Skocz do zawartości

[200l] (gwiezdny pocisk) akt. 20str


Accord
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 204
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

... bobilis ściemniał taki lekko zwiędły jest (tak wygląda).

Coś na temat bolbitisa:

Często po przeniesieniu do nowego akwa liście padają, dlatego zaleca się po zakupie odciąć wszystkie liście,ponacinać delikatnie żyletką kłącze i dopiero je do czegoś przywiązać.W niedługim czasie roślina wypuści nowe,zdrowe liście.

 

Ciekawy jestem co będzie z tymi roślinami od sławka.

Jak będziesz tak wpłacał jak dotychczas to nic nie będzie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpal bąbelki na jakiś czas. Przydałby się kubeł na biologa. Jeśli byś założył prefiltr, to mógłbyś cały kubeł zasypać keramzytem i używać go wyłącznie jako biologa.

A tak po polsku o co chodzi?

 

Sławek staram się ale problemy są ważniejsze ;)

 

Już kumam :D

A i Anubiasy strasznie dostają po tyłku ( liście się brązowe robią)

... a na bolbitisa są takie małe nitki i brązowy nalot? ... i na tylnej ścianie brązowy nalot a pistia znikła chyba jest coś nie tak z wodą. Bo jak kupie od Sławka rośliny i będzie tak samo to masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, rozumiem że chodzi o kożuch bakteryjny ? Miałem ten problem w 200 i teraz w 47L, a rozwiązałem go w taki sposób :

Wygrzebałem stary filtr auqaela fan mini, zdjąłem z niego tą część z gąbką i przykleiłem do góry nogami zaraz pod taflą wody jak na zdjeciach :

post-11459-13685173244089_thumb.jpg

post-11459-1368517324443_thumb.jpg

Filterek zasysa wodę z tafli przez co skutecznie pozbywa się tego osadu :)

Jeśli masz jakiś stary filtr w domu możesz spróbować, u mnie to rozwiązanie zdało egzamin w obu akwariach.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gozi dzięki pomaga skasowało się wszystko ale zosatwie go na dłużej.

 

Baniak na dzień dzisiejszy wygląda tak dokupiłem 2 roślinki coś na korzeniu i coś czerwonego. Anubias puścił dwa ładne kwiaty :D

Dokupiłem też dwa Barwniaki tylko te są jakoś bardziej ubarwione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Na dzień dzisiejszy akwa wygląda tak. Doszedł lotos i dwa barwniaki szmaragdowe. Ale i tak coś jest nie tak chyba od korzenia na ścianach robi się brązowy osad i na roślinach coś dziwnego tak jak na foto (ostatnie) co to może być i jak się tego pozbyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Chyba nie przemyślałeś tytułu tematu.

Albo chodzi juz o sytuacje po uderzeniu meteorytu.

 

Bo sorka, ale to akwarium niczym nie zachwyca.

Normalne akwa, jak każdego początkującego.

Wiele czytania i nauki Cię czeka, bo nazwać ten zbiornik: gwiezdnym pociskiem.

Jak na razie to patrząc w takich wymiarach, jest zwykła gołębia kupa a nie pocisk.

 

Sorka za szczerość.

 

 

...usunięto tą część wypowiedzi, Prywatne powody..

 

Edit:

 

fajne odbicie w akwarium. Jeden z lepszych akcentów w tym zbiorniku . Serio.

 

Edit2: Fajne kabelki, filtry , odbicie w szybie. A gdzie akwarium?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego nie rozumiesz w zdaniu "Jaką formę* masz tego swojego barwniaka?" ??

Forma- odmiana barwna

 

Nie pytam o zbiornik. Zadałem proste pytanie po Polsku.

 

Nie mam żadnej formy chciałem zrobić akwa dla barwniaków ma z trzy miechy od założenia i dziwne rzeczy się robią w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie możesz mieć żadnej formy... Człowieku...

