Skocz do zawartości

Malawi [420l] Nowa aranżacja [Aktualizacja str.6]


pawelmis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio miałem temat z akwarium 60l , ale teraz zostałem właścicielem nowego akwarium dość potężny zbiornik bo 380l . Wymiary 140x50x60 .

Filtr : JBL e901 i EHEIM proffesionnal II

Ogrzewanie: 2x300W Temperatura na 22stopnie

Tło - połowa strukturalne , a środek czarne

Oświetlenie: 4x36W troche mało , ale planuje kupić jeszcze troche światła.

Aktualna Obsada która była w akwarium:

4 Bardzo duże skalary: Największy ma tak 10x15cm około

5 białyc Molinezji

3 dość duże Bocje

2 Bardz duże Zbrojniki niebieskie tak z 20cm napewno mają

oraz obsada z mojego poprzedniego akwarium :

6 neonów

3 Gupiki plus potomstwo z jakies 25 szt. Pewnie większość zostanie zjedzona przez Skalary , ale nie przejmuje się tym.

4 kirysy Pstre

2 Kirysy panda

 

Obsada narazie troche marna , ale już zamieściłem temat w dziale obsada i czekam na odpowiedź.

 

Planuje podawać Co2 , ale zastanawiam się czy mogę podawać co2 plus do tego napowietrzać brzęczkiem ?

 

Co do roślin to mam:

Vallisneria

Ludwigia Repens

Nadwódka trójkwiatowa

kilka mchów

i reszty nie wiem jakie są bo dostałem je z akwarium .

 

 

Zdjęcia wyśle jutro jak troche woda się oczyści bo bardzo mętna jest teraz.

 

Proszę o jakiś komentarz i porady , pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 76
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wiem o tym tylko ja kupiłem je od kolesia i bałem się że te ryby , które mi dał nie przeżyja w zbiorniku 60l . Bo do takiego je wpuściłem jak szykowałem akwarium . Mam nadzieje , że żadna nie zdechnie przez to , wiem że powinno 2 tyg być bez ryb , ale moim zdaniem to było lepsze wyjście niż , żeby przez te 2 tyg. siedziały w takim małym zbiorniku prawda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morskiego ? Co Ty gadasz ? Wygooglaj, poczytaj. To są jeziora.

 

Po prostu masz tak zasadową wodę, że nie wierzę w możliwość tego że będzie miękka. PH 8 na skalary to jak tortura dla tych ryb. Ogólnie dla większości ryb.

Szczęśliwych skalarów w tak zasadowej i potencjalnie twardej wodzie mieć nie będziesz, to pewne.

 

Wydaje mi się że mógłbyś mieć

 

10xCyprichromis leptosoma (ważne żeby nie "jumbo!")

1+1xNeolamprologus brichardi

1+1xNeolamprologus leleupi

 

koniecznie poczytaj o tworzeniu akwarium dla ryb tanganika, bo one są inne niż klasyczne "żwirek, roślinki i parę rybek". To bardziej "głazy, piach i rybska" ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nawet takich ryb na allegro nie widziałem , ciężko pewnie będzi mi takie znaleść jak bym zmieniał. Zobaczymy jak to się ułoży . Wiem ze Co2 troche zmieni ph także z ph8 mogę zrobić okolo 6.5 . Mam taki wskaźnik jakie jest ph i jest to w akwarium i teraz ma kolor niebieski czyli 8 , a mogę zrobić na 6-7 . Zobaczymy jak to będzie dalej czy przeżyją. To ponawiam pytanie powiedz mi co teraz mam zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam narazie kaski na taki filtr. Wlalem preparat obnizajacy ph , humusowy zakwaszacz takze mam nadzieje ze troche pomoze w obnizeniu ph.

Przy takiej wodzie jaką masz to nic nie da.

 

 

Ktoś proponował załatwienie 100L dojrzałej wody- to dużo nie da. Lepszym rozwiązaniem bedzie wyczyszczenie mocno brudnego filtra w niedojrzałym akwa i dorzucenie podłoża z funkcjonującego zbiornika.

 

 

Po co CO2, mocne oświetlenie, jak swoją wodą możesz dogodzić w/w rybom z dużych jezior?

Wymiary są ciekawe, więc ja bym pomyślał nad MALAWI lub TANGANIKĄ - ryby z tych biotopów są łatwo dostępne, a gdy skusisz się na wysyłke PKP/PKS to jest możliwość kupna WF (Wild Fish- dzikich rybek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja już nic nie rozumiem, w zbiorniku 60l przy oświetleniu 0.5W\l mówili abym zamontował co2 , a teraz jak mam taki duży zbiornik i chce tam zamontować 6x36W czyli wychodzi 216W a to daje około 0,6 W\L to już mam Co2 nie dodawać ? Zamieszczam aktualne zdjęcia akwarium . Nie wiem czy tak ma być , ale jeden Skalar ma czerwone oczy , miał tak już jak go przywiozłem , a inny ma dość gruby brzuch w porównaniu z innymi (może jest w ciąży? ) To teraz powiedźcie co mam zrobić kontynuować z tymi rybami i coś dokupić czy zmienić aranżacje ?

post-13317-13685170114449_thumb.jpg

post-13317-13685170114802_thumb.jpg

post-13317-13685170115185_thumb.jpg

post-13317-136851701155_thumb.jpg

post-13317-1368517011582_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ten filtr na allegro , co ile wymienia się takie wkłady do takiego filtra ?

 

Czy ten filtr to chodzi o takie coś ?

http://allegro.pl/osmoza-akwarystyczna- ... 51913.html

Będziesz miał to w instrukcji, wydaje mi się, że co 3 miesiące, wkłady nie są drogie. Co jakiś czas robię testy wody RO i zwyczajnie patrzę czy mi się parametry nie pogarszają :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...