Skocz do zawartości

Malawi [420l] Nowa aranżacja [Aktualizacja str.6]


pawelmis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 76
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Zamieszczam aktualne zdjęcia akwarium . Nie wiem czy tak ma być , ale jeden Skalar ma czerwone oczy , miał tak już jak go przywiozłem , a inny ma dość gruby brzuch w porównaniu z innymi (może jest w ciąży? )

Ten skalar z czerwonymi oczami jest już tak ubarwiony - to naturalna barwa skalarów.

Co do tego "grubego" stawiam że albo przekarmiony albo chory.

Btw. Na tych zdjęciach widać różnicę wiekową u skalarów - kupowałeś je w innym czasie czy po prostu są z innych "parafii"? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa że ja ich nie kupowałem po prostu dostałem je razem z akwarium i dlatego też pisze ten temat i temat w dziale obsady żeby dokupić sobie jakieś rybki , albo kompletnie zmienić obsade i aranżacje . Wcześniej miałem awkarium 60l i przełożyłem tam też te rybki z niego , na 1 stronie pisze jakie mam teraz ryby w akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wielka aktualizacja i czekam na opinie. Dodam ze akwarium robione pod biototyp Malawi

Wymiary: 140x60x50

Filtracja: JBL e901, Eheim proffesional II, Napowietrzacz

Oświetlenie: 4x36W , dwie marine-glo , dwie SERA DAYLIGHT BRILLIANT

Podłoże : Piasek kwarcowy, kamienie jak na zdjęciach

Roślinność: Valisneria

Grzałka: 2x 300W

 

Pytania dotyczą filtracji co do mocy to raczej wystarczy, ale czy dobrze mam to ustawione i czy potrzebny jest cylkulator.

Pierwszy filtr ustawiony jest : wlot lewa strona koło grzałek, wylot prawa strona na dole.

Drugi filtr wlot lewa strona obok wlotu pierwszego , wylot deszczownica ustawiona po lewej stronie na długości tylnej szyby (ustawiona w góre) .

 

I teraz czy mam coś zamontować na prawym boku aby pchało wodę w lewą stronę (wzdłuż przedniej szyby ) np. mogę zamontować silny filtr wewnętrzny i umieścić go na prawej ścianie z wylotem w lewą stronę wzdłuż przedniej ściany. Dobry pomysł ??ki: 2x300W

post-13317-13685170224046_thumb.jpg

post-13317-13685170224368_thumb.jpg

post-13317-13685170224741_thumb.jpg

post-13317-13685170225051_thumb.jpg

post-13317-13685170225362_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie było by nawet ok, gdyby nie jedna rzecz, która dla mnie osobiście jest mocno denerwująca...

mianowicie ustawiane groty, kamyczki itp itd - u Ciebie jest to bardzo widoczne psują cały efekt. Zrób z tego taki artystyczny nieład, niech to wygląda naturalnie, wiem, że pewnie dla samych ryb nie będzie to miało znaczenia czy to będzie tak sztucznie ustawione, czy naturalnie, ale jeśli chcemy odwzorować jakiś biotop i podchodzimy do zagadnienia poważnie to dla mnie taka naturalność jest ważna i przyznam że zwracam na to uwagę w swoich akwariach. Poza tym to naprawdę fajne rumowisko, pyskom będzie w tym dobrze, jedyne co musisz zrobić to kosmetyczne zmiany (wytworzenie naturalnego bałaganu) i będzie fajnie. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie te groty są zrobione specjalnie, bo czytałem troche o malawi i one są potrzebne aby ryby wyznaczały swoje terytorium. Jeden gatunek potrzebuje koła o średnicy około 30cm , także w takich grotach będą sobie siedziały samiczki itp. One po to też są zrobione :)Wiem że lepiej było by zrobić nie ład , ale w takim jeziorze ryby znajdą sobie jakieś dziurki itp. a tutaj trzeba im to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by nie mówić, wygląda dużo lepiej od poprzedniego ;)

Nie znam się zbytnio na malawi, ale obiło mi się coś tam o uszy. Wydaje mi się że pyski lubią kopać i że z tych grot na przodzie nie zostanie kamień na kamieniu. Nie wiem jak te tylnie, bo nie widać, ale mam nadzieję że kamienie są oparte o dno akwarium i nie leżą na piasku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Robie mała aktualizacje :)

