Skocz do zawartości

Czy bazalt nada się...?


rybcio222
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak,pozabijają się o niego,a skalary to od razu po wpuszczeniu :roll:

Miałem bazalt dużo wcześniej niż mam go w sprzedaży,więc to co napisałem w poprzednim temacie to nie reklama,a stwierdzenie faktu.

 

Ile jeszcze tych tematów założysz?

 

Ale spoko,niech inni się wypowiedzą-tylko z własnej praktyki,a nie z Google ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w swoim akwarium bazalt podobnej granulacji jak ten z aukcji którą podałeś. Posiadam również kirysy, zbrojniki i powiem szczerze, nie zauważyłem aby jakakolwiek ryba skaleczyła się o podłoże. Z czystym sumieniem mogę polecić bazalt dla ryb dennych. No chyba że moje kirysy są bardzo ostrożne i nie kaleczą się . :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Też miałem pewne obawy co do bazaltu jeżeli chodzi o kaleczenie ryb, ale gdy sprawdziłem go na własnej "skórze" to wiem że możesz go śmiało używa. Mam kirysy i nie prawdą jest że będą się kaleczyły o niewyszlifowane podłoże. Możesz go śmiało używać.

 

Pozdrawiam

Emil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bazalt bez problemowo. Ja kupiłem w ogrodniczym, samej frakcji nie podają, ale na moje oko ok 2mm. W aukcji podane są przybliżone zużycia. Górne są bardziej ok, ale jeśli chcesz coś usypywać to i tego mało.

Kupiłem bazalt z obawy, że w podłożu nie poradzę sobie z sadzeniem. Pod spód dałem substrat JBL. Pierwszego mam ok 5-7 cm, drugiego ok 2 w porywach 3cm. Pomiędzy siatka z moskitiery.

Co do obaw. To mity. W sklepie jeden z klientów powiedział, żebym nie kupował dragonów, gdyż rybki sobie brzuszki rozprują. ;) Jakoś nikt tego nie zauważył, a baniaków jest dość sporo z takimi skałami.

P.s.

Wędkuję, a w wodzie wiemy co znaleźć można. Jakoś nigdy nie złowiłem ryby, która by miała inne rany jak po haczykach czy spowodowane atakiem ryb drapieżnych. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę rybcio222,że te argumenty wystarczą ;)

 

A to

Moje Bocje na bazalcie miały zaczerwienione wąsiki. Wcześniej - zanim pojawił się bazalt - tak nie było.

wyjątek potwierdzający regułę,że bazalt granulacji do 5mm jest jak najbardziej odpowiednim podłożem do akwarium (również z rybami dennymi ).

 

Ps.Uprzedziłeś mnie swoim postem.

 

Zamykam temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...