Skocz do zawartości

[300] Mordimerowe


mordimer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 98
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jakiej są wielkości? Mi mówili ze młode do gupików mogą się przyzwyczaić i nie zjedzą

Są różne - jeden miot a mają od 6 cm może 7 wzwyż. Jedna ma już kilkanaście. Ciężko określić.

Odebrała je żona jak byłem w pracy a obejrzałem je sobie przez moment (musiałem zapalić światło) więc trwało to krótką chwilę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się serio nad gupikiem - niskim kosztem karma przez kilka miesięcy ;p

Jak ma być karma niskim kosztem i to przez cały rok to proponuje zacząć przyzwyczajać je do filetów i krewetek, oczywiście odpowiednio rozdrobnionych. W celu ośmielenia ryb nałapałbym larw komara, których pełno o tej porze roku. Młode channki na pewno będą zadowolone ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Aktualka

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Co do moich nowych podopiecznych, to nie mogę zbyt wiele powiedzieć.

Channy są strasznie płochliwe i gdy tylko się pojawiam w pokoju to od raz się chowają.

 

Głodówka nie pomaga a przebywanie bez ruchu przez kilkadziesiąt minut jest nużące i mimo wszystko mało efektywne.

 

Wpuściłem dodatkowo kiryśnika czarnoplamego. Efekt jest taki, że ten pływa sobie po całym baniaku i tyle.

 

Muszę zdobyć gdzieś, lub wyhodować sobie jakiś narybek na pokarm. Tym sposobem spróbuję je nieco "rozruszać".

 

Nie wiem tylko co się wyrabia nocą. Co rano przy akwarium jest mokro. Za każdym razem z innej strony. Skurczybyki normalnie chlapią ( i to nie mało ). Obniżyłem trochę poziom wody i zobaczę jutro. Nie wiem czy się nocami gonią, czy próbują wyskakiwać...

 

O zachowaniach w grupie nie jestem w stanie obecnie nic powiedzieć.

Trochę to denerwujące ale cóż - dam rybkom jakiś

"czas operacyjny" - powiedzmy pół roku. Spróbuję jeszcze kilku sposobów na ośmielenie i zobaczę czy efekt będzie dla mnie zadowalający.

Jeśli nie, to zmiana obsady. Czas pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie martw się, z pewnością się rozruszają jak podrosną. Patrząc na ilość kryjówek na dnie to zwyczajnie stworzyłeś im idealne warunki ;) Z tego co czytam to Channy tak mają, że lubią sobie poleżeć na dnie i posiedzieć w ukryciu, a kryjówek u Ciebie co nie miara :D

Moje assamy od małego pływały po całym akwarium, ale nie były same i nie miały aż tylu kryjówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tu refresh - zbiornika. Ryb nie pokażę. Obrały sobie tryb nocny.

 

Dołączona grafika

 

Wkurzam się na Channki. Żerują tylko nocą. Sumy ich nie rozruszały. Marnuje mi się potencjał zbiornika a wężogłowy podobają mi się coraz mniej. Jak już się doczekam na jakąś aktywność to siedzą, lub "wiszą". Nie będzie to moja ulubiona ryba a co za tym idzie będę chyba zmieniał obsadę.

 

I nie pisać mi tu o cierpliwości - ryby mi się po prostu na żywo nie podobają na tyle na ile chciałbym się dla nich poświęcać.

Nie to co pielęgnice - które uwielbiam.

 

Zatem - jak ktoś chce - oddam wszystkie 6 szt. channa gachua. Za free - tak samo jak dostałem.

6 bo jedna (najmniejsza wyskoczyła).

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywal wszystko co masz w akwarium i zostaw tylko pistie, zwyczajnie zmuś je do pokazania się. Ewentualnie zostaw jeden korzeń, który odstaje od dna i nie schowają się pod nim tak, żeby były niewidoczne. Zrób tak aby była przestrzeń, szkoda ich oddawać.

 

Rozumiem, ale akwarium jako całość wraz z rybami ma się podobać a nie tylko ryby w prawie pustym szkle.

Wierzę w to, że udałoby mi się te ryby w końcu jakoś oswoić (różnymi metodami) jednak jak pisałem wcześniej - nie spodobały mi się na tyle aby się tak z nimi cackać.

Wizualnie zachwycały mnie u kogoś zanim stałem się ich właścicielem. Rzeczywistość jednak to trochę zweryfikowała.

Oddać nie szkoda - komuś się może bardziej spodobają i tyle :-)

A ja pójdę w pielęgnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hmmm - chętnych na węże było kilka osób ale każda chciała wysyłkę...

 

No cóż - tego nie biorę pod uwagę także channy u mnie mieszkają i jak widzę mają się całkiem ok.

 

Kilka obserwacji.

 

Ryby odrobinę się ośmieliły. Znalazłem trochę czasu aby "z nimi posiedzieć" ;-).

Poza tym od jakiegoś czasu kombinuję z karmieniem i to skutkuje czasem wyłażeniem z kryjówek i polowaniem.

 

Zasmakowały im mączniki oraz świerszcze. Te drugie jakoś przed wrzuceniem do akwa muszę chyba doprowadzić do inwalidztwa bo skurczybyki wyłażą przez szczeliny szyb nakrywowych. :evil:

 

Mączniki chyba zacznę hodować. Zobaczę jak mi pójdzie.

 

Pozować do zdjęć jednak wciąż rybki nie chcą. Jak tylko się zbliżam z aparatem to robią focha. Odwrót i "weź mi się k..... z tym" ;-)

 

Podsumowując. Węże na razie u mnie zostają. Wymienię szyby na zwykłą standardową pokrywę co by wygodniej mi było karmić i pewniej uszczelnić wszystkie szczeliny. Jest lepiej - co mnie cieszy i daje nadzieje :-)

 

Dołączona grafika

 

http://desmond.imageshack.us/Himg214/scaled.php?server=214&filename=91945062.jpg&res=landing

 

Wiem - szyba brudna :? ale rybę przynajmniej widać.

http://desmond.imageshack.us/Himg832/scaled.php?server=832&filename=56762157.jpg&res=landing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dotarła do mnie pokrywa ze świetlówkami 2x30W.

Czas zbiegł się z podmianką, więc postanowiłem trochę przemeblować u "węży".

 

 

Paniki nie było :-) a nowy układ chyba im się podoba.

 

Dołączona grafika

 

http://desmond.imageshack.us/Himg267/scaled.php?server=267&filename=98616396.jpg&res=landing

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:-) Jeszcze została mi paka. Muszę zrobić zapas.

 

Może się zdziwicie, ale pełno świerszczy łazi po dole kopalni. Już się normalnie zastanawiałem nad metodą jak by je połapać ;-).

Tylko co by ludzie pomyśleli? Normalnie, że dureń jakiś hehe.

Za darmochę tego łazi a tu trzeba płacić 7zł od pojemniczka...

 

Channy zrobiły się już dużo śmielsze, a na świerszcze, to już w ogóle świrują.

Może kiedyś uda mi się nagrać sensowny filmik przy karmieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...