No3: 5-10 trudno okreslic

Nh3: 0

No2: 0

Fe: 0

Po4: 0.25-0,50 zmalalo bo było 1

 

Podaje tylko Bakto fit

 

Obsada

8x Labidochromis sp. hongi red top

6x Pseudotropheus Socolofi Albino

8x Metriaclima sp. membe deep

8s Pseudotropheus Demasoni

 

Pokarm :

HIKARI EXCEL

HIKARI Cichlid Gold Sinking Mini

JBL Novo Rift

spirulina OSI

 

Mrożonki Artemia , larwy komara jeszcze nie kupiłem , ale zakupie może jutro.

 

Tylko mam pytanie jak widać na zdjęciach białe kamienie dalej są pokryte brązowym nalotem jak robie podmianke to czyszcze to szczoteczką i odrazu wciągam , ale po kilku dniach jest to samo. Podmiankę robiłem w sobotę , mineło 5 dni i znowu jest tego mnóstwo. Zostawić to czy da się to czymś zwalczyć żeby rosły chociasz glony bo to są okrzemki z tego co ktoś wcześniej pisał .

post-13317-1368517047327_thumb.jpg

post-13317-13685170473583_thumb.jpg

post-13317-13685170473939_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna mała aktualizacja ...

Co do testów to wczoraj robiłem podmianke także nie ma sensu teraz robić , za jakieś 2-3 dni zrobie , ale raczej nic się nie zmieniło (chyba).

 

Nawóz:

Podaje tylko Bakto fit

 

Obsada

8x Pseudotropheus Acei

6x Pseudotropheus Socolofi Albino

8x Metriaclima sp. membe deep

8s Pseudotropheus Demasoni

 

Pokarm :

HIKARI EXCEL

HIKARI Cichlid Gold Sinking Mini

JBL Novo Rift

spirulina OSI

 

Mrożonki Artemia , czarne larwy komara

 

Mam też jedno pytanko , bo nie wiem czy mam dobrą cyrkulacje w akwarium , na ostatnim zdjęciu są oznaczone na czerwono wloty czyli zasys filtra i wyloty z filtrów , przypomnę że mam dwa : JBL e901 i Ehein Proffesionall II to jest chyba 2228 czy jakoś tak. Proszę o pomoc czy taka cyrkulacja jest dobra czy coś może dołożyć np. cyrkulator czy coś innego.

 

A drugi problem to ciągle te okrzemki. Akwarium mam już miesiąc i nadal po 3-4 dniach białe kamienie są pokryte brązowym nalotem, na szybach też tego dużo. Co prawda po umyciu przy podmiance widać zielone zabarwienie jak się brązowy nalot starło także myślę że to normalne zielone glony , ale nie wiem co zrobić z tymi okrzemkami. Czy dalej je usuwać przy podmiankach i czekać , aż same ustąpią czy może macie jakieś inne pomysły ? Chyba że dodać 1 świetlówke 30W , dodam , że mam 4x36W w tym 2x marine glo i 2x daylight z firmy sera.

post-13317-13685170558059_thumb.jpg

post-13317-1368517055838_thumb.jpg

post-13317-13685170558682_thumb.jpg

post-13317-13685170558981_thumb.jpg

post-13317-13685170559258_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się właśnie bardziej podoba bo zrobiłem więcej kryjówek i takich luk przez które mogą ryby przepływać. Zastanawiam się jeszcze nad zmiana w ogóle na czarne kamienie i usunięcie tych białych lub też zrobić tak , że np. podstawa (powiedzmy fundamenty) zrobie z białych ogrągłych , a na to poukładam czarne i np. zrobie to stopniowo od lewej do prawej idąc w góre. Co wy na to??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee. Nie.

 

Już teraz wygląda sztucznie. Twój zamysł z białą podstawą jest, wybacz dosadność, beznadziejny.

 

Jeśli chcesz zmieniać kamienie, to wybierz nie tylko jednego koloru, ale też jednego typu.

