Jump to content

Akwarium 240l z okoniami


kathos88
 Share

Recommended Posts

Witam czytałem już parę tematów ale żaden nie odpowiada moim potrzebom. Mianowicie mam zamiar założyć akwarium z okoniami. Zastanawiam się jaki wybrać filtr tzn zewnętrzny i wewnętrzny jakie wkłady i co najważniejsze jakie napowietrzanie gdyż okoń potrzebuje ponoć bardzo dobrego natlenienia wody. Chciałbym żeby wszystkie podzespoły były, nie za drogie, dobre i nie za głośne(w szczególności napowietrzacz) czyli taki "złoty środek".

 

Bardzo proszę o odpowiedź

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

240 litrów to raczej za mało. Filtr kaskada, najlepiej kubełek i przy takich rybach bym nie oszczędzał na filtrze. Napowietrzać może zwykłą pompką. Zastanowił bym się również nad chłodzeniem baniaka w lato. Jednak zanim bym się zabrał za zabawę z okoniami dowiedziałbym się że rosną na wolności rosną w granicach 50-60cm. Mam nadzieje że pomogłem.
Link to comment
Share on other sites

240 litrów to raczej za mało. Filtr kaskada, najlepiej kubełek i przy takich rybach bym nie oszczędzał na filtrze. Napowietrzać może zwykłą pompką. Zastanowił bym się również nad chłodzeniem baniaka w lato. Jednak zanim bym się zabrał za zabawę z okoniami dowiedziałbym się że rosną na wolności rosną w graniach 50-60cm. Mam nadzieje że pomogłem.

Znasz jakąś kaskadę do 240l?

Najlepiej zewnętrzny, ja bym do tego dał jeszcze taką pompkę jak używa się w solniakach, do robienia ruchu wody.

Link to comment
Share on other sites

Np. FZN-3 (wydajność do 300l) więc w 240 litach gdzie po aranżacji i dodaniu podłoża odejdzie 40 litrów jak najbardziej wystarczy. Można zamontować np. dwie kaskady , lub zainwestować w kubełek np. JBL e900.

 

FZN3 ok 100 zł

JBL e900 ok 250zł

Link to comment
Share on other sites

Nie znam sie za bardzo na takim sprzęcie. Wiem tylko że powinienem mieć filtr mechaniczny i biologiczny. Fajnie by było gdybyście właśnie podawali konkretne modele. Jeżeli chodzi o okonie to wiem że muszą mieć bardzo dobrą wentylację i ewentualne podmianki wody na zimną jeżeli będzie bardzo ciepłe lato a akwarium powinno ponoć wystarczyć bo okonie rosną powoli. Osobniki po 50cm się raczej nie zdarzają, najczęściej tak z 25cm.

 

Dbaj o pisownię. Używaj polskich znaków. Mordimer.

Link to comment
Share on other sites

Jak już się uparłeś na te okonie ok choć akwarium jest za małe.

 

Konkretne modele do twojego akwarium to:

 

Filtr kubełkowy HW-302 (cena w graniach 120-150 zł)

Filtr kubełkowy JBL e900 (cena w graniach 230-270zł)

 

Oba będą się sprawować u ciebie dobrze, ale wiadomo cena robi swoje.

Link to comment
Share on other sites

Ok kupię JBL e900 skoro jest dobry, a jeżeli chodzi o drugi filtr? Bo ten JBL to raczej biologiczny a mechaniczny? Potrzebny?

 

A propos okonia w akwarium:

 

viewtopic.php?f=5&t=1264

 

http://forum.wedkuje.pl/f,okon-w-akwari ... 587,0.html - proponują akwarium 200-300l (jak poczytasz dalej).

 

Sam już nie wiem jedni piszą że może być a drudzy że nie. Nie chcę męczyć ryb i spowodować karłowacenia. Chciałem hodować jakieś rybki z charakterem zabójcy gdyż takie właśnie lubię. Nie interesują mnie skalary, molinezje albo jakieś gupiki.

 

Pisownia ! Mordimer.

Link to comment
Share on other sites

Sam kubełek starczy i będziesz na pewno zadowolony. Wędkarzy bym za bardzo nie słuchał, akwarysta dba o ryby, wędkarz okalecza ;) Najłatwiej jak potrafię ci przybliżyć los twoich okoni w 240l to tak. Pamiętasz jak miałeś 10lat? I pomyśl że miałbyś 30 a na nogach te same buty bez prawa ich ściągania. Poczytaj o karłowaceniu ryb. Nie musisz mieć skalarów czy gupików jest setki ciekawych ryb na twój litraż gdzie ryby będą się mieć świetnie. Może jakieś pielęgnice?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...