Skocz do zawartości

Czy może to być zatrucie CO2


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W swoim akwarium hoduję tylko gupiki, w sumie mam dwie pary dorosłych i kilkadziesiąt narybku. Jeden z samców zaczął się dziwnie zachowywać, tzn. leży na dnie i nie porusza płetwami, tak jak na załączonym zdjęciu, ale kiedy tylko podejdę do akwarium i czasami sam tak po prostu zaczyna pływać normalnie, kiedy posypię pokarm ryba na początku nie podpływa do niego. Nie wykazuje zainteresowania samicami w przeciwieństwie do drugiego samca. Kilka tygodni temu zauważyłem że końcówka jego płetwy grzbietowej zmieniła kolor na biały. Wszystkie pozostałe ryby włącznie z narybkiem zachowują się normalnie. Zbiegło się to w czasie z uruchomieniem bimbrowni. Poziomu CO2 nie mogę chyba za dokładnie określić ponieważ używam testu paskowego JBL-a. Z tego testu wychodzi mi pH=6,8; kH=6; czyli CO2=28,53. Czy może to być zatrucie CO2 czy jakaś choroba?

post-14660-1368517273133_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy stary tego nie wiem. Mam go do 14.09.2012, wtedy kupiłem go w sklepie więc wszystko możliwe i jest dość duży. Że jest stary podejrzewałem już od dłuższego czasu bo wtedy kiedy zauważyłem że jego płetwa grzbietowa robi się biała zauważyłem też przerwaną płetwę ogonową a w akwarium nie mam ryb agresywnych a inne gupiki nigdy go nie atakowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...