Skocz do zawartości

Malawi [420l] Nowa aranżacja [Aktualizacja str.6]


pawelmis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 76
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

U mnie tak samo było. Nawet po rozłożeniu wlotów i wylotów z filtrów zewnętrznych jak pisalem kilka postów wyżej nic nie dało. A właśnie gdy włożyłem wewnętrzny to woda jest czyściutka :) Mam pytanko co sądzicie o takim tle strukturalnym ?? http://allegro.pl/tlo-dekoracyjne-ps-12 ... 13034.html , czy może zainwestować w coś droższego http://allegro.pl/tlo-do-akwarium-3d-15 ... 35394.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wprowadziłem zmiany :) Otóż kupiłem biały piasek dzięki czemu ładniej teraz wygłąda całe akwa, a przede wszystkim zmieniłem ułożenie kamieni bo tam to jednak nie przypadło mi do gustu. Teraz moim zdaniem jest lepiej. Czekam na jakieś komentarze co do wystroju i ustawienia kamieni.

 

Zamieszczam także mojego najpiękniejszego aktualnie mieszkańca, jest to samiec membe deep , który się wybarwia ,a raczej przebarwia z pomarańczowej w niebieską barwę. Z tego co widze mam jeszcze 1-2 samce membe deep bo też zaczynają zmieniać płetwę grzbietową , ale wolniej niż ten na zdjęciach.

post-13317-13685171331964_thumb.jpg

post-13317-13685171332359_thumb.jpg

post-13317-13685171332694_thumb.jpg

post-13317-13685171333036_thumb.jpg

post-13317-13685171333349_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby przy tak gęstej obsadzie zrobić odpowiednią ilość kryjówek to naprawdę zadanie dla architekta. Ta roślina z prawej to rozumiem, że w śmietniku nie ma miejsca? A bąble z dna za co robią? I ogólnie z fajnych gęstych kamieni zrobiłeś im pustynię, więc myślę, że pyski są w lekkim szoku, zobacz jak teraz pływają z 420l zrobiło sie 210l bo zamiast zajmować całą toń -jak wcześniej- to pilnują się dna przez co zagęszczenie na litr wody wzrosło.

Zmień układ albo obsadę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakich babelkach mówisz ? Jedne sa po prawej stronie przy kamieniu a druge po lewej przy kamieniu , napowietrzaja to robia ... A valisneria narazie zostala , ale jutro będe miał nową to wsadzę w tam to miejsce. Moim zdaniem teraz się zrobiło więcej miejsca dla nich. A co do pływania to pływają tak samo jak poprzednio. Ja już nie wiem , robiona ściana z kamieni zle, poukladane też zle to jak wreście?

 

Firefight1 : Śledze twój temat od początku i twoje ułożenie kamieni też nie ma kryjówek, może dwie by się tam znalazly i to wszytko, ładne duże kamienie masz , ale dla mnie one by zajmowały miejsce... Troche postaram się to poprawić , ale nie będę robił jak poprzednio jakąś piramide z kryjówkami itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie mam gustu, ale mi się poprzednie "sztuczne" ułożenie kamieni podobało. Teraz jest straszna pustynia...

Jestem zdania , że na forum nie powinno się pytać "czy wam się podoba" ? No- wiadomo, że się nie podoba- i jak pięknie byś nie zrobił, zawsze sie znajdzie ktoś na "nie".

Ludzie wrzucali już zdjęcia akwariów- dzieł sztuki- i zaraz się pojawiały komentarze- "ja bym dała tę roślinę na lewo, a wyrzuciła ten środkowy patyk, bo nie pasuje "....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie pytam czy komus sie podoba tylko zeby wypowiedzieli swoje zdanie. Mnie sie troche nie podobalo tam to ustawienie , teraz mi sie podoba tylko tez myslalem właśnie nad dodaniem kilku kryjówek. A tak naprawde to dużo się nie zmieniło bo usunąłem tylko jeden duży kamień , a ten biały duży położyłem poziomo a nie pionowo, reszta byłą podobna . Mogę wrzucić jeszcze te 20kg które wyjołem , ale co to da ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.aquadreams.pl/wp-content/uploads/Malawi.jpg

 

Tu masz ideał tego typu akwariów :) Chodzi o to, żeby nawet niewielką ilość kamienia zamienić na maksymalną ilość szczelin, tylko tyle. Jesteś inteligenty facet, więc to wykombinujesz. Pogooglaj obrazki z jeziora Malawi. Sprawdź na jakiej głębokości żyją Twoje pyski. Wygooglaj więcej zdjęć. Zastanów się. Usiądź w ciszy i patrz na to co się dzieje w akwarium. Wyciągaj wnioski. Nie ma jedynego prawdziwego przepisu na akwarium, ale na podstawie obserwacji zachowań ryb wywnioskujesz wszystko, co Ci będzie potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne aby Tobie się akwarium podobało, każdy coś może Ci powiedzieć, a które "rady" wykorzystasz to już od Ciebie zależy. Każda krytyka jest dobra bo daje inne spojrzenie i zarazem żadna z nich nie jest skierowana przeciwko Tobie. Chyba o to chodzi, żeby w gronie akwarystów mówić to co się myśli, rozumiem Cię. U mnie przewidziałem 3 kryjówki dla 3 samców, ale bez pysków nie jestem w stanie dobrze tego ułożyć bo nie wiem jak będą się zachowywać, skały duże bo liczę że dzięki temu zajmą więcej toni zamiast same dno- pożyjemy - zobaczymy :). U ciebie jest ta szansa (ryby w akwa) i to właśnie Sverting Ci proponuje, popatrz gdzie pływają, gdzie kopią a gdzie brakuje im skały i nie przebywają. Jak jesteś z okolic Warszawy to mogę Ci dać sporo skał wapiennych.

