Skocz do zawartości

Dzisiaj kupiłam


Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj kupiłam parkę rybek i zauważyłam że samica ma duży brzuch i czrną duża plamke ciązową. Czy jest w ciązy? A i czy moja samica którą miałam wcześniej ciągle ją podgryza.Samiec mi zdechł prawdopodobnie dlatego że smica go ciągle ganiała i podgryzała aż miał zachwaną równowage. :x Czy może być to przyczyną ze jest w ciąży? A i kiedy ryba może urodzić? Dam foty jak bedzie trzeba,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Już jej szykuje osobne pomieszcenie. mam do was pare pytań ;

1czym karmić narybek?

2.Kiedy moge już wpuścić je do akwa z rybami dorosłymi?

3. za ile gdzieś samica może urodzić?

4.Jaka temp. wody powinna byc?

5. Czym karmić samice w ciązy?

6.Czy powinnam filtrować wode gzdie bedzie narybek?

Z góry dzięki za odpowiedz. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie na wszystkie pytania znam odpowiedź ale odpowiem na to co wiem ;).

1. Narybek możesz karmić pokruszonymi płatkami albo specjalnym pokarmem dla narybku.

2. Kiedy już będą dostatecznie duże. Gdy będą mieć conajmniej 2 cm

3. Nie umiem dokładnie tego określić. Ale chyba jeszcze nie teraz.

4. Wydaję mi się, że 25 stopni

5. Spokojnie można ją karmić tym co inne rybki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plis potrzebuje pomocy.Godz.temu włożyłam kotną samice do słoika 1l słoika. Ryba pływa jak szalona w górę i w dół . Boje sie że jej coś się stanie :( tem.wody to 22stopnie. Może powodem jest to że w akwa zapomniałam podłączyć grzałki i woda się oziębiła a teraz ma 22 stpomnie. Prosze o pomoc !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plis potrzebuje pomocy.Godz.temu włożyłam kotną samice do słoika 1l słoika. Ryba pływa jak szalona w górę i w dół . Boje sie że jej coś się stanie :( tem.wody to 22stopnie. Może powodem jest to że w akwa zapomniałam podłączyć grzałki i woda się oziębiła a teraz ma 22 stpomnie. Prosze o pomoc !!!

1l to troszke za mało... nie ma przestrzeni do pływania, włóż ją w coś większego, to tak jakbyś sie zatrzasnęła w windzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego dak szybko pływa??? Ona w tym słoiku jest sama. Myślałam aby włożyć ją do 6 l akwa ale nie wiem czy to sie opłaca tylko dla 1 rybki. Mam jeszce pytanie wcześniej samica osiadła na dół i tak szybko otworem gębowym ruszała.Czy poród jest blisko??? A czy ona na 100% jest w ciąży?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włoże ją odrazu jak wstanę rano ponieważ teraz niestety akwa bedzie świeżo zalane i musze trochę odczekać. Też myślałam że widzi inne rybki ale ją oddaliłam od akwa.Już trochę się uspokoiła. Czy mam jej też do tego 6 l włożyć żywą roślinkę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...