 

Odmiana barwna... Jakaś konkretna z odłowu "Dehane/ Nyete/ Edea/ Lobe/ Wouri itd..." czy np hodowlane Nigerian red?

Pytam bo na zdjeciu chyba widzę samczyka, a nie ma zabarwionego pyszczka na czerwono- wiec albo masz jakąś mieszanke, albo jakąś żółta odmiane P. taeniatus, albo w ogóle nie masz szmaragd, a Barwniaka czerwonobrzuchego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Może okulary są potrzebne to zobaczysz :|

Noszę okulary. więc jak chciałeś przykozaczyć to peszek.

 

ps: Edycja postów? Jedni mogą drudzy nie? Za za nic mam warny, ale widać mi się należy.

 

ps2: serio. Tytuł rozwala kopułę. Akwarium też, ale w druga stronę. Jeżeli podobają Ci się kabelki, rurki , ty i pół pokoju odbitego w szybie. To serio jest to pocisk.

Nie zwracaj na mnie uwagi. Ja zawsze byłem szczery do bólu.

 

Edit:

 

No dalej szału nie ma. Ale widać już szkło, wodę i jakieś roslinki.

Nie sądzisz, że pora przejrzeć galerie? Zdarzają się tu ciekawe a nawet bardzo ciekawe zbiorniki.

 

Edit2:

 

Jaką formę masz tego swojego barwniaka?

Proszę? Prostokąt :|

 

 

Formę- odmianę barwną...

Proszę cię napisz do mnie po polsku. Jak chodzi ci o barwę wody to jest cherbata.

Jeśli o ryby to Barwniaki

Tylko ja to widzę?

 

 

O Nantai w temacie. Czyli mam zaraz warna a "gwiezdny pocisk" dostanie pogrożenie palcem ;p

 

 

//Pisownia! Co mają Twoje żale do tematu? Kolejny spam będzie odpowiednio nagradzany.

 

Nantai

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Może okulary są potrzebne to zobaczysz :|

Noszę okulary. więc jak chciałeś przykozaczyć to peszek.

 

ps: Edycja postów? Jedni mogą drudzy nie? Za za nic mam warny, ale widać mi się należy.

 

ps2: serio. Tytuł rozwala kopułę. Akwarium też, ale w druga stronę. Jeżeli podobają Ci się kabelki, rurki , ty i pół pokoju odbitego w szybie. To serio jest to pocisk.

Nie zwracaj na mnie uwagi. Ja zawsze byłem szczery do bólu.

 

Edit:

 

No dalej szału nie ma. Ale widać już szkło, wodę i jakieś roslinki.

Nie sądzisz, że pora przejrzeć galerie? Zdarzają się tu ciekawe a nawet bardzo ciekawe zbiorniki.

 

Przepraszam cię ale nie rozumiem o co ci chodzi. Mam na co mnie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Przepraszam cię ale nie rozumiem o co ci chodzi. Mam na co mnie stać.

Też mam tylko to na co mnie stać.

Ale napisz wprost, że akwarium początkującego. Słuchaj rad jakich udziela Ci Pley ( jeden z najlepszych akwarystów jakich miałem przyjemnosc poznać).

Przejrzyj galerię, może coś podpatrzysz. Masz duże akwarium. Ale nie wykorzystujesz go. Nic a nic.

Wielu ludzi by cos pomogło, gdyby widziało kroki naprzód. Ale większość wpisów tutaj, to Twoje nieedytowane posty. Nie czarujmy się.

Można akwarium ogarnąc nawet garścią roslin i byle czym za podłoże. Ale musisz mieć pomysł. Nie masz go. Dajesz byle jak i czekasz, że ktoś sie zachwyci.

Pokaż mi że chcesz, to sam Ci pomogę. Chociaz nie mam pojecia o aranżacji ;p

 

 

//Pisownia!! Zapoznaj się z regulaminem.

 

Nantai

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...