Skocz do zawartości

Pierwsze akwarium


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wczoraj założyłem akwarium i mam kilka pytań.

I. Czy mogą być w jednym akwarium (26l) gupiki i kiriski karłowate ?

II. Czy potrzebują jakichś specjalnych ph lub twardości wody ? Jeżeli tak, to jak je sprawdzić i jak uzyskać odpowiednie ?

III. Po nocy woda w moim akwarium zmętniała, czy to normalne i tak już będzie, z czasem się to wyrówna, czy może gdzieś popełniłem błąd (żwirek, woda, roślinki) ?

IV. Temperaturę ustawiłem na 24 stopnie, ale na razie jest 26 (czy to również się wyrówna, czy powinienem zmienić grzałkę ?)

 

Oczywiście rybek na razie nie kupiłem.

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gupiki i kiryski mogą być. Gupik jest prostą rybą, miałem zawsze i mam gupiki i szczerze nigdy PH im nie ustalałem bo to są ryby łatwe że tak powiem._Normalne że mętna się zrobiła bo woda dojrzewa, a grzałka co zepsuta że Ci źle nastawia temp? To nastaw 22*C to może będzie wtedy 24*C :) .

 

 

Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj 3 tygodnie zanim wpuścisz ryby.

1. Gupiki wolą twardszą wodę niż kiryski, Do 26l max to 1+2 gupiki, choć bardziej polecałabym same samce (chyba że masz co robić z młodymi).

Albo endlerki.

2. W sklepach są dostępne testy do mierzenia parametrów wody. Paskowe są do kitu, a kropelkowe drogie.

Parametry kranówki możesz sprawdzić na stronie int. swoich wodociągów i wtedy dowiesz się jakie ryby możesz mieć.

3. Woda przy dojrzewaniu czasem mętnieje. Jeśli filtr chodzi i nie ma błędów ( dobrze wypłukałeś żwirek?) powinna się wyklarować.

4. Poczekaj dwa dni, aż grzałka "załapie". Zauważyłeś że się włącza? Może w pokoju jest na tyle ciepło, że bez grzałki jest 26*.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żwirek wypłukałem ( z 30 razy ). Jest 26 st.C i grzałka się na razie wyłączyła, a z rybkami zaczekam na pewno.

Co do ilości rybek się z tobą nie zgodzę (idąc za zasadą 1cm ryby = 1l wody), jednak bardziej zależy mi na tym czy da się rozmnażać kiriski i gupiki w jednym akwarium ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie.

Mają różne wymagania, jak dopasujesz do jednego gatunku, to drugi się nie rozmnoży.

Pozatym przelicznik 1 l wody na cm ryby to mit. A z resztą policz sobie.

Kirysy są stadnie minimum 6 szt. Rosną do 3 cm. 6x3=18 samice gupików do 5 cm, samiec 3 cm. To 13. 18+13 + 31 litrów :D

Poczytaj o tym na forum.

A i odejmij podłoże i ozdoby, ile litrów wody masz w akwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...