 

Ryby nie chcą mieć kryjówek do przepływania, tylko takie, do których mogą wejść i gdzie ich nikt nie znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie nie mam weny żeby to poprawiać i też wyjeżdzam na wakacje , może jak mnie najdzie to zmienie wystrój . Jak może podaj mi jakiś przykład nie sztucznie ułożonego akwarium bo naprawde nie wiem jak to ułożyć . Wtedy miałem tylko 2 kryjówki i też pisali ze sztucznie wygłąda bo sa takie dwie groty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam zamiar kupic nie bawem pompe cyrkulacyjna i filtr wewnetrzny i moje pytanie brzmi jaka cylkulator kupic do moje akwa. JVP 101 czy 102 ? W ogole czym rozni sie np. 101 od 201 bo oba maja 3000l\h i nie wiem czy sie roznia. 101 ma 3000l\h , a 102 ma 5000l\h i nie wiem czy ten 5000l\h nie bedzie za mocny i bedzie za mocny wir. A jeszcze jak mozecie polecic jakis filtr wewnetrzny ?

 

Bo chce zrobic tak ze po jednej stronie dam cylkulator a po drugiej filtr wewnetrzny plus jeszcze wyloty z filtrow zewnetrznych i bedzie ladnie woda krazyla w kolko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dawno nie robiłem aktualizacji , także czas coś odświerzyć

 

Zbiornik 420l 140cm x 50cm x 60cm

Filtry: zew: JBL e901 , Eheim Proffesional II 2028 wew: JP-025F 1600l\h

Obsada:

Pseudotropheus Acei 8szt.

Pseudotropheus Demasoni 8szt.

Pseudotropheus Socolofi Albino 6szt.

Metriaclima sp. membe deep 8szt.

Zbrojniki niebieskie chyba 5-6szt.

Ślimaki świderki xxx szt. i heleny z kilka szt.

 

Roślinność: Vallisneria

 

Oświetlenie 2x 36W 120cm Marine-glo i 1x 30W 90cm Power-glo , oraz ledowe nocne oświetlenie.

 

Testy :

Ph- 8

GH-wyszlo 16-17

Kh- 12-13

NH3- 0

No2 - 0

No3- 5-10mg\l

Po4 - 0-0.25mg\l

 

Karmienie:

Naturefood premium color plus-s

OSI Spirulina

Hikarri Cichlid cold

Hikarri Excel

JBL novo rift

JBL fur diskus -pozostałość po paletkach

ogólny pokarm płatkowy, nie pamiętam jak on się nazywał.

do tego artemia 1x w tyg.

 

Co do filtracji to zmieniłem troche bieg i teraz jest zaczynając od lewego tylnego rogu i idąc według wskazówek zegara to tam jest ustawiony filtr wewnętrzny i wylot z JBL oby dwa skierowane wzdłuż tylnej ściany . Prawy tylny róg ustawiony wlot-zasys do filtra Eheim . Prawy przedni róg wylot z filtra Eheim i lewy przedni róg wlot-zasys filtra JBL.

 

Pisałem w dziale filtracji , że po kupieniu tego filtra wewnętrznego zrobiła mi sie tzw. pralka , ale założyłem końcówke z dwoma wylotami i wymieniłem filtr na Wate w pojemnikach i zmiejszyło to przelot także jest teraz ok.

 

Tutaj filmik :

post-13317-13685171089014_thumb.jpg

post-13317-13685171138154_thumb.jpg

post-13317-13685171138544_thumb.jpg

post-13317-1368517113896_thumb.jpg

post-13317-13685171139278_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pysi to jest ekipa do redukcji, ale nie mam jeszcze jak sprawdzić kto jest kim :) Jedynie u demasoni częściowo wiem które to samice , a które samce. A tak to membe deeb jeszcze się nie wybarwiły , a acei i albino trzeba się dobrze postarać żeby ustalić ich płeć :) Narazie są małe to mogą pływać później jak będę robił jakąś selekcje to się odda lub sprzeda. A co do kamieni to właśnie też mi się zabardzo nie podoba . Planuje kupić tło strukturalne i na nowo ułożyć kamienie , dokupić troche lupku i zostawić większość tych czarnych kamieni po prawej stronie , one też są łupkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...