Skocz do zawartości

Akwarium 240l z okoniami


kathos88
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czytałem już parę tematów ale żaden nie odpowiada moim potrzebom. Mianowicie mam zamiar założyć akwarium z okoniami. Zastanawiam się jaki wybrać filtr tzn zewnętrzny i wewnętrzny jakie wkłady i co najważniejsze jakie napowietrzanie gdyż okoń potrzebuje ponoć bardzo dobrego natlenienia wody. Chciałbym żeby wszystkie podzespoły były, nie za drogie, dobre i nie za głośne(w szczególności napowietrzacz) czyli taki "złoty środek".

 

Bardzo proszę o odpowiedź

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

240 litrów to raczej za mało. Filtr kaskada, najlepiej kubełek i przy takich rybach bym nie oszczędzał na filtrze. Napowietrzać może zwykłą pompką. Zastanowił bym się również nad chłodzeniem baniaka w lato. Jednak zanim bym się zabrał za zabawę z okoniami dowiedziałbym się że rosną na wolności rosną w granicach 50-60cm. Mam nadzieje że pomogłem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

240 litrów to raczej za mało. Filtr kaskada, najlepiej kubełek i przy takich rybach bym nie oszczędzał na filtrze. Napowietrzać może zwykłą pompką. Zastanowił bym się również nad chłodzeniem baniaka w lato. Jednak zanim bym się zabrał za zabawę z okoniami dowiedziałbym się że rosną na wolności rosną w graniach 50-60cm. Mam nadzieje że pomogłem.

Znasz jakąś kaskadę do 240l?

Najlepiej zewnętrzny, ja bym do tego dał jeszcze taką pompkę jak używa się w solniakach, do robienia ruchu wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam sie za bardzo na takim sprzęcie. Wiem tylko że powinienem mieć filtr mechaniczny i biologiczny. Fajnie by było gdybyście właśnie podawali konkretne modele. Jeżeli chodzi o okonie to wiem że muszą mieć bardzo dobrą wentylację i ewentualne podmianki wody na zimną jeżeli będzie bardzo ciepłe lato a akwarium powinno ponoć wystarczyć bo okonie rosną powoli. Osobniki po 50cm się raczej nie zdarzają, najczęściej tak z 25cm.

 

Dbaj o pisownię. Używaj polskich znaków. Mordimer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już się uparłeś na te okonie ok choć akwarium jest za małe.

 

Konkretne modele do twojego akwarium to:

 

Filtr kubełkowy HW-302 (cena w graniach 120-150 zł)

Filtr kubełkowy JBL e900 (cena w graniach 230-270zł)

 

Oba będą się sprawować u ciebie dobrze, ale wiadomo cena robi swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok kupię JBL e900 skoro jest dobry, a jeżeli chodzi o drugi filtr? Bo ten JBL to raczej biologiczny a mechaniczny? Potrzebny?

 

A propos okonia w akwarium:

 

viewtopic.php?f=5&t=1264

 

http://forum.wedkuje.pl/f,okon-w-akwari ... 587,0.html - proponują akwarium 200-300l (jak poczytasz dalej).

 

Sam już nie wiem jedni piszą że może być a drudzy że nie. Nie chcę męczyć ryb i spowodować karłowacenia. Chciałem hodować jakieś rybki z charakterem zabójcy gdyż takie właśnie lubię. Nie interesują mnie skalary, molinezje albo jakieś gupiki.

 

Pisownia ! Mordimer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam kubełek starczy i będziesz na pewno zadowolony. Wędkarzy bym za bardzo nie słuchał, akwarysta dba o ryby, wędkarz okalecza ;) Najłatwiej jak potrafię ci przybliżyć los twoich okoni w 240l to tak. Pamiętasz jak miałeś 10lat? I pomyśl że miałbyś 30 a na nogach te same buty bez prawa ich ściągania. Poczytaj o karłowaceniu ryb. Nie musisz mieć skalarów czy gupików jest setki ciekawych ryb na twój litraż gdzie ryby będą się mieć świetnie. Może jakieś pielęgnice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...