Jak ktoś trochę już układał malawi to mając doświadczenie zrobi to lepiej niż ktoś kto zaczyna. Ja nie zarybiłem akwarium, a już zmieniałem układ i zwykle z godzinę siedzę przed pustym akwa i główkuję jak to zrobić lepiej bo coś mi ciągle brakuje.

I to jest fajne, że można coś pokombinować a nie jak w Lego składasz i masz :)

Pozdrawiam i gorąco Ci kibicuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przyjmuje każdą krytykę jeśli to jest krytyka i dlatego poprawiłem aranż, może jest troche mało kryjówek , ale narazie to tylko demasoni sobie robiły rewir w tam tej aranżacji , z racji że mam 3 samce demasoni to każdy miał można powiedzieć jedną dziurke w tej ściance co była po prawej stronie. Reszta ryb nie robi jeszcze rewirów. Może Membe deep co już jest prawie niebieski zaczyna gonić samiczki , ale to sporadycznie. A reszta ryb pływa po całym akwarium . Np. Acei pływa na środku akwa patrząc na wysokość. A co do kopania to jeszcze nikt nie kopie , czasami otrą się bokiem o piasek i to wszystko nie kopali jeszcze nic, za młode moim zdaniem. Ja tutaj się nie obrażam czy coś w tym stylu. Też dopiero zaczynam z malawi bo poprzednio miałem tylko 60l i było to ogolne awkarium , teraz chciałem coś zmienić i wybrałem biotyp Malawi . Postaram sie zrobić więcej kryjówek dodam kilka kamieni co mi zostały i wrzuce zdjęcia. A jestem ze śląska koło częstochowy także niestety nie po drodze:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fundamentalna zasada biotopu Malawi -nie mieszaj różnych kamieni,zdecyduj się na jeden rodzaj skał.Jeżeli czytasz KM to już powinieneś tym wiedzieć.Jak dla mnie to wywal te białe skały,Malawi fajnie jak jest mroczne i ciemne,za dużo światła.Mam podobne akwa 150x50x40 i oświetla je 1x39w.Cały czas mam tylko okrzemki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem akwarium wizualnie wygląda na duża mniejsze. Choć preferuje roślinne akwaria to nawet mi Twoje malawi się podoba, ale...

Po pierwsze dałbym chociaż ze dwie, trzy roślinki a po drugie więcej skał, kamieni może jakieś jaskinie, tarasy...

Oczywiście światło za mocne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzę na opis oświetlenia i wg mnie masz go za dużo, ja bym zostawił max 2x36W (marina i glo) i ochotki nie dawaj pyskom. Resztę pokarmu widzę, że na Bogato :). Parametry wody czymś podciągałeś czy z wystroju (kamień) sama się tak ustabilizowała?

 

Swiatlo teraz jest 2x 36w Marine-glo i 1x 30W Power-glo tych dwóch białych już nie ma. Co do pokarmu to wyczerpe ochotke, którą mam i nie bedę dawal. DOkupilem teraz pokarm wybarwiający Naturefood color. Parametry niczym nie podciągałem. Na początku miałem dużo okrzemek , ale może było to spowodowane tym że kilka kamieni było z krzemem tak przypuszczam. Teraz jest zero glonów , zero okrzemek, także światło jest ok. Jak mialem jeszcze do tych 2x 36 W daylight to miałem glony i nawet fajnie że były bo rybki sobie je skubały , a teraz jak zmiejszyłem to zaczeły ustępować , aż do całkowitego braku . Także światło raczej zostawie.

 

 

Co do roślin to właśnie przyszły mi valisnerie i powsadzałem , mam zamiar jeszcze kupić anubiasy i gdzieś wsadzić. Co do kamieni jeszcze to nie mam już czarnych musiałbym znowu gdzieś załatwić taki fajny czarny łupek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieszczam zdjęcia z poprawki, dołożyłem kilka kamieni ,które wcześniej wyjąłem i zrobiłem kilka kryjówek, według mnie jest teraz 5-6 kryjówek jak nic w których mogą sobie samce siedzieć spokojnie. A taka mała dygresja :) Mój samiec membe deep szaleje zaczyna kopać jak szalony przemiesypuje piasek jak cięzarówka, bierze do pyska i wyrzuca w innym miejscu :D

post-13317-13685171343234_thumb.jpg

post-13317-13685171343548_thumb.jpg

post-13317-13685171343946_thumb.jpg

post-13317-13685171344281_thumb.jpg

post-13317-13685171344585_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...