Jump to content

Kaskada bez cięcia pokrywy.

Nikodem
 Share

Recommended Posts

Witam!

Niedługo chcę kupić nowy filtr. Myślę nad wewnętrznym, ale zajmuje on sporo miejsca. Więc może kupię kaskadę, ale nie chcę ciąć pokrywy. Czy da radę jakoś bez cięcia, lub może są jakieś modele które da rady zamontować bez cięcia?

• 3 weeks later...

Sorki że odświeżam, ale myślałem jeszcze i doszedłem do wniosku że używany to używany. A nowy to nowy, więc myślałem nad nowym aquael mini kani 80. Przy moim akwarium 72l i przy nieprzerybionej obsadzie, niby dałby radę. Ale nie wiem do końca, więc się was pytam. Niby ma on 300l/h przepływu a mój stary chińczyk 450l/h

Myślałem trochę dziś w szkole i doszedłem do wniosku że moje akwarium jest już stare i nic nie zaszkodzi małe cięcie. Więc kupuję kaskadę FZN-2. Czy ktoś mógł by mi podać jaki otwór trzeba wykroić w pokrywie, oraz najlepiej czym go zrobić i jeszcze może jakieś zdjęcie jak to wygląda.

• 2 months later...

Weź poprawkę, że straci 50%, czyli 150, stanowczo za mało.

Tak dla sprostowania - nie straci na pewno 50% przepływu. Wszystko zależy od rodzaju wkładów ale przy gąbkach i ceramice strata jest bardzo mała.

Weź HW, będziesz bardziej zadowolony...

Polecam MiniKani 120. Mam, działa bez problemu, brak problemu z ewentualnym serwisem.

Więc kupuję kaskadę FZN-2.

Poczekaj lepiej jak już będziesz miał i dopiero wtedy tnij pokrywę bo jak tniesz bez przymiarki to zazwyczaj wyjdzie za duża i nie ładnie to wygląda ;)