Skocz do zawartości

Co sądzicię o tym filtrze RO ?


kamilp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ten filtr musi być na stałe podłączony do wody i kanalizacji 8-) i cały czas zalany wodą. Cena jest b. atrakcyjna. Wydajność tej membrany max do 200l/24h - posłuży Tobie z 5 lat bez jej wymiany, a pozostałe 2 filtry wymiana co max 6 miesięcy bez względu na to czy używasz czy nie. Ja bym dokupił do tego zestawu zbiornik - koszt około 90-120 pln.

 

Pisownia. -Mordimer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to nie jest filtr taki jak montowany na wylewce, zamontuj jak kupisz pod zlewozmywakiem i tylko pociągnij rurkę do zbiornika; RO daje czystą wodę i ma swoje wymagania, ma pracować stale podpięty pod siec wodną. Przykład może niezbyt trafny: nie jeździsz samochodem więc po co mieć napompowane koła, jak chcesz gdzieś pojechać to pompujesz :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Membrana osmotyczna jest wbrew pozorom bardzo skomplikowanym ustrojstwem, którego zadaniem jest przepuszczanie cząsteczek wody H2O i niczego więcej dlatego są pewne wymagania. Pozostałe elementy wymieniasz co 6 miesięcy maksymalnie i nie ma tu znaczenia czy używałeś czy nie więc jaki to ma sens mieć coś czego nie używasz lub używasz sporadycznie. Woda w tym układzie, który chcesz kupić leci jak u dziadka z prostatą (sorki za porównanie); membrana 50 ma kiepską wydajność i bez dodatkowego zbiornika będziesz się męczył np. wydajność teoretyczna 120l/24h czyli 5l/h czyli dalej licząc 0,08l/min - wydajność zajefajna.

Mam RO wiele lat i tak dalej się uczę w tym temacie, ale gorąco polecam ( 2 wymiany membran mam za sobą, teraz pracuję na 100 made in USA,380l/24h)

 

PS poprawiłem wydajność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa membrana firmowa około 200 pln za 100 dałem 230 pln; jeżeli leży to do wyrzucenia bo pewnie wyschła; szkoda, że nie porobiłem zdjęć swojej pierwszej membrany po wymianie - po jednej stronie masa syfu po drugiej czyściutka, jak się kończy to spada przepływ wody i tyle choć zdarzają się przypadki przerwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha no bo tak by było bo raz w tygodniu bym podmieniał wodę w akwarium . Więc akurat raz na tydzień bym wymienił wodę w nim . Bo ja mam filtr ro tylko dostałem go od klienta i powiedział mi że membrana zepsuta, pewnie dlatego bo wody nie było w niej , tak ? A może dokupić do niego membranę bo to 75. Więc większy niż 50, tylko czy to będzie działało ? Mogło coś się zepsuć jeszcze ? Można to jakoś sprawdzić ?

P.S dlaczego ten filtr potrzebuje zapotrzebowania na wodę w sobie ciągle ?

 

 

Czy może ten http://allegro.pl/filtr-osmoza-vontron- ... 54546.html kupić nowy i większą membranę?

 

Pisownia ! Normalnie mistrz Yoda się chowa... Mordimer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj dokładnie opis RO na tej aukcji a zwłaszcza: "Zalecany czas eksploatacji w ukladach RO4, RO5, RO6, RO7: od 3-6 Lat.

Zalecany czas eksploatacji w ukladach RO2, RO3 około roku" - w układzie tym osadza się kamień zwłaszcza jak woda stoi.

W tym układzie woda "idzie"" bezpośrednio na membranę dlatego tak, krótki okres działania.

Jeżeli chcesz zainwestować w RO to kup zestaw min RO5 i używaj w domu wodę do posiłków, kwiatów, akwarium itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to wywalenie pieniędzy w błoto - membrana pochodzi z rok czasu, co 3 miesiące musisz wymieniać wkłady (te co ja kupuje wymienia się co 6 miechów) więc przelicz czy się Tobie opłaca taki interes. Jak masz kiepską wodę to membrana szybko się zapcha i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się przy okazji podepnę :)

Planuję nabyć RO5 i nie wiem czy lepiej wziąć taki http://allegro.pl/ust-m-ro5-filtr-osmotyczny-z-podwojnymi-filtrami-i2566716534.html z podwójnymi prefiltracją węglową i mechaniczną, czy taki http://allegro.pl/filtr-osmoza-akwarystyczna-ro5-z-demineralizatorem-i2629186478.html z demineralizatorem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...