Skocz do zawartości

Molinezja żaglopłetwa & gupiki - płeć


nikar30
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, moje pytanie dotyczy dwóch miotów ryb jak w temacie.

 

Molinezja żaglopłetwa. pierwszy miot, przeżyło tylko 9 sztuk z czego 9 to samice. No ok może taki przypadek....Drugi miot 52 sztuki odratowane w tym 52 sztuki samic!!!!! Rybki mają około 2 - 2,5m-ca powiedzmy od 1 cm do 1,5 (to tak na oko) więc już można odróznić samice od samca chyba?

 

Gupiki, 3 mioty z dwóch samic , najstarsze około 4 miesięcy , w przybliżeniu 120sztuk około 80% samic, część gupików z pierwszych miotów już jest ładnie wybarwiona a część niestety jakby bezbarwna szarawa.

 

 

I teraz dwa pytania .. co wpływa na płeć??? oraz co wpływa na ubarwienie gupików? wiem, że dieta ale wszystkie jedzą to samo jedne są wybarwione inne nie ( mowa o jednym miocie, a sprawa dotyczy także kolejnego drugiego miotu).

 

Rybki zdrowe , nie padają , w sumie odpadło może 5% narybku ale to moim zdaniem norma.... chyba że się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U molinezji dopiero po pół roku można w 100% odróżnić płeć.

 

.

Ale po pół roku to one już dobre 4cm będą mieć??!!

 

U gupików zawsze więcej będzie samic.

Wybarwienie zależy od jakości wody, karmy i od "czystości" gatunku czy odmiany barwnej.

 

Jakość wody pomijamy( wszystkie żyją w jednym zbiorniku) , karma zróżnicowana( pokarmy różnego rodzaju w tym żywe zmielone:) ) , a co masz na myśli mówiąc o czystości gatunku? no bo jeśli samiec jest piekny kolorowy, nie wyglada na kundla , samica rónierz to i na mój rozum małe powinny być ok? chyba , że się mylę? możesz szerzej na ten temat się wypowiedziec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie z gupikami było odwrotnie... Z 30 sztuk wychowałem 3 samice i 27 barwnych samców (triangle, i inne). Temperatura to było około 23 stopni (brak grzałki). Teraz mam 3-tygodniowy narybek, który pływa w temp. 26 stopni i widzę, że jest więcej samic.

A u mnie było 28-29 stopni, może to jest powód?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie Gupiki rozmnażały się przy 25 stopniach C. i przy miocie ok 60 sztuk było 50:50, a płeć kształtuje się różnie tzn. jak Gupcie miały po min. 3 cm dł. wtedy samce zaczęły się wybarwiać i zaczęło kształtować się gonopodium, natomiast molinezje to różnie samce zaczęły się kształtować od wielkości od 3 do 6 cm dopiero. Więc potrzeba trochę czasu im dać, żeby płeć wykształciły. Okres od 4 do 6 miesięcy(przynajmniej w moim przypadku tak było, a rozmnożyłem gupiki ok. 10 razy, Moly też ok. 10 razy). Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...