Skocz do zawartości

Co sądzicię o tym filtrze RO ?


kamilp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To jaki mam w końcu kupić ten filtr , bo każdy pisze co innego, czytałem że ten RO5 75gpd np przez dobę może dać ok 280l wody a nie jest to zalecane tylko powinno się ok 50litrów tygodniowo to o co w tym chodzi ?

Kto takie pierdoły pisze ? Mam RO wiele lat i korzystam na max-a, na filtrach masz napisane ile mogą max przepuścić i robią out (2000-3000 Galonów).

Jedynym ograniczeniem jest wydajność membrany (dobowa) i tyle w temacie :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od około 7 lat taki zestaw:

 

http://www.osmozaserwis.pl/index.php?pr ... prod_id=21

 

2 membrany już wymienione, wkłady wymieniam co max 6 miesięcy (koszt na rok około 120 pln)

 

Wykorzystuję do : kwiaty, gotowanie w pełnym tego słowa znaczeniu, mycie twarzy, zębów itp no i teraz będzie wykorzystywany do zbiornika.

Naprawdę warto zainwestować przynajmniej dla wody do picia - zero problemów z żołądkiem od czasu instalacji; we Wrocku rurovit czyli kranówa jest beznadziejna, lepiej napić się wody z kałuży :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie ile można wałkować ten temat ? Ten z postu wyżej jest ok, ale nie ma zbiornika więc woda będzie leciała jak u dziadka z chorą prostatą.

Podzielcie sobie 280l/1440 minut to otrzymacie ile wody uzyskacie w ciągu jednej minuty - w tym przypadku 0.194 l/min.

Oczywiście pod warunkiem, że ciśnienie w sieci jest normalne bo inaczej to drastycznie spada wydajność.

Te 3 filtry z przodu poprawiają wydajność oraz zabezpieczają membranę przed "zatkaniem", reszta szlifuje wodę (węglowy) a zbiornik gromadzi.

Dziennie w domu zużywamy około 20 l RO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...