Skocz do zawartości

bojaźliwe neonki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie odnośnie neonków. Założyłem akwarium ( 60l) 4dni temu. Narazie mam jasne podłoze ( zwykłe kamyczki), 2 roślinki i 5 neonków. Narazie mam tak ubogo ponieważ wszystkie sklepy są zamknięte a neonki i roślinki dostałem od cioci xD. A problemem jest to że neonki strasznie się boją. Zaraz gdy zapale światło i będę w pobliżu to neonki wogule się nie ruszają, stoją w miejscu jak zamurowane. Nie kiedy idą płynąc się schować pod filtr. Za kilka godzin ciotka przyjedzie i da mi 5 gupików. Zobaczymy jak to będzie. Mam nadzieje że to pomoże. A wy co o tym sądzicie?

Możliwe też że boją się mojego światełka, zbyt jasne i jaskrawe

 

 

Czekam na opinie

 

 

Patryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.superakwarium.pl/neon-innesa-id419.html wejdź

Toleruje prawie każdą wodę, jednakże najlepiej jak jest to woda miękka do średnio twardej. Neon Innesa lepiej adoptuje się do różnych odczynów pH, niż neon czerwony. Pamiętajmy jednak, że nie zniosą zaniedbywania podmiany wody, czego często wynikiem jest słabe natlenienie i duża zawartość azotanów. Światło niezbyt jaskrawe. Gatunek ten nadaje się do akwarium towarzyskiego, jeśli nie zamieszkują w nim duże ryby, ponieważ neony mogłyby stać się ich pożywieniem. Neon Innesa nie wymaga zbyt dużej uwagi akwarysty, ale powinien być hodowany w większym stadzie. Gatunek ten źle znosi zbyt jasne podłoże i oświetlenie. Bardzo dobrze czuje się w akwarium z bujną roślinnością i wolna przestrzenią do pływania. Jest rybą dosyć spokojną, ale wrażliwą na zmiany parametrów wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...