Jump to content

400l problem


Recommended Posts

Witam jestem tutaj nowy ... Mam na imię Łukasz mam 23 lata ... więc akwarystką zajmuje się około 6 lat ... od nie dawna mam zbiornik 400 litrów.. i zaczynają sie moje problemy . wcześniej miałem akwa 120 litrowe. Więc tak jeżeli chodzi o akwa to strasznie szybko woda mi z nie go ubywa tak na 3,4 dni dolewam 10 litrów wody do zbiornika..... :( dodam że oświetlenie mam halogenowe 150W (póki co) świeci się w ciągu dnia temp. w akwa około 25/26C.. Proszę o jakąs rade co z tym moge zrobić. Czy tak faktycznie ma być czy coś się dzieje . Dodam że żadnego wycieku gdzieś poza akwa nie ma ..

 

 

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Wypadałby żeby kolega wiedział że mając cyrkulację wody w akwarium(wielu z nas w ten sposób napowietrza wodę) powierzchnia tafli bardzo nie wiele się rożni od temperatury w całym akwarium.I raczej halogen czy belka niewiele zmienia.[Pokrywa skropli to co odparowało w efekcie czego większość wody pozostanie w zbiorniku.

Do tematu,to że tyle wody Ci paruje to normalne,sam do 12l zbiornika dolewam 1l na tydzień i jakoś zaskoczony nie jestem.Podobnie mam w innych odkrytych akwariach.Nie wiem czym się martwisz.

Zwróć uwagę na wymiary tafli w swoim akwarium.

Jednak same dolewki to nie wszystko czasem powinno się podmienić trochę wody.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrator

Witam jestem tutaj nowy ...

 

To nic.

Witamy.

 

... więc akwarystką zajmuje się około 6 lat ...

Rozumiemy. 6 lat. Sześć.

 

... od nie dawna mam zbiornik 400 litrów..

Cieszymy się i my.

 

Więc tak jeżeli chodzi o akwa to strasznie szybko woda mi z nie go ubywa tak na 3,4 dni dolewam 10 litrów wody do zbiornika.....

Parowanie wody? Pierwszy raz go doświadczasz? Im większa powierzchnia tafli wody, to tym szybciej paruje. Nie wiem o co wielkie halo. Woda paruje, dzięki temu nikt nie musi wycierać kałuż po deszczu. Nie wiem co w tym dziwnego. Nieważne.

 

Ps: sorka, ale pewnie dziwne, że jej nie przybywa.

 

dodam że oświetlenie mam halogenowe 150W

 

Zaje.....dostane warna, więc napisze inaczej: super. Oby tak dalej. To dobre światło. W kuchni albo w kiblu.

 

 

Proszę o jakąs rade co z tym moge zrobić.

Rada: zacznij czytać i uczyć się. Nie tylko akwarystyki, bo widzę że fizyka też leży.

Acha...czytając takie posty twierdzę: że Ty 6 lat nie interesowałeś się akwarystyką. Tylko po prostu miałeś rybki "bo som fajne".

 

 

 

W czymś jeszcze mogę pomóc?

Link to comment
Share on other sites

Oj kolega widzę że jakiś pojazd robi. Forum jest od rozwiązywania problemów i dzielenia się wiedzą a nie od najazdu.

A co do problemu to moim zdaniem tylko pokrywa pomoże. Ja mam 400 litrów z pokrywą i temp. 28 C i dolewka raz na ruski rok. :)

 

 

Mapet

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...