Jump to content

StoneKnight

Użytkownik
 • Content count

  120
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1

About StoneKnight

 • Rank
  Gawędziarz

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Nowy Sącz
 • Zainteresowania
  Motoryzacja, detailing samochodowy, akwarystyka.
 1. Rage97. Jeśli będziesz chciał filtr kaskadowy, to będziesz musiał zmodyfikować pokrywę. Będziesz musiał wyciąć odpowiedni kształt w pokrywie by móc go zamontować, i będziesz potrzebował wolnej przestrzeni poza akwarium, bo filtr będzie wystawał kilka cm. Sam posiadałem filtry FZN-3 przez kilka lat, jeden pracował w akwarium 112l, i śmiało wystarczał w tym baniaku, dobra filtracja, niezawodność i cicha praca.
 2. StoneKnight

  Gdzie kupić akwarium?

  Tak przy okazji. Czy w producenci baniaków w ogóle przyjmują na gwarancję akwaria? Akwaria mogą się uszkodzić na wiele sposobów, a nie wydaje mi się, że w świecie akwarystycznym jest tak wesoło i kolorowo, jeśli chodzi o gwarancję. Ktoś miał przypadek, że akwarium strzeliło, i poszedł z resztkami, i dali nowe akwarium?
 3. Od siebie dodam, że nie warto na starcie, zrażać się do używanego sprzętu, bo porządny sprzęt potrafi swoje lata wypracować, a po co się pchać w większe koszta zakupu? Jeśli masz tylko możliwość odbioru osobistego np. filtra, to warto się nim zainteresować, mówisz sprzedawcy, że chcesz go sprawdzić przy zakupie, sprzedawca podłącza i wiesz na czym stoisz. Sam osobiście kupiłem kiedyś nowy filtr od Aquael, i nowy był uszkodzony, musiałem miesiąc czekać, aż przyjmą mi gwarancję, i przyślą mi nowy...
 4. Jeśli będziesz kupował sprzęt osobiście, to nic nie stoi na przeszkodzie kupna używanego akwarium z pokrywą, a nawet innego osprzętu. W jakim stylu w ogóle planujesz urządzić akwarium? Oświetlenie jak i całą resztę dobiera się do biotopu, czy jak kto woli aranżacji, stylu. Do takiego roślinnego akwarium będziesz potrzebował innego oświetlenia, niż do przykładowo Malawi czy też tzw. czarnych wód. Co do samych ledów, to wiem, że są one z powodzeniem stosowane w biotopie Malawi, Tanganika, czarne wody, a co do akwarium roślinnego, to nie mam pojęcia, nie moja broszka.
 5. StoneKnight

  Tła.

  Cześć. Jak myślicie, z czego są wykonane te tła? http://pokazywarka.pl/0m2n1y/ Osoba która tworzy te tła mówiła, że jest to tajemnica, ale nie są one wykonane z styropianu, lecz trzeba tło wkleić do akwarium. Jest odporne na tarcie, a farba nie rozpuści się po jakimś czasie, i co najważniejsze, tło jest w 100% bezpieczne. Naprawdę te tła wyglądają świetnie, i jestem ciekaw z jakiego materiału są wykonywane.
 6. StoneKnight

  Księżniczki.

  W sumie to racja, więc dobrze, bo będę zamawiał akwarium o grubości 8mm.
 7. StoneKnight

  Księżniczki.

  Dlatego też chciałbym postawić jak największe akwarium dla Księżniczek, lecz akwarium 100x40 cm będzie dla mnie idealnym rozwiązaniem, jedynie co to będę mógł zrobić wyższe np. 100x40x50, zawsze to zwiększy ciut litraż. Zastanawiam się nad szkłem, bo standardowe akwaria 160l są robione niestety z szkła 6mm + wzmocnienia, a ja niestety nie jestem przekonany do tych wzmocnień. Kolega miał akwarium 240l z wzmocnieniami, i akwarium pękło przy zakończeniu tego wzmocnienia, i od tego czasu jestem sceptycznie do tego nastawiony. Wolę zrobić akwarium na zamówienie z grubszego szkła i mieć spokój. Hmm, pokrywa z standardowego akwarium 160l o grubości 6mm nie będzie pasowała do akwarium z szkła 8mm?
 8. StoneKnight

  [225l] Tanganika

  Witaj. Mógłbyś wrzucić klika informacji na temat tego tła, które masz w baniaku 225l? Sam planuję w najbliższym czasie parkę Księżniczek i bardzo, ale to bardzo spodobało mi się Twoje tło i chciałbym takie wykonać, mógłbyś podać kilka informacji, jak zabrać się za te tło?
 9. StoneKnight

  Księżniczki.

