Skocz do zawartości

(90 litrów ) Ogólne


krystian93
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie. Chciałbym poddać ocenie moje akwarium, a tym samym moją wiedzę akwarystyczną.

 

Oświetlenie: 1x osram flora 15 w , 1x philips 840 15w , 1x aqua-glo 14w .

Filtr: HW-302

Grzałka: 50W

Temperatura: 24 st. C

godziny oświetlenia 8:00-20:00

Parametry wody: podam jutro :D

 

Obsada:

-10x neon inessa

-8x neon czarny

-25x krewetek red

-2x helenki

 

rośliny:

- 1x cryptocoryne balansae

-1x zwartka

- 1x żabienica plamiasta

- wgłebka

- tej z tyłu nie pamietam nazwy :D

 

podłoże JBL Madao

 

nie stosuje żadnych nawozów ani co2 .

podmiany 1 na tydzień lub dwa zależy jak tam z czasem , ogólnie jest to moje pierwsze tak zarośnięte akwa bo tak to zawsze gniło wszystko i glony się robiły aż miałem dość zajmowaniem się akwarystyka .

pewnego dnia dostałem te akwa i stwierdziłem ze może z tym będzie lepiej , zakupiłem wszystko co niezbede , wszystko było kompletne to ruszyłem do roboty i oto co wyszło .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłoże JBL Madao

Dużo tego dałeś na widoczny efekt? Masz już jakieś opinie? Szukam zarówno plusów jak i minusów.
Również chciałbym wiedzieć co i jak z tym podłożem. Nie jest lekkie?

Bo właśnie czytałem że jest lekkie i trudno w nim sadzić trawniki. Była tylko jedna taka opinia więc chciałbym znać twoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne jest to akwarium.

Mam jednak kilka zastrzeżeń.

Przy dwóch helenkach może być przypadek, że nie będzie to samiec i samica. Te ślimaki są rozdzielnopłciowe. Kupiłem od koleżanki z miejscowości 4 sztuki, i nie chcą mi się rozmnożyć od pół roku-coś nie tak:)

 

Niby wszystko ok, tylko jak dla mnie brakuje jakiś roślin niższych, lub poukładanych trochę inaczej.

Obok kokosa, bliżej środka dałbym coś niższego, w prawym rogu patrząc od przodu Hydrocotyle leucocephalam a w lewym Hydrocotyle sp.japan, tworzyś z niego "trawnik".

Pod deszczownicą nurzaniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to akwarium jest narożne? Bo mam takie wrażenie. Jeśli tak to proponuję w rogu pochować sprzęt i zasadzić tam największe i najgęstsze rośliny a im bliżej "brzegów" tym mniejsze i drobniejsze. Oczywiście można też inaczej pokombinować żeby uzyskać jak najciekawszy efekt. Okazały korzeń też by znacznie pomógł w nadaniu charakteru baniakowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłoże JBL Madao

Dużo tego dałeś na widoczny efekt? Masz już jakieś opinie? Szukam zarówno plusów jak i minusów.
Również chciałbym wiedzieć co i jak z tym podłożem. Nie jest lekkie?

Bo właśnie czytałem że jest lekkie i trudno w nim sadzić trawniki. Była tylko jedna taka opinia więc chciałbym znać twoją.

Ja posadziłem w nim roślinkę trawnikową przy szybkim wzroście wypływała z korzeniami:P Ale można temu zapobiec np mocno wpychając roślinkę w podłoże . Co do akwarium to bardzo ładnie i czysto podoba mi się:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit:

Akwarium jest narożne :D tak jak piszecie ze jest sporo miejsca właśnie zamierzam coś z tym zrobić nie miałem czasu na to , teraz się trochę powinno nieco znaleźć i podjadę po jakieś roślinki na 1 plan jakie byście proponowali ? Jeżeli chodzi o helenki to miałem szczęście i trafiła się parka bo widziałem kilka małych , podłoże jbl manado całkiem fajnie się sprawuje nic pod nim nie mam kupiłem go 15 litrów jedyna wada to że jest trochę za lekkie i byle jakie prace w akwa to wszędzie lata :PMam jeden mały problem ze ślimakami jak się ich pozbyć ? Jestem otwarty na wasze wszelkie sugestie co do aranżu :)

 

 

Oto zdjęcie zrobione 3 tyg po zalaniu.

 

//Pisownia! Nie pisz posta pod postem jeśli nie upłyneły 24h. Użyj opcji edytuj.

Nantai

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...