chcesz mieć w akwarium. Bo jeśli nie potrzebujesz wyższej temperatury to nie kupuj grzałki.

Tak grzałki z termostatem są lepszym rozwiązaniem i ogólnie przyjmuje się zasadę, że lepiej 5-10 W więcej, niż mniej.

Właśnie to umożliwi późniejsze zastosowanie w większych zbiornikach oraz daje możliwość regulacji temperatury o kilka stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzałka zawsze sie przyda, u mnie jedynie się włącza w nocy po 23 bo do tej pory jest grzane w domu a tak to w dzień się nie włącza.

Zawsze to lepiej mieć tą grzałkę bo wiadomo zawsze to się pokój wietrzy to temp. spadnie i różnie to bywa. U mnie wystarczy że otworzy się okno i grzałka po chwili się włączy żeby utrzymać mi wyznaczoną temp. a w nocy logiczne że temp spada i zauważyłem że grzałka się stopniowo włącza na około 5-8 min, minie kilkadziesiąt min i się włącza, ja osobiście mam 150W w 112, a to dlatego że u mnie różnie się pali ( często nikogo nie ma w domu to się nie pali )...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spojrzalem na wahania temperatury wody przez noc i bylo tylko 2 stopni roznicy co do dnia, ale dalej w normie.grzalke juz kupilem (50W) tak na wszelki wypadek, ma termostat wiec najwyzej bedzie sie wylaczac w dzien jak bede wietrzyl pokoj w zimie to sie wtedy wlaczy... ogolem napewno sie przyda. tak na marginesie zalozylem nowy temat poniewaz przy zakladaniu akwa wlasnie tego zmetniala mi tafla wody. moze wlasnie bo nie mialem grzalki nie wiem. tu jest wiecej info metna-tafla-wody-przy-zakladaniu-akwrium-t55138.html dzieki z gory za pomoc. pozdrawiam i dzieki za pomoc

 

 

Regulamin. +1. Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...