Skocz do zawartości

Wymiana wody


shail
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Założyłem tydzień temu akwarium. Ma 30 litrów. Posiadam filtr AQUA mini 260l/h, grzałkę z termostatem 50 W. W środku znajdziemy Cryptokoryne i jakieś wodorosty po 1,20 pln aby zakryc osprzęt. To akwarium jest domem dla 8 molinezji.

 

Moje pytanie brzmi co jaki czas wymieniać wodę ? I Jak to robić ? Całą czy tylko część co jakiś czas ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Założyłem tydzień temu akwarium. Ma 30 litrów. Posiadam filtr AQUA mini 260l/h, grzałkę z termostatem 50 W. W środku znajdziemy Cryptokoryne i jakieś wodorosty po 1,20 pln aby zakryc osprzęt. To akwarium jest domem dla 8 molinezji.

 

Moje pytanie brzmi co jaki czas wymieniać wodę ? I Jak to robić ? Całą czy tylko część co jakiś czas ?

 

Podmianki robi się owszem raz w tygodniu 20% wody odstanej 24h.

No, ale Ty założyłeś akwarium tydzień temu i już wpuściłeś ryby. Akwarium powinno dojrzewać co najmniej 2 tygodnie, więc nie zdziw się jak Twoje molinezje nie przetrwają.

Moja rada - oddaj je wszystkie jak najszybciej (i tak są za duże na taki litraż), odczekaj podany wyżej czas bez żadnych podmianek (poczytaj o cyklu azotowym) i kup sobie gupiki.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście bym nie polecił ani pierwszego, ani drugiego. Są beznadziejne i nie sprzątają jak trzeba. Dużo syfu zostaje w żwirze.

Tu masz fajny film

A tu masz odmulacz jaki ja posiadam Dołączona grafika.

Po jego zakupieniu, i rozpoczęciu czyszczenia, zdziwiłem się ile syfu mam na dnie. Wcześniej miałem ten z pierwszego Twojego linka.

Jednak, jeżeli masz większe akwarium, a nie chce Ci się wydawać kasy, to możesz sobie taki zrobić. Nie którzy robią to z butelki po Jupiku i węża od filtra zewnętrznego.

 

Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...