Skocz do zawartości

[72]- jaka ławica?


Nikodem
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam otóż nie wiem jaką dać ławicę do mojej 72l. Na razie mam:

5 kirysków spiżowych ( dokupię jeszcze 1),

1 prętnika karłowatego samca (być może dokupię kiedyś samice gdy będą w sklepie),

i będą jeszcze krewetki RC lub babaulti.

Moje parametry to:

pH 7,5 ( próbuję dojść niżej, ale jest ciężko),

GH 12,

KH 10

NO3 10

NO2 0

Testy pH, NO2 i NO3 są przeterminowane, więc nie wiem czy parametry są wiarygodne. Ale według mnie są ;)

I nie wiem jaką ławicę dodać:

-neony,

-razbory klinowe,

-żałobniczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrz na parametry. Zastosuj torf, lub szyszki olchy, może uda ci się zbić ph do 6,5- 7, wtedy dałbym razbory, teraz możesz dać neony inessa.

Neony innesa również wymagają niższego PH

 

 

Zbij parametry i bedziesz miał wieksze pole do popisu.

 

Teraz to osobiście wrzuciłbym tu stadko dzikich gupików lub wiekszy harem platek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martusia, ale po grzyba mu te minerały? Zwierzęta potrzebują minimalną ilość, bo większość pobierają przez pokarm ( w wypadku tych ryb).

Innesy gh 5-20, a ph 5,0-7,5

Kiryski 1-12 i 6,0-7,4

Prętnik 2-15 i 6,0-7,5

 

i wszystkie wolą twardości idące jak najbliżej dolnej granicy. Skoro ma twardą kranówę, to może mieszać tak, albo po prostu dolewać zawsze szklankę odpadówki z RO/5 litrów. Jak pójdzie w stronę biotopu z pielęgniczkami to również naturalnie te ryby mająśladowe ilości związków mineralnych w wodzie.

 

 

Nikodem:

Złap to wszystko na piachu i zrób BW lub CW Amerykańskie i będzie dobrze. Wtedy można by wpakować tu jakieś pielęgniczki, neony i przydenne ustrojstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...