Jump to content

kirys

Użytkownik
 • Content count

  24
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About kirys

 • Rank
  Świeżak
 1. Chciałbym stworzyć idealne warunki dla kirysków, czyli akwarium wyglądające jak oszklony kawałek amazonki. Proszę o podpowiedzenie mi jakiego użyć podłoża, jakich roślin, czy powinny znajdować się w nim kamienie i korzenie (na ile korzeni mogę sobie pozwolić ) i jakie powinienem uzyskać parametry wody. Z góry dziękuję za pomoc.
 2. Mam stosunkowo nowe akwarium (1.5 miesiąca) 26l, a w nim 10x kirysek pigmej, 10x gupik (były 4 ale mi się okociły tak więc 6 malutkich) i jeden glonojad żółty (wiem że to dla niego za mały litraż, więc staram się go pozbyć, ale jak na razie jest ze mną). Wszystko było dobrze, ale jakieś 3-4 dni temu moje kiryski się jakby zestresowały i nie chcę pływać tak jak to robiły wcześniej. Siedzą tylko pod roślinką i od czasu do czasu 1-2 popłynie/ą do tafli wody zaczerpnąć powietrza i z powrotem pod krzaczek do reszty. Nie wiem co się z nimi dzieje i co mam robić Bardzo proszę o pomoc. Dodam że akwarium stoi bardzo bezpiecznie na parapecie więc nie buja się ani trochę.. Z góry dziękuję za pomoc.
 3. Wczoraj zobaczyłem że jeden z moich gupików ma pleśniawkę.. Czy dobrze że go odizolowałem (czy to potrzebne), jak temu zaradzić, czy reszta ryb też może być zarażona?
 4. kirys

  Biały kark

  zdjęcie nie mam jak, kwarantanne przed chwilą rozpocząłem, wpuszczanie trwało godzinę (może trochę ponad), po pół ch dolewałem około 100-150 ml wody z akwarium do torebki z rybką.
 5. kirys

  Biały kark

  napisałem że 1.5 tygodnia ją mam..
 6. kirys

  Biały kark

  akurat tą mam najkrócej (1.5 tygodnia) / filtr - AQUA mini
 7. kirys

  Biały kark

  26l gupiki / kiryski pigmeje / glonojad zolty oświetlanie 8-9h dziennie nic więcej nie podam bo nawet nie wiem 25-28 st. C ph około 7 nie wiem antychlor
 8. Przed chwilą zobaczyłem że największa z moich gupiczków ma coś w rodzaju białego osadu na karku.. Pierwszy raz się z czymś takim spotkałem i proszę was o pomoc w zdiagnozowaniu choroby i wyleczeniu ryby. Gupiczka już jest odizolowana od reszty rybek, a na żadnej innej nie zauważyłem podobnych oznak choroby. Jeżeli ktoś coś wie o takich przypadkach to proszę o szczegóły (np czy jest to choroba zakaźna, czy jest groźna ?). Z góry dziękuję za pomoc
 9. kirys

  Nowy filtr

  30/15/40 ale jeszcze ma taką wypukłość od frontu (czego nie podałem przy wyliczeniach bo nawet nie wiedział bym jak).
 10. kirys

  Nowy filtr

  Glonojada jak urośnie gdzieś oddam, a kiryski, to pigmejki
 11. kirys

  Nowy filtr

  Dzięki za pomoc, ale niby czemu mogą zostać tylko gupiki ?
 12. kirys

  Nowy filtr

  Filtr wewnętrzny ; gupiki, kiryski, 1 glonojad ; owszem planuję większe akwarium, jednak za kilka lat ;D więc teraz potrzeba mi czegoś do tego akwarium. A co do funduszy, to krucho u mnie z kasa, ale jakoś się dostosuje, najwyżej poproszę was o tańsze zastępstwo
 13. kirys

  Nowy filtr

  Chciałem zakupić nowy filtr do akwarium 26l. Jednak przed kupnem wolę poprosić o radę odnośnie firmy. Czy ktoś może mi jakąś polecić? Z góry dziekuję.
 14. kirys

  Kotnik

  Pawie oczka i pigmejki Dzięki za pomoc. agunia997- Wedle życzenia autora, zamykam.
 15. kirys

  Kotnik

  Czy powinienem instalować cały osprzęt (grzałka, filtr) do kotnika (10l) dla gupików i kirysków?
×