  Hmm, czyli standardowe 160l z wymiarami 100x40x40 powinno wystarczyć. Tak myślałem, bo wiele źródeł podaje, że standardowe 112l jest minimem dla Księżniczek, więc dobrze, że się dopytałem. A więc stawiam baniak dla Księżniczek, teraz przede mną zbieranie informacji na temat Księżniczek, bo aktualnie nie wiele o nich wiem, lubuję się w czarnych wodach, więc dla mnie będzie to nowość. Zaoszczędzę na kupnie baniaka i pokrywy, bo kupię używane, ale na filtrze nie będę oszczędzał, muszę kupić konkretny i wydajny sprzęt na ten litraż.
 10. StoneKnight

  Księżniczki.

  Witam. Chciałbym się dopytać o Księżniczki z Burundi. Jaki minimalny litraż dla parki Księżniczek? Ma być taki, naprawdę minimalny litraż, ponieważ za kilka miesięcy stawiam BW 450l, i może być ciasno. Wiele źródeł podaje wiele informacji na ten temat, akwarium chce zagospodarować tylko dla Księżniczek i ich potomstwa.
 11. StoneKnight

  Akwarium całe z osadu.

  Cześć. Kupiłem akwarium całe z osadu z kamienia, próbowałem wyczyścić kamień za pomocą kwasku cytrynowego i octu z gorącą wodą. Niestety nie udało mi się usunąć całości. Akwarium nie będzie służyło jako dom dla jakichkolwiek zwierząt, narazie chce wyczyścić je z kamienia, więc mogę użyć jakiejkolwiek chemii ( byle, by nie uszkodzić silikonu ) Jakieś propozycje ?
 12. Cześć. Musiałem na okres 3-4 miesięcy zlikwidować akwarium. Czy na ten okres czasu muszę jakoś zabezpieczyć akwarium, filtry i grzałkę ? Chodzi mi tutaj oto czy akwarium może stać bez wody przez ten okres ( wcześniej było zalane przez ok 4 lata ) tak samo filtr a dokładnie wkłady gąbkowe.
 13. StoneKnight

  Oczko wodne, ala kaskada.

  Cześć. W przyszłym miesiącu będę zaczynał prace nad mini oczkiem wodnym ala kaskada wodna. Miejsca nie mam za wiele, maksymalne wymiary to 180x130cm a głębokość do ustalenia. Jeśli bym użył gotowej niecki o takich wymiarach to miałbym ok 500 litrów : http://www.bazarek.pl/produkt/3410975/gotowa-niecka-stawowa-pe-oczko-wodne-500-l-oase-poznan.html Mam do was kilka pytań. 1.) Czy opłaca się inwestować w gotową plastikową nieckę czy lepiej po wykopaniu zarzucić kamienie i nałożyć folię do oczka ? 2.) Jak wydajna ma musi być pompa ? 3.) Czy taki litraż umożliwia umiejscowienie w takim oczki ryb ? Plan ma być taki : http://poradnikogrodniczy.pl/pliki/plikiporady/kaskada1.gif
 14. StoneKnight

  [112] Pierwsze ogólne

  Kurde, chciałbym doczekać się młodych u Kakadu, niestety do tej pory kicha ;x Chociaż masz wodę dość twardą a młodych się doczekałeś. Ocalały jakieś młode ?
 15. StoneKnight

  Klej do oświetlenia

  Co do tego kleju to nie wiem, lecz firma w sama sobie jest OK, stosowaliśmy kilka raz klej do szyb z tej marki i jest całkiem ok.
×